کدخبر: 154

ساعت اجرای طرح ترافیک برای سال 1400 تغییر کرد +جزئیات کامل

افندی زاده گفت: تغییرات طرح ترافیک تهران در سال ۱۴۰۰، همانند سال گذشته است.

نرخ عوارض طرح ترافیک سال آینده 25درصد افزایش یافت. طرح ترافیک تهران ۹۹ همانند سال گذشته در محدوده مرکزی شهر تهران اجرا می‌شود.طرح ترافیک در تهران به قوت خود باقی است. بااجرای طرح ترافیک ۱۰درصد میزان مسافران افزایش یافته است. طرح ترافیک  به شناسایی خانه های خالی نیز کمک می کند.

طرح ترافیک

شهریار افندی زاده مشاور عالی معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران گفت: تغییرات طرح ترافیک تهران در سال ۱۴۰۰، همانند سال گذشته است.

وی اظهار کرد: طرح ترافیک سال جاری از ۸:۳۰ صبح شروع و تا ساعت ۱۶ ادامه دارد و با توجه به سیاست‌های در نظر گرفته شده در مقایسه با طرح اصلی ۵ ساعت در شرایط کرونا کاهش می‌یابد. از ساعت ۱۴:۳۰ خروج از محدوده‌های طرح ترافیک آزاد است.

افندی زاده ادامه داد: امسال هم مانند سال گذشته به تمام وسایط نقلیه ۲۰ روز رایگان برای تردد در محدوده کنترل آلودگی هوا اختصص یافته و برای خودروهای پلاک شهرستان هم  ۱۵ روز تردد رایگان امکان پذیر است.

افندی زاده گفت: برای وسایط نقلیه‌ای که دارای معاینه فنی برتر هستند ۳۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شده است و خودروهای فاقد معاینه فنی نیز با مراجعه به مراکز معاینه فنی می‌توانند از این تخفیف بهره‌مند شوند.

طرح ترافیک

وی افزود: ایجاد بسته‌های حمایتی یک ماهه، سه ماهه و شش ماهه به منظور حمایت از رانندگان در نظر گرفته شده است که از ۱۰ تا ۲۰ درصد تخفیف دارد و کسانی که از این بسته‌ها استفاده می‌کنند می‌توانند از این تخفیف‌ها بهره‌مند شوند.

مشاور عالی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اظهار کرد: وجود محدوده‌های طرح ترافیک بر این اساس است که تقاضا بیش از عرضه بوده و وقتی تراکم ترافیک در محدوده‌ها افزایش می‌یابد، سقفی برای آن در نظر گرفته می‌شود. سقفی که برای تهران در سال ۹۸ در نظر گرفته شده ۱۰۳ هزار وسیله نقیله در روز در محدوده طرح ترافیک بوده است، البته برای محدوده کنترل آلودگی هوا سقفی نداریم.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها