کدخبر: 1823

کاربردهای خانه های پیش ساخته چوبی

سایت ما در زمینه ی کلبه چوبی و ساخت خانه و ساختمان چوبی است ، لطفا در صفحه اصلی و دسته بندی مربوطه منتشر کنید

از خانه پیش ساخته میتوان برای ساخت ویلا، مناطق گردشگری ،بوم گردی ، برا ساخت رستوران ها و هتل ها در دل طبیعت از ساختمان های پیش ساخته چوبی میتوان  استفاده کنیم. کیفیت بالا ، صرفه جویی در زمان ، و سازگاری با طبیعت از مزایای این نوع ساخت وساز می باشد.

قیمت خانه های پیش ساخته چوبی

قیمت خانه های پیش ساخته آوید چوب نسبت با مصالح دیگر از جمله بتن و فلز تقریبا یکسان میباشد نکته مهم در قیمت که شرکت آوید چوب را متمایز میکند زمان میباشد . یکی از ایتمهای مهم در ساخت زمان میباشد که ماتوانستیم برای کارفرماییان عزیزمان این دغدغه را به کمترین زمان ممکن کاهش دهیم . مادر ساخت ویلاهای پیش ساخته کیفیت و زمان را مد نظر قرار میدهیم.

 

Untitled

ویلای چوبی گیلان

در گیلان از دیرباز یکی از مصالح ساخت خانه چوب بوده با پیشرفت تکنولوژی ساخت ویلای چوبی و اقبال مردم در این چند سال یکی از گزینه های ساخت ویلا در گیلان ویلای چوبی می باشد خانه چوبی به عنوان یکی از گزینه های بسیار مناسب برای ساخت ویلا درگیلان میباشد با توجه به اینکه شرکت آوید چوب در گیلان زیر ساخ های لازم و دارای کارخانه می باشد تخیف ویژه ای برا ساخت ویلای چوبی در گیلان در نظر گرفته است.

 

Untitled

انواع قرنیزو کفپوش

قرنیز پوششی برای محل اتصال دیوار به کف ساختمان استفاده میشود. ازین جهت قرنیز استفاده می شود که باعث صدمه به دیوار در جابجای وسایل نشود . انواع قرینز های مختلفی از نظر جنس در ساختمان استفاده میشود که در این مقاله به بیشتر آن ها میپردازیم  قدیم انواع قرینزهای سنگی و سرامیکی در بازار موجود بود با توجه به کسترش و تنوع mdf انواع قرینز های mdf درطرح و مدل های مختلف به بازار امده و همچنین قرنیز های چوبی به دلیل زیبای بیسیار خیلی مورد اقبال قرار گرفته است.

شرکت آوید چوب با داشتن 15 سال تجربه در راستای ویلاسازی و ساخت خانه های چوبی توانسته اعتماد مشتریان خود را در این عرصه جلب کند و با به روزترین متدها و روشهای ساخت خانه های شما را ایمن سازد.

در این مقاله سعی بر این شده است که از روند و فضاسازی خانه های جوبی برای شما عزیزان به اشتراک گذاشته شود.

شناخت خانه های چوبی و سنتی ، در حقیقت شناخت مردمان و سبک زندگی سنتی آنها در قالب و معیارهای صداقت و سادگی میباشد، و سیر تاریخی و روند رو به جلوی خانه های چوبی سبب شده که در شکل ظاهری نمای بیرونی و در چیدمان و طراحی داخلی خانه های چوبی تغییراتی اعمال شود که خانه های سنتی قدیمی را به ویلاهای چوبی لوکس و مدرن تبدیل کند، که در هر دو طراحی احساس های عاطفی و انسانی تلفیق یافته و ترکیبی زیبا ایجاده کرده که با استفاد از پیشرفت ابزار و مصالح آرامش و آسایش را در چنین خانه هایی روزافزون کرده است.

در حقیق این معماری بسیار ارزنده و ارزشمند میباشد به دلیل اینکه حاصل کنش و واکنش متقابل انسان و طبیعت می باشد، و جلوه ی ویژه ای به طبیعت می بخشد.

در ساختارهای فیزیکی و فلسفی و شکل گیری معیارهای طراحی خانه های سنتی و بومی استان گیلان به این شکل است ک اولین طبقه یا طبقه همکف آن 80 سانتی متر و تا 1 متر بر روی سکویی بز کنده های چوبی یا آجری و بلوکی قرار می گیرد، تا ساختمان مورد نظر از رطوبت در امان بماند، نمای اصلی برای فرار از بادهای غربی و باران های موسمی به سمت جنوب شرقی میباشد، که در این دو جهت فضاهای اصلی قرار دارند که با استفاده از ایوان از حیاط اصلی جدا می شود.

 

Untitled

در این فرم برخلاف معماری جنوب کشور که فضاهای باز از تداخل و ترکیب فضاهای بسته ایجاد میشود و در واقع درونگرایی فضاها سبب ایجاد رطوبت و خنکی در فضاها می شود، و در مناطق شمالی عناصر باز بر عناصر بسته برتری بیشتری داشته و برونگرایی از نشانه های بارز آن میباشد.

سازه های ساخته شده در استان گیلان به سمت شمال و جنوب میباشد و تراس و فضای آن در قسمت شرقی میباشد.

سقف شیبدار بهترین گزینه در مقابل بادهای سرد و برای حفظ گرما اجرای دیوارهای ضخیم میباشد.

بدلیل رطوبت زیاد و امکان بارندگی زیاد در مناطق شمالی ایجاد زیرزمین بسیار کم میباشد، بدلیل اینکه با نفوذ رطوبت در پایین راکد و محبوس میماند.

طراحی حیاط خانه های سنتی بسیار بزرگ میباشد که برای فعالیت های کشاورزی و دامداری مناسب باشد، به طور کلی اجزای خانه روستایی شامل تلمبار، مسیر، پرچین، پوشش گیاهی، تنور، محل نگهداری مرغ و خروس میباشد.

انواع چوبهای استفاده شده از چوب کاج روسی میباشد، و دارای شیارهایی جهت اتصال بهتر و جلوگیری از ورود و خروج هوا و بهینه سازی انرژی میباشد، و دربها و پنجره ها همه از نوع چوبی یا upvc  به همراه شیشه دوجداره میباشد.

اجرای سقف هم از نمای داخلی چوب و به همراه عایق بندی میباشد، و پوشش بیرونی آن به صورت شینگل یا شیروانی طرح سفال می باشد.

کفسازی آن به صورت سرامیک یا لمینت و پارکت چوبی میباشد و رنگ دیواره ها از نوع بهترین نوع رنگ اروپایی میباشد، که علاوه بر حفظ نمای ظاهری چوب در برابر تابش آفتاب و رطوبت و جلبک و آفات و حشرات محافظت مینماید.

اجرای تاسیسات با تمامی متعلقات از جمله شوفاژ ، پکیج، هود و سینک و بخاری های گازی و سیستم های سرمایشی قابل اجرا میباشد.

آشپزخانه ها و قسمت سرویس بهداشتی و حمام با اجرای نصب شیرآلات و کابینت های mdf  و یا تمام چوبی و با لوازم بهداشتی با بهترین کیفیت قابل انجام می باشد.

منبع : آوید چوب

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها