کدخبر: 5169

درس‌های زندگی درباره حرکت از جایی که هستید به جایی که می‌خواهید باشید

کریس گاردنر که بیشتر با کتاب در جستجوی خوشبختی شناخته می‌شود، در کتاب 44 درس در کلاس جهانی، به یاری افرادی شتافته است که دیگر برای ادامه، انگیزه و توانایی ندارند، در شرف تجربه بحران‌های جسمی، مالی و فروپاشی روان هستند و نسبت به آینده پیش رویشان دچار تردید شده‌اند. او در این کتاب راهکارها و درس‌هایی امیدبخش برای کسانی که امید خود را از دست داده‌اند، ارائه می‌دهد.

درباره کتاب 44 درس در کلاس جهانی:

چنانچه در شرف از دست دادن شغل یا خانه خود هستید یا درگیر تحمل بحران‌های مالی و سلامت جسمی یا روانی هستید، هم چنین اگر تحمل مواجهه با چالش جدی در زندگی را ندارید بهتر است هرچه سریع‌تر مطالعه کتاب 44 درس در کلاس جهانی (Start Where You Are: Life Lessons in Getting from Where You Are to Where You Want to Be) نوشته کریس گاردنر (Chris Gardner) را شروع کنید. این کتاب دربردارنده درس‌ها و راهکارهایی امیدبخش برای کسانی است که نسبت به آینده پیش رویشان دچار تردید و از دست دادن انگیزه برای ادامه زندگی شده‌اند.

مهم نیست چقدر جوان، پیر، ثروتمند، فقیر، قدبلند، قدکوتاه یا متوسط باشید. لازم نیست از فرط فقر در خیابان‌ها زندگی کرده باشید یا در اوج قدرت بوده باشید. بودن در زمان حال، به شما این فرصت را می‌دهد که به سوی خودتان دعوت شوید و به همان روشنی که نیروهای جهان هستی شما را برای درخشیدن طراحی کرده‌اند، بدرخشید.

نگاه به گذشته، یعنی یکی از فضاهای بسیاری که می‌توانید در آن به گنجینه‌های ارزشمندی دست پیدا کنید، لزوماً به این معنا نیست که هر لحظه را دوباره زندگی کنید. هدف از آن تهیه فهرستی از درس‌های شخصی گذشته، آزمودن دوباره و یادگیری درس‌هایی است که تأثیرشان در شما به جای مانده‌اند. سپس خواهید توانست به جایگاه کنونی خود یا جایی که به سویش گام برمی‌دارید، بنگرید و به خودتان بگویید: بله، من قبلاً این فیلم را دیده‌ام! این اطلاعات طلایی است، چون در سطح خاصی که هیچ کس دیگری جز شما در آن حضور نداشت، یافت شد.

شاید پذیرفتن این واقعیت که دانش موفقیت به راحتی در دسترس همگان است کمی غیرواقعی به نظر برسد، ولی در واقع شما این امکان را دارید که تمام آنچه را که برای موفقیت لازم است، به سادگی از تجربیات گذشته بشر و خودتان بیاموزید، اما در مقابل عده‌ای بر این باورند که اسرار و رموزی وجود دارد که به راحتی در دسترس همگان نیست و بر روی این باور تبلیغات و بازاریابی زیادی صورت گرفته است و چنانچه شما این تبلیغات را باور کنید، به ناچار از نگاه کردن به تجربیات گذشته دست برداشته و به دنبال آن رموز پنهان می‌گردید.

هم‌اکنون با مراجعه و عضویت در اپلیکیشن کتابراه، هزاران کتاب رایگان را مطالعه نمایید. همچنین برای خرید کتاب و دانلود آن به صورت قانونی از تخفیفات ویژه مناسبتی و آخر هفته با کتابراه بهرمند شوید و به جمع بیش از سه و نیم میلیون کاربر اپلیکیشن کتابراه بپیوندید. این مجموعه با داشتن صدها عنوان کتاب خودسازی و شخصیت‌شناسی، یکی از معتبرترین مراجع دانلود کتاب الکترونیکی و صوتی به شمار می‌آید.

کریس گاردنر در مقدمه کتاب 44 درس در کلاس جهانی بیان می‌کند:

مطالبی که در شش فصل به آن‌ها خواهیم پرداخت، عبارت‌اند از: (1) ما در زمان حال آغاز خواهیم کرد، از هر کجا که هستیم شروع می‌کنیم، با درس‌های جهانی که می‌توانند بلافاصله به کار گرفته شوند؛ (2) سپس به کند و کاو گذشته خواهیم پرداخت و با درس‌هایی درباره خودمان آشنا می‌شویم که می‌توانند نحوه تعامل ما با زمان حال و آینده را متحول سازند؛ (3) سپس درس‌هایی درباره موفقیت در بازار موفق و پایدار کشف خواهیم کرد - و برای کاستن از رنج و عذاب کار دشواری که در این راه در پیش دارید؛ (4) سعی می‌کنیم با اتکا به اصول اولیه و تمرکز روی کشفیات لحظات سرنوشت‌ساز، در هر زمینه‌ای که مشتاقیم در آن متبحر شویم، در سطح جهانی قرار بگیریم؛ (5) سپس به بررسی متفاوت و دقیق فضای درونی خود می‌پردازیم؛ با درس‌هایی که می‌توانند به ما کمک کنند با پدیده‌ای آشنا شویم که من «ژنتیک معنوی» می‌نامم؛ و (6) و سرانجام به درس‌هایی خواهیم پرداخت تا به کمک آن‌ها بتوانیم در هر روز خوب زندگی به سعادت و خوشبختی دست پیدا کنیم، و از هر کجا که هستیم آغاز کنیم، هم اکنون و برای همیشه.

کتاب 44 درس در کلاس جهانی مناسب چه کسانی است؟

این کتاب به همه کسانی که در دهه سوم زندگی خود به سر می‌برند و گاهی نسبت آینده خود و کسب موفقیت دچار تردید می‌شوند، راهکارهایی فراوان و عملی در هر شرایط و جامعه‌ای ارائه می‌دهد. جوانانی که در جستجوی راه و رسم زندگی و شیوه‌های موفقیت هستند، شیفته و مجذوب کتاب حاضر خواهند شد. اگر خواهان استفاده بهینه از اوقات فراغت‌تان هستید و تمایل دارید تغییری مثبت در سبک زندگی خود ایجاد کنید، دانلود کتاب صوتی روانشناسی و موفقیت را به شما پیشنهاد می‌کنیم که به راحتی از طریق پلتفرم کتابراه قابل دسترسی می‌باشد.

درس‌های زندگی

با کریس گاردنر بیشتر آشنا شویم:

سخنران و کارآفرین آمریکایی متولد 1954، کریستوفر پاول گاردنر (Christopher Paul Gardner) از جمله کسانی است که پس از سختی‌های فراوان و تحمل فقر شدید توانست به یک از بزرگترین کارآفرینان جهان تبدیل شود. در سال‌های ابتدایی دهه 1980 بی‌خانمان بود و با پسرش زندگی سختی را می‌گذراند. او در سال 1987 توانست شرکت کارگزاری شخصی‌اش را راه اندازی کند. کتاب در جست و جوی خوش بختی مشهور‌ترین اثر اوست که بر اساس آن فیلم مطرح هالیوودی با بازی ویل اسمیت در سال 2006 ساخته شد.

جملات برگزیده کتاب 44 درس در کلاس جهانی:

-  به گونه‌ای زندگی کنید که اگر شکست خوردید، کماکان به راه خود ادامه دهید.

- بسیاری از عمیق‌ترین و کاربردی‌ترین درس‌های زندگی به نظر چنان آشکار و ابتدایی هستند که ما اغلب آن‌ها را نادیده می‌گیریم.

-  هرگز زمان بهتر یا بدتری برای تغییر دادن وضعیت موجود وجود ندارد.

-  تاریخ، راهنمایی است برای هدایت کشتی در لحظات پرخطر. تاریخ، یعنی چه کسی هستیم و چرا چنین هستیم.

-  ابتکار و نوآوری، فارغ از مدرسه‌ای که می‌رفتیم یا ارتباطاتی که داریم، یا ارتباطاتی که در ابتدای تلاشمان نداریم، برای هرکسی دست یافتنی است.

در بخشی از کتاب 44 درس در کلاس جهانی می‌خوانیم:

جاده رسیدن به استقلال، فقط به معنی رها شدن از تصویر خیالی ما از زندگی مطلوبمان نیست - اما نقطه آغاز است. به‌علاوه، به این معناست که در طول این راه، خودمان را مسئول رخدادهای زندگی بدانیم، نه اینکه دیگران را به خاطر آن‌ها سرزنش کنیم. اگر می‌خواهیم از چنبره شخصیت‌های سلطه‌جو یا سوء‌استفاده‌گر که با زورگویی با ما رفتار می‌کنند، رها شویم، باید تصمیم بگیریم از این پس خودمان مسوول عملکردهایمان باشیم. این نه تنها شادمانی‌ها و موفقیت‌ها، بلکه اشتباهات، شکست‌ها، ناامیدی، آسیب و توهین‌های آتی را در پی خواهد داشت. شاید بهای استقلال این باشد که به طور کلی از مقصر شمردن دیگران دست بردارید.

 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها