کدخبر: 150

یارانه رمضان امشب به حساب چه کسانی واریز می‌شود؟

قرار است امشب یارانه ماه رمضان به حساب ذی نفعان واریز شود، این یارانه به حساب سرپرستان خانوار ریخته می‌شود یا تک به تک افراد؟

آخرین یارانه میشتی سال 99 روز چهارشنبه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد. پرداخت یارانه 120 هزارتومانی با همان یارانه کالایی امروز در مجلس نهایی شد. یارانه جدید از مهرماه پرداخت می شود. یارانه معیشتی جدید به ۶۰ میلیون ایرانی برای تامین کالاهای اساسی خود تعلق می گیرید. سقف یارانه کالایی خانوار پنج نفره و ۶۰۰ هزار تومان است.

یارانه

آنطور که دولت وعده داده و با توجه به اطلاعیه‌ی روز گذشته سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، بسته معیشتی مختص ماه رمضان امشب در اولین روز این ماه واریز می‌شود.

در این اطلاعیه آمده که بسته حمایت معیشتی ویژه ماه مبارک رمضان به ۶۰ میلیون نفر از افراد واجد شرایط، راس ساعت ۲۴:۰۰ روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۰/۱/۲۵ به حساب ذی‌نفعان واریز می‌شود و قابل برداشت است.

سازمان هدفمندسازی در اطلاعیه‌های واریزی یارانه‌ای هر ماه مشخص می‌کند که این یارانه به حساب چه کسانی واریز می‌شود، از آنجایی که در این اطلاعیه ذکر شده به حساب «ذی نفعان» واریز می‌شود برخی از متقاضیان این یارانه می‌پرسند که یارانه امشب به حساب افراد واریز می‌شود یا سرپرستان خانوار؟

پیگیری‌های تجارت‌نیوز حاکی از این است که این یارانه نیز همانند یارانه‌های دیگر به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

یارانه

در خصوص مبلغ این یارانه وزیر کار گفته تمامی افراد یارانه‌بگیر معیشتی که حدود ۶۰ میلیون نفر از مردم هستند و از سبد حمایتی استفاده می‌کنند، معادل آن یارانه معیشتی را یک‌ ماه مازاد بر آنچه که در ماه رمضان دریافت می‌کنند، در اختیارشان قرار گیرد.

اگر مقصود اظهارات وزیر کار این باشد که معادل یارانه معیشتی واریز می‌شود، یعنی امشب خانوارهای یک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانوارهای پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان دریافت می‌کنند.

پربازدیدترین ها