کدخبر: 12463

گلس برد ها نسبت به تخته وایت برد های معمولی چه مزیتی دارند؟

 

 

تخته وایت‌بردهای شیشه ای که با نام گلس برد نیز شناخته میشوند جدیدترین محصول خانواده تخته وایت‌بردها میباشند. همان‌طور که از نام این وایت بردها مشخص است جنس آن‌ها از نوع شیشه است البته شیشه ای که برای تولید تخته وایت‌بردشیشه ای از آن استفاده میشود دارای جنس خاصی میباشد. مهمترین مرحله در تولید تخته وایت بردشیشه ای سکوریت کردن شیشه میباشد. از مزیت های شیشه سکوریت میتوان به مقاوم بودن در برابر ضربه و حرارت، سطح صاف و بدون موج، کیفیت بالا در هنگام استفاده و غیره اشاره کرد.

این وایت بردها در نوع مغناطیس و رنگی تولید می‌شوند که افراد بنا به سلیقه، نوع موردعلاقه خود را انتخاب می‌کنند. تخته وایت بردهای شیشه ای اغلب به صورت مغناطیسی تولید میشوند. این دسته از تخته وایت‌بردها در پشت خود یک لایه ورق فلزی از جنس گالوانیزه را داراند که خاصیت مغناطیس شوندگی را به تخته وایت‌بردشیشه ای اضافه میکنند.

از این وایت برد ها در مکان های مختلفی میتوان استفاده کرد که با توجه به محیط موردنظر و کاربرد استفاده ی آن انواع مختلف آنرا سفارش می دهند. برای مثال خرید تخته وایت برد پایه دار اغلب توسط سازمان های اداری و برای اتاق جلسات صورت می گیرد در حالی که تخته وایت برد مدارس باید از انواع دیواری آن و همچنین در ابعاد مختلف باشد تا دانش آموزان تسلط لازم بر روی مطالب مکتوب را داشته باشند.

6

مزیت های وایت برد شیشه‌ای

نزدیک به سه دهه است که تخته های وایت برد در مراکز آموزشی و اداری مخاطبان بسیار زیادی به خود اختصاص داده و میتوان به جرأت گفت بدون جایگزین بوده اند. پس از تجربه های گوناگون این وایت برد شیشه ای بود که توانست نظر ها را به خود جلب کند.

تخته وایت برد شیشه ای دارای نگارشی بسیار مطلوب پاک شوندگی بسیار عالی دارند و مهمتر از آن چیزی که آن را نسبت به تخته وایت برد معمولی برتر می‌کرد زیبایی و مهمتر از آن طول عمر ابدی آن بود. از این رو در سالیان اخیر تمامی آموزشگاهها و مدارس و ادارات تصمیم به خرید تخته وایت برد شیشه ای بجای تخته وایت برد کردند. در ادامه به مزایای دیگری از تخته وایت برد های شیشه ای می پردازیم.

تمیز بودن وایت برد شیشه‌ای

بسیاری از تخته های وایت برد به محض نوشته شدن متنی روی آن، باید پاک شوند تا اثر و لکه ای از رنگ ماژیک روی آن‌ها نماند ولی در مورد تخته وایت برد شیشه‌ای اصلا اینطور نیست و شما با خیال راحت می‌توانید نوشته موردنظر خود را هر زمان خواستید پاک کنید. یکی از نقاط قوت تخته وایت برد شیشه‌ای، تمیز کردن راحت آن است که با یک‌بار تمیزکاری همانند روز اول خود خواهد شد بدون اینکه از کیفیت آن کم شود و به جرئت می‌توان گفت؛ محبوبیت و فروش بالای تخت وایت برد شیشه‌ای به همین دلیل است.

سطح صاف و صیقلی این تخته‌ها باعث شده است که چنین قابلیت‌هایی داشته باشند و رد ماژیک داخل منافذ آن نرود. برای این که نوشته موجود در تخته خوب دیده شود و مناسب باشد از ماژیک با سر باضخامت استفاده کنید.

ماندگاری بالا

گلس شیشه‌ ای ماندگاری بالاتری نسبت به وایت برد‌های معمولی دارند. متریال بکار رفته در وایت برد معمولی باعث می‌شود که جوهر ماژیک به تدریج به داخل تخته نفوذ کند و اثر آن باقی بماند. به این ترتیب، تخته کیفیت خود را از دست می‌دهد. این درحالی است که جوهر ماژیک روی شیشه گلس برد باقی نمی‌ماند. همچنین می‌توان از هر نوع ماژیک برای نوشتن روی وایت برد شیشه‌ای استفاده کرد.

7

استفاده در دکوراسیون

از وایت برد شیشه‌ای می‌توان در دکوراسیون محل کار استفاده کرد و در عین حال کارآیی‌شان را نیز حفظ کرد. بعنوان مثال گلس بردهای رنگی را در کنار تابلو‌های شیشه‌ای مینیاتوری قرار دهید. حتی می‌توانید لوگو ی شرکت را روی سطح این تابلوهای شیشه‌ای رنگی چاپ کنید.

تنوع رنگ در گلس بردها بسیار بیشتر از وایت بردهای عادی است، ما در اینکوگروپ تخته وایت برد شیشه ای را در حدود 180 رنگ متنوع تولید می کنیم. در حقیقت، وایت برد معمولی تنها در رنگ سفید تولید و به بازار عرضه می‌ شود و بیشتر مناسب کلاس‌ های درس یا محیط‌ های آموزشی است. اما وایت برد شیشه‌ ای رنگ‌ های متنوعی دارد که می‌ توان از آن برای هماهنگی بیشتر با طراحی فضای دفتر کارتان استفاده کنید.

فریم لس بودن

تخته وایت برد های شیشه ای فاقد فریم هستند. و این باعث جذابیت ظاهری آن شده، علاوه بر آن با کنار هم قرار دادن آنها میتوان تخته وایت برد را بزرگ تر کرد یا اینکه از برد شیشه ای به عنوان یه پارتیشن استفاده کرد.

گلس بردها استایل سبک و مدرنی دارند و با عملکرد جذابی که دارند، بسیار مناسب فضاهای آموزشی و اداری امروزی هستند. همچنین، طرح‌های مدرن گلس برد فضای مناسبی را برای ایجاد خلاقیت و تفکر ابتکاری و نیز گسترش ایده‌ها فراهم می‌اورد.

مقاومت بالا

شیشه بکار رفته در این نوع وایت برد ها از نوع حرارت دیده است که چندین برابر قوی‌تر از شیشه معمولی است. اگر نیروی بسیار زیادی به شیشه‌ وارد شود، شیشه به جای اینکه به تکه های درشت و تیز تبدیل شود، به قطعه های ریز و بی خطر تبدیل می‌شود. به دلیل همین مقاومت است که وایت برد شیشه‌ای هرگز خش دار و لکه دار نمی‌شود.

ضد آلرژی و حساسیت

در گذشته از تخته سیاه برای نوشتن و آموزش استفاده می شد. که با توجه به استفاده مکرر کسانی که از آن استفاده می کردند. به مرور زمان دچار حساسیت یا آسم می شدند. اما با ظهور تخته وایت برد ها و استفاده ماژیک وایت برد، این مشکل حل شد.

حمل آسان

وزن این برد شیشه ای به نسبت کم است. اما نوع مغناطیسی آنها با توجه به استفاده ورق فلزی کمی بالاست. که در نوع پرتابل با توجه به چرخ های روانش، حمل آن را ساده کرده که به راحتی می توان آن را از محلی به محل دیگر انتقال داد.

 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها