کدخبر: 10110

معلمان| لایحه رتبه‌بندی معلمان |تصویب لایحه رتبه‌بندی معلمان

خبر خوش برای معلمان| حقوق معلمان زیاد شد

رتبه‌بندی معلمان ۴۰ هزار میلیارد تومان اعتبار دارد که ۲۵ هزار میلیارد تومان اعتبار برای سال ۱۴۰۱ و برای مابه‌التفاوت سال ۱۴۰۰، ۱۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در کمیسیون تلفیق مصوب شد.

رتبه‌بندی معلمان به وزارتخانه آموزش‌وپرورش، سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی ابلاغ شد و باید حقوق معلمان افزایش پیدا کند.

قانون رتبه‌بندی معلمان ۱۶ اسفندماه به تائید شورای نگهبان رسید. ابراهیم رئیسی نیز قانون رتبه‌بندی معلمان را برای اجرا به وزارتخانه آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ کرد. بر این اساس حقوق معلمان باید افزایش پیدا کند.

رتبه‌بندی معلمان ۴۰ هزار میلیارد تومان اعتبار دارد که ۲۵ هزار میلیارد تومان اعتبار برای سال ۱۴۰۱ و برای مابه‌التفاوت سال ۱۴۰۰، ۱۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در کمیسیون تلفیق مصوب شد و هیچ مشکلی در تأمین بودجه وجود ندارد.

پیش‌تر محمد وحیدی، نایب رییس کمیسیون آموزش مجلس درباره میزان افزایش دریافتی معلمان گفت: «میانگین افزایش حقوق معلمان در سال ۱۴۰۱، سه میلیون تومان است.» در ادامه جزئیاتی بیشتری از میزان افزایش دریافتی معلمان را بخوانید.

حق شغل، حق شاغل و فوق‌العاده شغل مواردی است که به اعتبار در نظر گرفته‌اند برای اجرای رتبه‌بندی معلمان اضافه شد. عملاً فرهنگیان بر همین اساس دریافتی خواهند داشت. ضمن اینکه پنج رتبه هم برای معلمان با اجرای رتبه‌بندی در نظر گرفته شده است.

دریافتی پایه معلمان دارای رتبه اول‌ که هم‌اکنون ۴ میلیون تومان است. براساس مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق، در سال آینده ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خواهد شد. ضمن اینکه براساس طرح رتبه‌بندی معلمان حائزین این رتبه با ۴۵ درصد افزایش حقوق دارند و حداقل حقوق آنها به هشت میلیون تومان می‌رسد.

معلمان دارای رتبه دوم در قانون رتبه‌بندی معلمان علاوه بر دریافتی پایه سالجاری که ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است با ۵۵ درصد افزایش حقوق مواجه می‌شوند. معلمان دارای رتبه سوم هم علاوه بر دریافتی فعلی که ۴ میلیون تومان است، ۶۵ درصد افزایش حقوق خود را دریافت خواهند کرد. این رقم بر اساس قانون رتبه‌بندی معلمان است.

معلمان دارای رتبه چهارم هم علاوه بر دریافتی فعلی که چهار میلیون تومان است با اجرای رتبه‌بندی، ۷۵ درصد افزایش دریافتی دارند. حائزین رتبه پنجم هم علاوه بر حقوق فعلی که ۴ میلیون تومان است دریافتی سال آینده آنها با ۹۵ درصد افزایش مواجه خواهد شد.عمده معلمان در رتبه ۲ و ۳ هستند که بر اساس قانون رتبه‌بندی معلمان بالای هشت میلیون تومان دریافتی خواهند داشت. بنابراین بعد از اجرای رتبه‌بندی معلمان کف حقوق آنان (حقوق پایه سال جاری که پنج میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است + افزایش دریافتی رتبه‌هایی که کسب کرده‌اند) حداقل هشت میلیون تومان به بالا خواهد بود.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها