کدخبر: 11916

قیمت برنج| قیمت برنج امروز| قیمت برنج در بازار

قیمت عجیب برنج در بازار| قیمت برنج چند شد؟

قیمت ‎برنج ایرانی ۳/۰۷ دلار و ششمین کشور دارای گرانترین برنج است.

طبق آخرین اخبار قیمت فروش برنج در فروشگاه ها به حدود صد هزار تومان رسیده است.همت قلی زاده، کارشناس اقتصادی در توییتی راجع به مقایسه قیمت برنج در ایران و دیگر کشورهای جهان نوشت: 

‌قیمت یک کیلو ‎برنج در بین ۱۰۶ کشور جهان:

۱۷ کشور قیمت کمتر از ۱$

۶۱کشور قیمت بین ۱$ تا ۲$

۲۲کشور قیمت بین ۲$ تا ۳$

۶کشور قیمت بیشتر از ۳$ است

قاسمعلی حسنی در مورد وضعیت بازار ماکارونی و قیمت برنج ، اظهار کرد: طی چند روز گذشته به دلیل تغییر قیمت، کارخانجات ماکارونی را دپو کرده بودند تا با قیمت‌های جدید عرضه کنند، از سوی دیگر نیز فشار تقاضا برای خرید ماکارونی افزایش یافته بود؛ در همین راستا نیز بازار با کمبود ماکارونی مواجه شد.

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران افزود: بر همین اساس با توجه به اعمال قیمت‌های جدید، از روز گذشته عرضه ماکارونی به بازار به روال عادی بازگشت و توزیع ماکارونی با قیمت‌های جدید شروع شده شده است و بازار طی هفته جاری اشباع می‌شود.

کمبود کالا نداریم، مشکل گرانی داریم

وی در مورد وضعیت عرضه روغن، گفت: در بخش روغن نیز کمبودی در بازار نداریم و در فروشگاه‌های زنجیره‌ای روغن به اندازه کافی وجود دارد؛ منتهی بنکدار برای خرید روغن از کارخانجات مجبور به خرید اقلام دیگری همچون رب گوجه فرنگی، تن ماهی و … است که همین مساله موجب شده بنکدار تمایلی به خرید روغن نداشته باشد.

حسنی در مورد بازار برنج و شکر نیز اظهار کرد: دولت در قالب طرح رمضان برنج تایلندی و ۸۸۰ تن شکر عرضه کرد؛ با توجه به اتمام ماه رمضان هنوز محموله جدیدی به ما نرسیده است و منتظر تصمیمات وزارت جهاد کشاورزی هستیم.

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران گفت: در حال حاضر قیمت بنکداری برنج ایرانی از ۴۸ هزار تا ۸۸ هزار تومان، برنج پاکستانی ۱۹ هزار تومان، برنج هندی ۲۹ تا ۳۱ هزار تومان و برنج تایلندی ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان است.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها