کدخبر: 12497

مسمومیت در خوابگاه های تهران| علت چیست؟

مدیر کل روابط عمومی دانشگاه امام صادق(ع) با تاکید بر اینکه مسمومیت دانشجویان با تایید پزشکان آلودگی ویروسی است، گفت: شرایط تحت کنترل است و دانشجویان مسموم تحت نظر هستند.

دکتر سید محمد صادق کاظمی ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: شب گذشته در خوابگاه شماره یک دانشگاه امام صادق (ع) تعداد ۳۹ نفر از دانشجویان دچار مسمومیت شده و راهی بیمارستان شدند.

وی ادامه داد: حدس اولیه مبنی بر مسمومیت غذایی دانشجویان بود اما بعد از حضور اورژانس و بررسی‌های صورت گرفته از سوی پزشکان، تایید شد که این مسمومیت مربوط به آلودگی ویروسی است که میان دانشجویان انتقال پیدا کرده است.

مدیر کل روابط عمومی دانشگاه امام صادق(ع) گفت: خوابگاه‌های دانشگاه امام صادق(ع) کنار هم است اجتماعات دانشجویان ما در کلاس‌ها و در مسجد دانشگاه زیاد است،‌ سرایت ویروس صورت گرفته است. و این مشکل در خوابگاه‌ دختران نبوده است.

کاظمی با اشاره به مشاهده مسمومیت در خوابگاه‌های دیگر دانشگاه‌های شهر تهران افزود: نشانه تصدیق اینکه این مسمومیت ویروسی است،‌ این است که برخی از دانشجویان متاهل که اصلا از غذای خوابگاه مصرف نکرده بودند نیز مبتلا به این مسمومیت شده‌اند. بنابراین با بررسی‌های متعددی که انجام شده، این بیماری ارتباطی به غذای خوابگاه ندارد. همچنین هیچ علائمی از بروز مسمومیت در خوابگاه دختران وجود ندارد. در صورتی که غذای ارائه شده به خوابگاه دختران و پسران یکسان است.

مدیرکل روابط عمومی دانشگاه امام صادق(ع) با بیان اینکه در حال حاضر اوضاع تحت کنترل است،‌ گفت: دانشجویانی که دچار این عارضه گوارشی شده بودند به بیمارستان منتقل شدند و تعدادی از آنها مرخص شدند. البته دانشجویانی را که بشود داخل درمانگاه دانشگاه درمان کرد، داخل دانشگاه می‌مانند و اگر دانشجویی به بیمارستان مراجعه کند پس از تزریق سرم و آمپول  و بهبودی به دانشگاه بازمی‌گردد. چراکه این عارضه چندان جدی نیست و در عرض چند روز بهبودی حاصل می‌شود. در حال حاضر نیز از مجموع ۳۹ نفری که با اورژانس به بیمارستان منتقل شدند، حدود ۶ نفر در بیمارستان هستند و این احتمال وجود دارد که تعداد آنها افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: دانشجویان مبتلا از باقی دانشجویان جدا شده‌اند و افرادی که علائم دارند و یا افرادی که شب گذشته مشغول درمان بودند، مجوز عدم حضور در کلاس را دارند ولی باقی دانشجویان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کلاس حضور پیدا کرده‌اند.

گفتنی است، دکتر یحیی صالح طبری رییس مرکز اورژانس تهران صبح امروز به ایسنا اعلام کرد: ساعت ٠٢:٣٣ بامداد روز جاری ۳۸ مورد مسمومیت غذایی در خوابگاه شماره یک دانشگاه امام صادق به اورژانس اطلاع داده شد.

وی ادامه داد: پس از اعلام این موضوع ٧ دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به محل اعلام شده واقع در شهرک غرب، بلوار خووردین، کوچه بخشی، رو به روی برج ایران زمین اعزام شدند.

رییس مرکز اورژانس تهران گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده ٣٨ تن دچار مسمومیت شده بودند که ٧تن به بیمارستان حضرت رسول، ۴تن به بیمارستان امام خمینی، ١۶تن به بیمارستان شریعتی، ۶تن به بیمارستان لقمان و ۵تن به بیمارستان فیروزگر منتقل شدند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها