کدخبر: 13012

تهران به آتش کشیده شد| حادثه هولناک

سیدجلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران، از آتش‌سوزی انبار لاستیک‌های اسقاطی در جنوب تهران خبر داد.

سیدجلال ملکی در این باره اظهارکرد: در ساعت ٢٢:۵١ سه‌شنبه شب، یک مورد آتش‌سوزی در انبار لاستیک‌های اقساطی خودروهای سنگین، به سامانه ١٢۵ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اطلاع داده شد که در پی آن بلافاصله سه ایستگاه به همراه سه دستگاه تانکر آب و تجهیزات اطفای حریق از سوی ستاد فرماندهی به محل اعزام شد.

وی با بیان اینکه محل حادثه واقع در بزرگراه آزادگان، روستای علی آباد قاجار بود، اظهارکرد: با حضور عوامل آتش‌نشانی در محل مشاهده شد که محل وقوع حادثه انباری رو باز به وسعت حدود ٢ هزار متر است که در آن تعداد زیادی لاستیک اسقاطی خودروهای بزرگ صنعتی نظیر انواع کمپرسی‌ها و لودرها نگهداری شده بود. لاستیک‌ها روی هم چیده شده و حدود ۵۰۰ متر از این محل دچار آتش‌سوزی شده و شعله‌های آتش در حال سرایت به اماکن مجاور بود.  

ملکی ادامه داد: با توجه به اینکه لاستیک‌ها در کنارهم قرار گرفته بودند حریق به سرعت در حال گسترش و سرایت به بخش‌های دیگر بود که آتش‌نشانان از چند جهت عملیات را آغاز کردند. آن‌ها با استفاده از آب و محلول آب و کف آتش را تحت کنترل خود درآورده و در گام نخست از گسترش آن جلوگیری کردند.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران ادامه داد: درحال حاضر آتش کاملا خاموش شده و نیروها مشغول ایمن سازی و لکه‌گیری در محل هستند. همچنین باید بگویم که این حادثه مورد مصدومی نداشت اما با توجه به جنس لاستیک‌ها دود و شعله زیادی از آن برخواسته بود.

به گفته ملکی، آتش‌نشانان پس از ایمن سازی به عملیات خود خاتمه خواهند داد و پس از آن تیمی از کارشناسان آتش‌نشانی اقدامات خود برای یافتن دلیل حادثه را آغاز خواهند کرد.

وی اظهار کرد: در چنین انبارهایی با توجه به اینکه لاستیک‌ها از جمله مواد نفتی و هیدروکربنی با قابلیت اشتعال بالایی هستند، حتما باید اصول ایمنی رعایت شود. این اصول ایمنی باید طبق ضوابطی باشد که برای لوازم نو  نیز رعایت می‌شود و فرقی نمی کند که لاستیک نو یا فرسوده باشد چرا که قابل اشتعال است و باید فاصله لازم بین ردیف‌ها رعایت شود. همچنین باید لوازم خاموش کننده در محل وجود داشته باشد و از روشن کردن ذغال یا آتش بین لاستیک‌ها خودداری شود.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها