کدخبر: 13320

خبر مهم برای معلمان| معلمان بخوانند

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از اختصاص ۲۵هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان خبر داد و گفت: انتظار می‌رود دولت هر چه سریع‌تر این‌مصوبه قانونی را اجرایی کند.

 علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی عصر امروز از خانه کُرد سنندج بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید با بیان اینکه سفر به منظور شناسایی ظرفیت‌های استان از نزدیک صورت گرفته است، اظهار داشت: کردستان، استان توانمند و پر از پتانسیل است و در حوزهای مختلف علمی، گردشگری و اقتصادی حرف برای گقتن دارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز نشستی با روسای دانشگاه‌های استان برگزار شد، گفت: در این جلسه ظرفیت‌های علمی‌ و موانع این حوزه شناسایی و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه ۴۵هزار نفر دانشجو در دانشگاه‌های مختلف دولتی، آزاد، پیام نور، علمی کاربردی و علوم‌پزشکی استان تحصیل می‌کنند، تصریح کرد: از این تعداد دانشجو، ۸۰۰نفر از خارج کشور آمده و در این خطه مشغول به تحصیل هستند.

سلیمی از برنامه‌ریزی و تلاش برای تقویت و تامین زیرساخت‌های لازم ویژه توسعه دانشگاه‌های استان خبر داد و افزود: در صددیم تا دانشگاه صنعتی در کردستان ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه برخی از مشکلات و موانع کنونی با رایزنی و گفت‌وگو با مسئولان و دانشجویان قابل حل است، عنوان کرد: زمینه‌های لازم برای حضور دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های کردستان را فراهم خواهیم‌ کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های صنایع‌دستی باید مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: حقیقتا کردستان پتانسیل و هنرمندان برجسته و زبردستی داشته که در کمتر استان کشور می‌توان آن را پیدا کرد اما در این استان مغفول مانده است.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها