کدخبر: 13708

مذاکرات انجام می شود؟| خبر مهم از مذاکرات

تلاش‌های میانجی‌گرایانه اروپا برای احیای توافق هسته‌ای ایران احتمالا پس از سفر جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا به منطقه، از سر گرفته می‌شود.

بلومبرگ پس از شکست مذاکرات دوجانبه ایران و آمریکا در قطر برای غلبه بر اختلاف نظرها، گزارش داد که احتمالا تلاش‌ها برای احیای توافق هسته‌ای ایران پس از سفر ماه جاری جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا به خاورمیانه از سر گرفته می‌شود.

دو دیپلمات اروپایی که در جریان مستقیم مذاکرات اخیر ایران و آمریکا در قطر هستند، اعلام کردند در حالی که مذاکرات قطر شاهد هیچ‌گونه پیشرفتی نبوده است، انتظار می‌رود که تلاش‌ها برای احیای توافق، پس از ضرب‌الاجل تعیین شده از سوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ماه جولای ادامه پیدا کند.

منبع سوم نزدیک به مذاکرات احیای برجام نیز اعلام کرد که مذاکرات احیای برجام پس از سفر بایدن به خاورمیانه، در دوحه پایتخت قطر از سر گرفته می‌شود.

یک منبع آگاه نیز درباره مذاکرات دو روزه ایران و آمریکا در قطر به خبرنگار بلومبرگ گفت که مذاکرات دوحه بر تحریم‌های نفتی متمرکز بود، به گفته این منبع آگاه، دیگر مسائل مورد بحث در این نشست شامل دسترسی ایران به منابع مالی بلوکه شده این کشور در کره‌جنوبی، لغو تحریم‌ها علیه خطوط هوایی ایران و حذف مجازات علیه فعالیت‌های اقتصادی سپاه پاسداران ایران بود.

به گفته این منبع آگاه، احتمال کمی وجود دارد که درباره بخش آخر موضوعات مطرح شده توافقی صورت بگیرد اما موضوعات دیگر قابل توافق هستند.

 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها