کدخبر: 14514

خبر مهم برای متقاضیان مسکن| مسکن چند شد؟

رئیس بنیاد مسکن درباره آخرین وضعیت نوسازی واحدهای مسکن روستایی و نهضت ملی مسکن توضیحاتی ارائه داد.

 رئیس بنیاد مسکن گفت: رئیس جمهور مستقیم خود دستور داده که تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی برای مسکن روستایی تا لحظه واریز پیگیری شود.

امروز آقای اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن از آخرین وضعیت نوسازی واحدهای مسکن روستایی و نهضت ملی مسکن در جمع خبرنگاران به سوالات پاسخ داد. 

سوال : آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات نوسازی مسکن روستایی را اعلام بفرمایید؟

آقای نیکزاد: برای تسهیلات میلیون تومانی وام مسکن روستایی تنها ۱۳ درصد یارانه را دولت پرداخت می‌کند برای تسهیلات مسکن روستایی تنها بنیاد مسکن پیگیری می کند اما در این زمینه رئیس جمهور اعلام کرده تا لحظه واریز این موضوع را پیگیری کنید. در صورتی که ۲۰۰ میلیون تومان واریز میشد سرعت اجرای نوسازی واحدهای مسکن روستایی بسیار افزایش می یافت.

سوال: تسهیلات سایر بخش ها از چه طریق پرداخت می شود؟

آقای نیکزاد:  در قانون جهش تولید مسکن در ماده ۱۴ حداکثر سه ماه فرصت داده شده برای تشکیل آن که البته این صندوق مصوب شده است و منابع مالی هم دیده شده است که منابع اولیه این صندوق ۳۰ هزار میلیارد تومان است.

سوال: آخرین وضعیت ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  در روستا و شهرها در چه مرحله ای است؟

آقای نیکزاد:  ۱۸۰ هزار واحد مسکن روستایی در حال ساخت است و ۱۰۰ هزار واحد شهری هم در حال اجرا است. تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم که قیمت تمام شده ساخت واحدها برای مردم افزایش نیابد و این در حالی است که هزینه دستمزد و مصالح ساختمانی افزایش زیادی یافته است.

سوال: میانگین قیمت  ساخت واحدهای مسکن روستایی و شهری  چقدر است؟

آقای نیکزاد:  میانگین ساخت واحدهای مسکن روستایی بین ۴تا ۵ تومان بوده که در شهرهای مختلف این هزینه ها متفاوت است.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها