کدخبر: 14723

حمله سگ های ولگرد به 2 کودک| در دماوند رخ داد

حمله سگ های ولگرد باز هم موجب اتقاق تلخ دیگر شد، و این بار ۲ کودک در دماوند آسیب دیدند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند از حمله یک سگ ولگرد به دو کودک در دماوند خبر داد و گفت: اقدامات پیشگیری از هاری برای فرد مصدوم صورت گرفت.

حسن خیرخواه روز دوشنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: حمله سگ ولگرد به دو کودک ۵ ساله در شهرستان دماوند منجر به آسیب شدید به ناحیه دست و صورت شد.

وی ادامه داد: اقدامات پیشگیری از هاری و واکسیناسیون جهت کلیه موارد حیوان گزیدگی در ستاد شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند انجام گرفت.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند در ادامه با اشاره به احتمال گزش و نیش مار و عقرب در مناطق سیل زده، گفت: در زمان سیلاب، خروج مارها و عقرب‌ها از محل اختفایشان زیاد است.

این مقام مسئول بر ضرورت هوشیاری و مراقبت مردم تاکید کرد و ادامه داد: مردم باید مراقب باشند تا در معرض گزش و نیش این جانداران قرار نگیرند اما در صورت بروز این اتفاق باید به طور سریع به نزدیکترین بیمارستان و یا مرکز خدمات جامع سلامت مراجعه کنند.

بنابر گزارش شبکه بهداشت شهرستان دماوند، در سال ۱۴۰۰ بیش از ۱۲۰۰ مورد سگ گزیدگی ثبت شده که بیش از چهار میلیارد تومان فقط برای واکسن این افراد بجز خدمات درمانی مانند پانسمان، شستشو و… هزینه شده است و به آن اعداد و رقم هایی که برای زنده گیری و سایر اقدامات توسط شهرداری ها و دهیاری ها هزینه شده اضافه می شود که مردم باز هم گرفتار وضع موجود هستند.

 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها