کدخبر: 14856

جزییات مهم از محدودیت‌های ترافیکی در روزهای تاسوعا و عاشورا

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها گفت: ‌تردد خودرو از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روزهای یکشنبه و دوشنبه پیشِ رو از میدان امیرکبیر کرج و ابتدای آزادراه تهران-شمال به سمت مرزن‌آباد ممنوع است، در صورت اعلام پلیس راه، تردد از ساعت ۱۶ تا ۲۴ این ۲ روز از مرزن‌آباد به کرج و تهران به صورت یک طرفه خواهد بود.

علی‌اکبر آشوری درباره آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور اظهار داشت: بر اساس اطلاعات بیش از ۲۳۲۳ دستگاه سامانه ترددشمار برخط‌ و ۸۰۰ دستگاه دوربین نظارت تصویری، در حال حاضر اغلب جاده‌های کشور باز است و تردد در آن‌ها به روال عادی جریان دارد.

*‌ کاهش ۷.۵ درصدی تردد خودرو در جاده‌ها ‌

وی بیان کرد: کل تردد جاده‌ای در شبانه ‌روز گذشته‌ براساس آخرین اطلاعات حاصل از رصد تعداد ‌۲۴۵۳ دستگاه ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری‌ نسبت به روز قبل ۷.۵ درصد کاهش نشان می‌دهد، در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها ۱۰.۲ درصد، بیشترین تردد بین ساعات ۱۹ تا ۲۰ و کمترین تردد بین ساعات ۴ تا ۵ صبح ثبت شد.

*‌ آزادراه‌های‌ ‌کرج-قزوین و ‌تهران-کرج پرترددترین جاده‌های کشور در شبانه‌روز گذشته

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها اضافه کرد: در شبانه‌روز گذشته بیشترین تردد در آزادراه‌ ‌کرج-قزوین با ۱۶۳ هزار تردد، آزادراه‌ ‌تهران-کرج با ۱۵۲ هزار تردد و آزادراه ‌کرج-تهران با ۱۲۷ هزار تردد، ثبت شد.

آشوری درباره آخرین وضعیت ترافیکی محورهای تهران-شمال اظهار کرد: دوربین‌های نظارت تصویری در حال ‌تردد روان در محورهای هراز، کندوان و فیروزکوه همچنین آزادراه قزوین-رشت و آزادراه تهران - شمال در مسیر رفت و برگشت‌ نشان می‌دهد.

‌وی‌ درباره وضعیت جوی جاده‌ها اظهار کرد:‌ در حال حاضر در جاده‌های کشور بارش و مداخلات جوی خاصی گزارش نشده است.

بیشتر بخوانید:

ممنوعیت تردد در این محورها!/ افزایش تردد در محور‌های برون‌شهری

تردد در این محورها ممنوع است

* انسداد هشت محور به دلیل کاهش ایمنی

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها درباره آخرین وضعیت انسداد جاده‌های کشور گفت: در حال حاضر محور رامیان-اولنگ-شاهرود در استان‌های گلستان و سمنان، جاده فرعی شمشک-دیزین، ‌محور شهداد-نهبندان و محور خرم‌آباد-پل دختر به دلیل نبود ایمنی کافی در مسیر مسدود ‌است.

آشوری اضافه کرد: همچنین محور لاسم - ارجمند در استان مازندران، محور ریگان - ایرانشهر، جاده تهران-امام زاده داود و ‌محور جوزم-دهج‌ در استان کرمان به دلیل نبود ایمنی کافی‌ تا اطلاع بعدی مسدود است.

* محدودیت‌ ترافیکی جاده‌ها تا ‌۱۸ مرداد ۱۴۰۱

‌تردد موتورسیکلت تا ساعت ۰۶:۰۰ روز سه‌شنبه‌ ۱۸ مرداد در محورهای کندوان، ‌هراز، فیروزکوه و محور تهران-سمنان-مشهد و بالعکس ممنوع ‌است.

‌تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲:۰۰ تا ۲۴:۰۰ روزهای یکشنبه و دوشنبه پیشِ رو از میدان امیرکبیر کرج و ابتدای آزادراه تهران - شمال به سمت مرزن آباد ممنوع است در صورت اعلام مأمورین پلیس راه، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶:۰۰ تا ۲۴:۰۰ همان روز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران به صورت یک طرفه خواهد بود.

‌در محور هراز تردد وسایل نقلیه از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۲۴:۰۰ روز دوشنبه ۱۷ مرداد از رودهن به سمت آمل ممنوع است، در صورت اعلام مأموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶:۰۰ تا ۲۴:۰۰ همان روز از آب اسک به سمت رودهن در محدوده مشاء‌ به صورت یک طرفه خواهد بود.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها