کدخبر: 15191

کنکور|کنکور سراسری

خبر مهم درباره کنکور ۱۴۰۲| بخوانید

قائم مقام دبیر ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن انتقاد از وضعیت منابع طراحی سوال کنکور گفته است که در سال ۱۴۰۲ مقدار زیادی وزن را به سمت کتاب درسی سوق می دهد.

قائم مقام دبیر ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرده است در طراحی سوالات کنکور، ۱۴۰۲ مقدار زیادی وزن را به سمت کتاب درسی سوق دهد.
سید فرهنگ فصیحی در گفتگو با مهر با اشاره به کنکور سال ۱۴۰۲ گفت: سال آینده قرار است آزمون سال دوازدهم که به‌صورت نهایی برگزار می‌شود،
۴۰ درصد تأثیر قطعی داشته باشد، داوطلبان کنکور با این تأثیر ۴۰ درصدی به صورت نسبی آشنا بودند، چون تا الان نیز تأثیر مثبت داشته است ولی به آن توجه نمی‌کردند و وزن را بر روی کنکور قرار می‌دادند.
وی ادامه داد: به‌هرحال اگر در کنکور نمره خوبی کسب می‌کردند، دیگر این تأثیر فایده نداشت، از سال آینده این تأثیر قطعی می‌شود و این موضوع از خیلی قبل حتی از سال گذشته که این بحث مطرح بوده اطلاع‌رسانی و در تیرماه گذشته ابلاغ شده و سازمان سنجش نیز اعلام کرده‌است بنابراین داوطلبان در سال آینده باید آزمون نهایی و امتحانات را به خوبی طی کنند، یعنی دروس سال دوازدهم را خوب بخوانند، آموزش‌وپرورش نیز آزمون را در سطح کتب درسی برگزار می‌کند.
قائم مقام دبیر ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: قبلاً داوطلبان به معدل بهایی زیادی نمی‌دادند، ولی اکنون باید سر کلاس درس حاضر باشند، دروس را خوب و به صورت عمیق مطالعه کنند تا نمره معدل خوبی کسب کنند.
فصیحی افزود: این معدل ۴۰ درصد در کنکور سال ۱۴۰۲ نقش خواهد داشت و ۶۰ درصد هم همان کنکور خواهد بود که اکنون با انتقال دروس عمومی به بخش سوابق تحصیلی، سبک تر هم شده است.
وی افزود: فقط دروس تخصصی در کنکور ارائه می‌شود و سازمان سنجش اعلام کرده در طراحی سوالات کنکور، مقدار زیادی وزن سوالات را به سمت کتاب درسی سوق خواهد داد. بنابراین داوطلبان با مطالعه تشریحی دروس و آماده شدن برای امتحانات نهایی در خرداد ماه، ۴۰ درصد خود را تقویت می‌کنند، از طرفی هم کنکور ۶۰ درصد تأثیر خواهد داشت که براساس اعلام سازمان سنجش کنکور ۲ بار در سال برگزار خواهد شد که یک کنکور در دی ماه و کنکور دیگر مطابق معمول در تیرماه سال آینده برگزار خواهد شد.

 

ارسال نظر: