کدخبر: 15364

مسکن|قیمت مسکن امروز

قیمت مسکن امروز 5 شهریور

قیمت مسکن اعلام شد.

قیمت مسکن در ماه‌های گذشته با نوسان هر چند کند همراه بود. پیش‌بینی می‌شودقیمت مسکن در ماه جاری با افزایش مواجه شود.

قیمت مسکن بر فرض ثابت بودن نرخ ارز تا حدودی در این ماه افزایش خواهد داشت. قیمت مسکن این روزها در سایه گرانی افسار گریخته مصالح ساختمانی تولید داخل وارد فاز گرانی خواهد شد، هر چند این افزایش قیمت از نرخ تورم سرعت کمتری خواهد داشت.

بازار مسکن در فصل طلایی خود با رکود معاملات همراه بود که این مهم در سایه همزمانی فصل تابستان با ماه محرم و اخبار جدید از وین بود. متاسفانه در تابستان امسال بازار مسکن نتوانست از رکود معاملانی کمی فاصله بگیرد که این خود در تعمیق رکود تورمی بی‌تاثیر نیست.

امیدواری به نتیجه مذاکرات باعث شد تا بسیاری از خریداران مصرفی و سرمایه‌گذاری برای خرید صبر کنند تا با مشخص شدن نتیجه برجام معامله بهتر با قیمت مناسب‌تری داشته باشند. این مهم در کاهش حجم معاملات مسکن در ماه گذشته نقش بسزایی داشت.

فروش فوری ترفند افزایش معاملات مسکن

با نگاهی گذرا به آگهی‌های اینترنتی و یا محلی فروش مسکن به راحتی می‌توان به این مهم دست یافت که بسیاری از فروشندگان و به خصوص دلالان ملکی برای رهایی از این وضعیت باز ترفند جدیدی رو کرده‌اند و قصد دارند تا متقاضیان مصرفی را با ترفند فروش فوری به انجام معامله ترغیب کنند، چرا برخی از فعالان بازار مسکن معتقد هستند که فروش در این شرایط فعلی با برد همراه خواهد بود.

قیمت‌های پرت در بازار مسکن

در شرایط فعلی برخی از دلالان ملکی با دادن قیمت‌های پرت سعی در بالا نگه‌داشتن قیمت مسکن دارند، تا در صورت تحقق برجام بازار با افت شدید قیمتی همراه نباشند. این روش یک روش سنتی و تا حدودی تاثیرگذار در بازار مسکن به حساب می‌آید، اما در شرایط فعلی شاید چندان موثر نباشد، چرا که این روزها دیگر توان مالی متقاضیان مصرفی با این قیمت‌ها همخوانی ندارد.

 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها