کدخبر: 15786

قرعه کشی|قرعه کشی خودرو

خبر مهم از قرعه کشی خودرو| متقاضیان بخوانند

سیاست گذار خودرویی از برنامه کلان خود برای بازار خودرو خبر داد و گفت: امسال بر بازار داخلی تمرکز کرده‌ایم و برنامه صادرات خودرو از سال آینده اجرایی می‌شود.

رضا فاطمی امین پیش بینی کرد امسال صادرات خودرو کمتر از ۲۰ هزار دستگاه خواهد بود.

وزیر صمت دولت سیزدهم ادامه داد: وزارت خانه تحت مدیریتش یک برنامه ۴ ساله برای صنعت خودرو طراحی کرده است که بر اساس این برنامه تدوین شده، از سال ۱۴۰۲ اقدامات لازم را برای صادرات خودرو آغاز خواهد شد.

آن طور که فاطمی امین می گوید سال دوم برنامه چهار ساله وزارت صمت (1401) تمرکز بر بهبود وضعیت بازار خودروی داخلی است و از سال 1402 برنامه های صادراتی صمت استارت خواهد خورد.

وزیر صمت می گوید در کنار بحث تمرکز بر بازار خودروی داخلی به دنبال بهبود فرایند تولید خودرو نیز هستیم و بهتر شدن شرایط تولید خودرو نیز جز اهداف سال جاری صمت برای خودرو تعریف شده است.

فاطمی امین با اشاره به وضعیت تولید خودروهای ناقص می گوید طبق آمار از ابتدای سال تاکنون میزان تولید خودروی کامل ۲۷۹ درصد رشد کرده است؛ یعنی از ۸۸ هزار و ۳۱۲ خودروی کامل تولید شده در بازه زمانی مورد محاسبه در سال گذشته به ۳۳۴ هزار و ۴۶۳ خودروی کامل در همان بازه زمانی در سال جاری رسیده‌ایم و در حال حاضر فقط ۴۱ هزار دستگاه خودروی ناقص داریم در حالی که این رقم در مدت مشابه پارسال ۲۹۱ هزار دستگاه خودرو بود.

با توجه به برنامه های صمت برای بازار خودرو به نظر می رسد آنچه بیش از همه ذهن سیاست گذار کلان را به خود مشغول کرده، تحقق وعده حذف قرعه کشی است. وزارت صمت برای این منظور روی بازار داخلی و همچنین افزایش تیراژ خودروی کامل فوکوس کرده تا به کمک دو اهرم یاد شده به وعده حذف قرعه کشی برای عرضه خودرو در سال جاری جامع عمل بپوشاند.

وزیر صمت اواخر سال گذشته از حذف قرعه کشی برای عرضه خودرو تا پایان سال جاری خبر داده بود اما حال که سال به نیمه رسیده همچنان برای محصولات پرتقاضای بازار قرعه کشی برگزار می کند. باید منتظر ماند و دید سیاست گذار خودرویی می تواند در نیمه دوم سال 1401 گردونه های قرعه کشی خودرو را بایگانی کند یا همچنان متقاضیان باید محصولات پرتقاضا را از مسیر قرعه کشی خریداری کنند.

 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها