کدخبر: 15973

مهسا امینی به علت شکنجه فوت شد| جزییات مهم از مرگ مهسا امینی

غروب روز گذشته حدود 500 نفر از مردم سنندج در اعتراض به فوت مهسا امینی تجمع کردند.

غروب روز گذشته حدود 500 نفر از مردم سنندج با حضور در پیاده‌راه فردوسی در اعتراض به فوت مهسا امینی، دختر ۲۲ ساله اهل سقز تجمع کردند.

این راهپیمایی اعتراضی از محدوده پر ازدحام پیاده‌راه فردوسی آغاز و به میدان آزادی سنندج ختم شد.

گفتگوها با برخی معترضین نشان می دهد که بسیاری از آنها معتقدند مهسا امینی تحت شکنجه فوت کرده است. این افراد عمدتا یا توضیحات پلیس را نشنیده اند یا نسبت به آن قانع نشدند. 

 

در این تجمع برخی از افراد با سر دادن شعارهایی علیه مسئولین کشور تلاش می کردند تجمع را جهت دهی سیاسی کنند. این افراد شیشه‌های چند خودرو پارک‌شده را شکستند و چند سطل زباله را آتش زدند. با این حال مشخص بود که پلیس بنا دارد با تجمع کنندگان مدارا کند اگرچه در چند مورد برای متفرق کردن جمعیت مجبور به استفاده از گاز اشک‌آور شد. 

مهسا (ژینا) امینی عصر روز سه شنبه ۲۲ شهریور توسط پلیس امنیت اخلاقی برای گذراندن کلاس توجیهی و اخذ تعهد برای رعایت قانون حجاب بازداشت شد.

فیلم‌های دوربین مداربسته پلیس نشان داد ژینا پس از صحبت با یک افسر پلیس دچار حمله قلبی شده و با آمبولانس به بیمارستان منتقل می‌شود.

وی پس از سه روز کما روز جمعه ۲۵ شهریور در بیمارستان کسری جان باخت. پیکر او در زادگاهش سقز به خاک سپرده شد. بیمارستان علت مرگ مهسا را سکته قلبی و مغزی اعلام کرد.

پدر ژینا امینی روز گذشته از تماس رئیس جمهور و عرض تسلیت به خانواده او خبر داد.

رئیس جمهور، روز گذشته به خانواده امینی اطمینان خاطر داد روشن شدن ابعاد مختلف قضیه را از دستگاه‌های مسوول مطالبه می‌کند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها