کدخبر: 16752

خودرو|قیمت خودرو| قیمت خودرو در بازار

خبر مهم از قیمت خودرو| خودرو گران می شود؟

برخی کاربران خبرآنلاین در واکنش به نیامدن خودروهای وارداتی، عنوان کردند: اگر چهار میلیون مسکن ساخته شد، حتما ۱۰۰ هزار تا خودرو هم می‌آید.

هر چند وزارت صمت بارها وعده داده است که به زودی واردات خودرو به کشور اتفاق می‌افتد و در این مسیر حتی مهرماه را موعد واردات خودرو اعلام کرد اما هنوز این امر اجرایی نشده است.

بسیاری از کارشناسان معتقدند مهمترین دلیل اجرایی نشدن واردات این است که آیین‌نامه واردات خودرو با مشکلات ساختاری متعددی روبروست. با این حال سخنگوی وزارت صمت اعلام کرده واردات خودرو تنها در اختیار وزارت صمت نیست و دستگاه‌های دیگری در این امر دخیل هستند، به عنوان مثال بانک مرکزی باید اعتبار یک میلیارد دلاری را تخصیص دهد.

در همین خصوص در نظرسنجی‌ای که در خبرگزاری خبرآنلاین درباره مهمترین دلیل عدم ورود خودرو به کشور برگزار شد، برخی کاربران عنوان کردند: اگر چهار میلیون مسکن ساخته شد، حتما ۱۰۰ هزار تا خودرو هم میاد.

یکی از کاربران خبرآنلاین نوشت: ما از اول هم منتظر نبودیم. شما خوشبین بودید والا.

کاربر دیگری عنوان کرد: چون زور مافیای خودرو زیاد هست. کلا اقتصاد کشور ما دست دلال‌ها است.

کاربری تصریح کرد: کاملا واضح و روشن هست؛ مافیای خودرو داخلی. مثلا تویوتا کرولا 2022 با قیمت 700 میلیونی، به نظرتون کسی میره آریزو چینی 800 میلیونی یا دنا 600 میلیونی سوار بشه؟

یکی از کاربران خبرآنلاین عنوان کرد: دلار نیست. این آیین‌نامه و شرایط و ... هم بهانه‌است. فکر می‌کردند برجام امضا می‌شه و برای ساکت کردن مردم گذاشتن در بودجه. هر روز یه شرط جدید می‌گذارند. هر وقت بازار خودرو داغ می‌شه، یه خبر می‌دن که این هفته ثبت سفارشا باز می‌شه.

 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها