کدخبر: 16802

وام| وام جدید

وام جدید برای مردم| حساب ها پرپول شد

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت گفت: ۳۰۰۰ تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی جهت خرید تراکتور اختصاص می یابد.

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت گفت: سود این تسهیلات ۴ درصد و مدت بازپرداخت ۷ ساله خواهد بود و بر اساس توافق نامه‌ای که هفته آینده امضا می‌شود سقف ۱۰۰۰ میلیارد تومانی برای این تسهیلات در نظر گرفته می‌شود.

مشاور وزیر صمت همچنین از رشد ۵۰ درصدی تولید تراکتور در ۶ ماهه امسال خبر داد و گفت؛ تولید تراکتور در ۶ ماهه ۱۴۰۱ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۰ درصد رشد داشت بطوری که از ۹۷۵۰ دستگاه به ۱۴۶۲۵ دستگاه تراکتور رسید.

وی با اشاره به اینکه در همین مدت صادرات تراکتور نیز ۸۹ درصد رشد کرده است گفت؛ در نیمه اول امسال ۹۴۳ دستگاه تراکتور صادر شده است که هدف‌گذاری انجام شده ۴۶۰۰ دستگاه تا پایان سال است.

 

سخنگوی وزارت صمت با اشاره به اینکه در حال حاضر بازار آزاد تراکتور در حال حذف شدن است گفت؛ افزایش تولید تراکتور اختلاف قیمت کارخانه با بازار را بشدت کاهش داد به طوری که قیمت تراکتور ۳۹۹ که در فروردین امسال در بازار آزاد ۷۵۰ میلیون تومان بود اکنون به ۶۴۰ میلیون تومان رسیده است (که نسبت به قیمت ۵۰۰ میلیون تومانی کارخانه بالاتر است که عمدتاً به خواب پول در مدت زمان تحویل باز می‌گردد) و در برخی مدل‌ها حتی رشد منفی قیمت هم دیده می‌شود.

قالیباف در پایان گفت نیاز سالانه تراکتور ۲۰ هزار دستگاه است و در سال ۱۴۰۱، ۳۵ هزار تراکتور تولید خواهد شد و این رشد تولید هم باعث حذف تقاضای سرمایه‌ای و بازار آزاد و هم باعث افزایش صادرات خواهد شد.

 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها