کدخبر: 16847

هواشناسی|هواشناسی امروز| هواشناسی فردا

هشدار مهم هواشناسی به این استان ها| بخوانید

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وزش باد و بارش باران در برخی استان‌ها و ورود سامانه بارشی به غرب کشور خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره شرایط جوی کشور گفت: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی ۲۴ ساعت آینده در ارتفاعات زاگرس واقع در غرب کشور و در جنوب اصفهان، شمال فارس و غرب یزد همچنین در ارتفاعات البرز شرقی افزایش ابر، وزش باد و بارش خفیف باران رخ می‌دهد.

وی افزود: دوشنبه(۹آبان) با ورود سامانه بارشی به غرب کشور در استان‌های ایلام، کردستان، کرمانشاه، لرستان، شمال خوزستان، همدان، مرکزی، قم، غرب اصفهان، جنوب آذربایجان غربی و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در زنجان، قزوین، البرز و تهران و برخی نقاط سمنان رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید رخ می‌دهد و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک انتظار می‌رود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا سه‌شنبه(۱۰ آبان) در جنوب استان‌های ایلام و لرستان، شمال خوزستان، غرب استان‌های اصفهان و چهارمحال وبختیاری رگبار باران و در سواحل دریای خزر، شمال شرق و دامنه و ارتفاعات البرز بارش پراکنده ادامه خواهد داشت.

ضیاییان ادامه داد:چهارشنبه(۱۱ آبان) در جنوب غرب، شمال شرق همچنین سواحل شمالی کشور بارش رخ می‌دهد و پنجشنبه(۱۲ آبان) بارش در سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز، شمال شرق، مرکز و استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، شمال فارس، یزد و شمال استان‌های کرمان و خراسان جنوبی ادامه خواهد داشت.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۹ آبان‌) قسمتی ابری و در بعد از ظهر افزایش ابر و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۲۳ و روز سه‌شنبه (۱۰آبان‌)قسمتی ابری و در بعضی ساعت‌ها افزایش ابر  بارش پراکنده باران با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۸ و ۹آبان ) اهواز با دمای ۳۵ و ۳۶درجه سانتیگراد و  شهرکرد با دمای ۲ و ۳ درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور است.

ارسال نظر: