کدخبر: 16918

هواشناسی|هواشناسی امروز| هواشناسی فردا

هشدار مهم هواشناسی به این استان ها| خبر مهم

سازمان هواشناسی کشور هشدار داد که با نفوذ سامانه بارشی رگبار باران، رعدوبرق، احتمال تگرگ، در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف، وزش باد شدید موقت‌ در برخی نقاط کشور وجود دارد.

 طبق این گزارش سامانه جدید بارشی از امشب در برخی استان ها فعال خواهد شد.

بارش باران، رعد و برق و باد شدید

بعدازظهر امروز و اوایل امشب

استان ها: شرق گیلان، غرب مازندران، البرز و تهران و روز آینده علاوه بر این مناطق در گیلان، گلستان، مازندران، خراسان شمالی، خراسان رضوی، قم، ایلام، سمنان، غرب اصفهان، شمال خلیج فارس و شمال چهار محال و بختیاری

روز چهارشنبه در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، زنجان و کرمانشاه بارش‌ها قطع می‌شود، اما در سایر مناطقی که پیش از این ذکر شد بارش‌ها تداوم دارد.

*کاهش دما در دو روز آینده در نیمه شمالی کشور

روز پنجشنبه ۱۲ آبان

استان ها: شمال شرق کشور، شرق، استان‌های واقع در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز مرکزی، مرکز کشور، جنوب غرب، برخی نقاط واقع در جنوب و جنوب شرق و شمال خلیج فارس بارش خواهیم داشت و روز جمعه در شرق، جنوب شرق و شمال شرق کشور باران داریم.

وی گفت: ‌امروز در غرب، شمال غرب، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی وزش باد شدید و گردوخاک داریم ‌و فردا این شرایط در شرق، شمال شرق و مرکز کشور حاکم است.

شرایط جوی پایتخت

آسمان تهران روز آینده ۱۰ آبان نیمه ابری، در برخی ساعات ابری، رگبار و رعدوبرق، با وزش باد پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۲۱ و ۱۲ درجه خواهد بود.

گرمترین و سردترین شهر ها دد ۲۴ ساعت آینده

روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۳۲ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۴ درجه و همچنین همدان با کمینه دمای ۱ درجه سردترین مراکز استان خواهد بود.

 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها