کدخبر: 17320

مسکن|قیمت مسکن|قیمت مسکن امروز

قیمت مسکن امروز 29 آبان اعلام شد| مسکن چند شد؟

یک کارشناس اقتصادی گفت: پیش‌بینی من این است که با توجه به شرایط کنونی، بازار مسکن به سیر صعودی خود ادامه می‌دهد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که در حال حاضر اثر روانی نوسان نرخ ارز، به‌صورت امتناع فروشندگان مسکن از فروش خود را نشان می‌دهد.

جهش قیمت مسکن همچنان در بازار ادامه دارد؛ گزارش‌های رسمی از تغییرات قیمت خانه نیز این موضوع را تایید می‌کند، به طوری که آخرین گزارش رسمی دولت از قیمت ملک در مهرماه نشان می‌دهد که متوسط قیمت هر متر واحد مسکونی در تهران به حدود ۴۳ میلیون و ۷۲۴ هزار تومان رسیده است.

البته براساس این گزارش، ارزان‌ترین خانه مربوط به منطقه ۱۸ است که متوسط قیمت یک مترمربع زیربنای مسکونی ۲۱ میلیون و ۳۰۳ هزار تومان اعلام شده است. در کنار آن، گران‌ترین خانه‌ها هم در منطقه یک تهران قرار دارد که هر مترمربع زیربنای مسکونی ۸۸ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان به فروش می‌رود.

این آمار در حالی توسط بانک مرکزی منتشر شده که حاکی از رشد ۱.۲ درصدی قیمت ملک نسبت به یک ماه قبل از آن است. در این میان، در طول یک‌سال نیز قیمت خانه ۳۸.۲ درصد گران شده است. متوسط قیمت زیربنای مسکونی در مهر پارسال ۳۱ میلیون و ۶۳۱ هزار تومان بود.

سیگنال قیمت دلار به بازار مسکن

فروش واحدهای ساختمان VIP آرامیس پردیس

فروش واحدهای ساختمان VIP آرامیس پردیس

مشاهده

yektanet-logo-signتبلیغ

به نظر می‌رسد متغیرهایی همچون افزایش قیمت دلار، باعث فشار قیمتی به بازار مسکن شده است، به طوری که هر دلار آمریکا در بازار آزاد از ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان در ابتدای مهر پارسال، در حال حاضر در مرز ۳۵ هزار تومان قرار دارد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که در حال حاضر اثر روانی نوسان نرخ ارز، به‌صورت امتناع فروشندگان مسکن از فروش خود را نشان می‌دهد. واسطه‌های ملکی عنوان می‌کنند با وجود این‌که بازار مسکن در رکود کامل به‌سر می‌برد، اما طرف عرضه نسبت به فروش محتاط شده و این عقب‌نشینی پس از نوسانات نرخ ارز اتفاق افتاده است.

در همین خصوص یکی از مشاوران املاک درباره وضعیت فعلی بازار مسکن می‌گوید: فعلا جو روانی وارد بازار ملک شده و کمتر کسی خرید و فروش می‌کند. وقتی دلار مقداری تکان می‌خورد، بخر و بفروش‌ها دست نگه می‌دارند تا ببینند اوضاع چگونه می‌شود.

این خانه‌ها در تهران کمتر از یک میلیارد تومان قیمت دارد

در این شرایط، با توجه به قدرت پایین خرید ملک به دلیل قیمت بالای مسکن، خریداران در تلاش هستند تا خانه‌هایی را پیدا کنند که قیمتی متعادل‌تر دارد.

گزارش‌ها از قیمت خانه‌های زیر یک میلیارد تومان حاکی از آن است که به سختی می‌شود در تهران چنین خانه‌هایی را پیدا کرد، اما با این حال خانه‌هایی پیدا می‌شود که چنین قیمتی داشته باشد. البته اغلب این خانه‌ها در حاشیه تهران قرار دارد.

بررسی در میان فایل‌های فروش خانه نشان می‌دهد که یک خانه ۶۵ متری در ظهیرآباد برای فروش متری ۱۴ میلیون و ۴۹۲ هزار تومان برای فروش گذاشته شده که این واحد مسکنی در حال حاضر ۹۴۲ میلیون تومان قیمت دارد.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها