کدخبر: 17599

بیرانوند| علیرضا بیرانوند

خبر مهم کی روش درباره علیرضا بیرانوند| بخوانید

شنیده می‌شود کادرفنی تیم ملی احتمالاً از بیرانوند درون دروازه استفاده خواهد کرد.

 کارلوس کی‌روش برای اعلام لیست نهایی تیم ملی تمام جوانب را در نظر گرفت و سپس نام 25 بازیکن را در فهرست خود قرار داد. جالب اینکه در میان این 25 بازیکن، نام 4 دروازه‌بان هم به چشم می‌خورد. علیرضا بیرانوند، حسین حسینی، امیر عابدزاده و پیام نیازمند. در ابتدا انتقادهایی از کی‌روش مطرح شد با این مضمون که چرا او نام 4 دروازه‌بان را در لیست قرار داده. منتقدان معتقد بودند او به جای یک دروازه‌بان اضافه می‌توانست بازیکن دیگری برای پست‌های مهم‌تر به قطر ببرد. کی‌روش اما با توجه به مصدومیت بیرانوند از ناحیه کمر، ریسک نکرد و نام 4 دروازه‌بان را در لیست نوشت تا اگر اتفاق غیرمترقبه‌ای برای شماره یک خود رخ داد، بتواند از وجود گلرهای دیگر استفاده کند.

تصمیم بزرگ کادر فنی برای بازی سرنوشت‌ساز

 

بیرانوند در بازی نخست مقابل انگلیس و وقتی نتیجه بازی صفر بر صفر بود، مصدوم شد. البته این بار نه از ناحیه کمر بلکه بینی و سر و به همین دلیل نتوانست در ادامه درون دروازه ایران بایستد. حسین حسینی جایگزین او شد و البته در روزی که قریب به اتفاق بازیکنان ایران عملکرد ضعیفی ارائه دادند، 6 گل از انگلیس خورد. برای بازی بعد برابر ولز اما فیفا اجازه بازی به بیرانوند نداد. او با گارد ویژه در تمرین حاضر شد و مدعی بود می‌تواند درون دروازه ایران بایستد اما عدم دریافت مجوز از سوی فیفا باعث شد تا کی‌روش دوباره به حسین حسینی اعتماد و از او درون دروازه تیم ملی استفاده کند.

در این مدت اما بیرانوند هم تمرینات خود را انجام داد و سعی کرد آمادگی‌اش را حفظ کند. مدیران فدراسیون فوتبال و وزیر ورزش هم تلاش کردند تا با بیرانوند صحبت کنند و به او انگیزه بدهند. حتی بعد از پیروزی مقابل ولز، حمید سجادی، بیرانوند را در آغوش کشید و به او روحیه داد تا شاید در بازی‌های بعدی، در صورت حضور بدرخشد.

بیرانوند تمایل زیادی به حضور در دیدار با ولز داشت و تلاش کرد تا خودش را به این مسابقه حساس برساند اما قوانین فیفا مانع از پنجمین بازی گلر پرسپولیس در جام جهانی شد. با این حال اتفاقات دیدار با انگلیس باعث شد احتمال تغییر در دروازه تیم ملی بالا برود.

در شرایطی که تصور می‌شد کی‌روش از عابدزاده در بازی با ولز استفاده کند اما مرد پرتغالی دوباره به کاپیتان استقلال اعتماد کرد و مزد این تصمیم خود را هم گرفت. حسینی در بازی با ولز نمایش مطمئنی از خود نشان داد و نقش مهمی در برد ارزشمند تیم ملی ایفا کرد. او در این بازی دو بار دروازه ایران را نجات داد که مهارش در نیمه اول مقابل ضربه خطرناک کیفر مور بسیار حیاتی بود.

 

ارسال نظر: