کدخبر: 7007

معجزه عجیب در تهران| کودک 6 ماهه جان خانواده را نجات داد

آتش‌نشانان هر سه نفر را تحویل عوامل اورژانس دادند که خوشبختانه با کمک‌های اولیه هر سه به حالت اولیه بازگشته، اما برای مداوای دقیق‌تر به مراکز درمانی انتقال یافتند.

مادر و دختری با صدای ناله‌های پسربچه ۶ ماهه از ساختمانی در یافت‌آباد نجات یافتند. همسایه‌ها وقتی صدای این کودک را شنیدند، به آتش‌نشانی گزارش دادند.

ساعت ۱۷:۲۷ روز هشتم دی یک مورد حادثه گازگرفتگی در منطقه یافت‌آباد، میدان شهرداری به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی تهران اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان یک ایستگاه آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

نخستین گروه از آتش‌نشانان در مدت زمان سه دقیقه در محل حادثه حاضر شدند. محل حادثه یک ساختمان چهار طبقه هشت واحدی و مسکونی بود.

درِ یک واحد حدودا ۴۰ متری در طبقه دوم این ساختمان بسته بود و همسایه‌ها با شنیدن صدای ناله یک کودک و عدم‌پاسخگویی ساکنان منزل، نگران شده و آتش‌نشانی را باخبر کرده بودند.

آتش‌نشانان پس از گشودن در و ورود به منزل با پسربچه‌ای حدودا ۶ ماهه مواجه شدند که روی یک مبل قرار داشت و بی‌تابی زیادی می‌کرد.

آتش‌نشانان در بخش دیگری از خانه با زنی ۳۵ ساله و دختری حدودا دو ساله که کاملا بی‌حال و نقش بر زمین بودند، مواجه شده و بلافاصله تمام وسایل گرمایشی را خاموش کردند؛ یک دستگاه بخاری و یک دستگاه آب‌گرمکن دیواری داخل منزل روشن و تمام منافذ و ورودی هوا بسته بود.

آتش‌نشانان هر سه نفر را تحویل عوامل اورژانس دادند که خوشبختانه با کمک‌های اولیه هر سه به حالت اولیه بازگشته، اما برای مداوای دقیق‌تر به مراکز درمانی انتقال یافتند.

سیدجلال ملکی، سخنگوی آتش‌نشانی تهران با اعلام این خبر گفت: «شاید اگر چند ثانیه تاخیر در اطلاع‌رسانی یا حضور آتش‌نشانان روی می‌داد، این سه نفر جان‌شان را از دست می‌دادند.»

او با معجزه خواندن نجات این افراد گفت: «این نوزاد کوچک همسایه‌ها را از وضعیت باخبر کرد و آتش‌نشانان نیز پس از حضور در محل با شنیدن صدای نوزاد و عدم‌پاسخ دیگر اعضای منزل مشکوک شده و در را باز کرده بودند.»

ارسال نظر: