کدخبر: 9841

بازنشستگان|خبر خیلی مهم برای بازنشستگان| بازنشستگان بخوانند

بازنشستگان همچنان سردرگم| همسان سازی حقوق به کجا رسید؟

حسین عامریان (مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد) در سخنانی در جریان بازدید از نمایشگاه دستاوردهای ۶ ماهه وزارت مردم گفت: برگزاری این نمایشگاه بیانگر آن است که در این مدت کوتاه، اقدامات مثبت متعددی در وزارت مردم و زیرمجموعه‌های آن صورت گرفته و در راستای جهاد تبیین که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب می‌باشد، دستاوردهای دستگاه‌های اجرایی باید به خوبی برای مردم منعکس شود تا آن‌ها به آینده امیدوارتر باشند.

 مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد با اشاره به اقدامات صندوق در سه ماه گذشته، نقش وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی را در موفقیت‌های صندوق، بسیار حائز اهمیت دانست.

عامریان با بیان اینکه مردم از دولت انقلابی آیت الله رئیسی، عدالت طلبی، توسعه، پیشرفت، داشتن روحیه انقلابی و مقابله با رانت خواری را انتظار دارند گفت: با حمایت‌های وزیر جهادی وزارت مردم تلاش کردیم که در این سه ماه تحول و پیشرفت را در صندوق بازنشستگی فولاد محقق کنیم. البته تغییر و تحول اتفاق نمی‌افتد مگر اینکه فکرها و اندیشه‌ها متحول شود و لازمه این کار آن است که در ابتدا تغییر و تحول را در مدیران ایجاد کنیم زیرا صندوق فولاد با ادامه مسیر قبلی و با مدیران گذشته قادر به تحول و شکوفایی نبود. 

وی با اشاره به اینکه صندوق بازنشستگی فولاد با مدیران انقلابی و متخصص جان تازه‌ای گرفته است گفت: در این سه ماه تمام مدیران عامل شرکت‌ها و اکثریت اعضای هیات مدیره شرکت‌ها و مدیران میانی تغییر کرده اند. 

عامریان گفت: در ابتدای کارمان در صندوق فولاد وارث چالش‌هایی شدیم که از گذشته به ارث رسیده است که یکی از آن‌ها اضافه برداشت‌ها در پنج ماهه نخست سال بود که موجب کسری بودجه در نیمه دوم سال شد و ما باید این کسری را جبران می‌کردیم. همچنین در همان زمان آغاز کارمان، سازمان مالیاتی ۳۵۰ میلیارد تومان در رابطه با پرونده‌ای که مربوط به گذشته بود از حساب صندوق برداشت کرد که با تدابیر انجام شده فعلا متوقف شده و همچنین یک پرونده حقوقی با ذوب آهن اصفهان داریم که مربوط به هفت سال پیش است و اجراییه چهار هزار میلیاردی برای آن صادر شده که با تدبیر مقام عالی وزارت، موضوع متوقف شده است

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد تصریح کرد: در همان هفته نخست کارمان، شاهد اعتراضات بازنشستگان به نحوه اجرای همسان‌سازی بودیم و با جلسات متعددی که در سه ماه گذشته با نمایندگان بازنشستگان برگزار کردیم در خصوص اصلاحیه همسان‌سازی به نتیجه رسیدیم. این اصلاحیه دو تا سه برابر اصل همسان‌سازی بار مالی برای صندوق خواهد داشت اما ما مصمم هستیم بر اساس قانون و در جهت احقاق حق بازنشستگان، همسان‌سازی را اصلاح کرده و از اوایل سال آینده آن را اجرا کنیم. 

عامریان با اشاره به اینکه در سالهای گذشته به موضوع رفاهیات بازنشستگان توجهی نشده بود گفت: برای رفاهیات و تکریم بازنشستگان برنامه‌های متعددی را در نظر داریم. در هفته جاری همایش تجلیل از ۳۸۰۰ جانباز بازنشسته صندوق را برگزار کردیم و بنا داریم هر دو ماه یک بار برنامه‌های تجلیل از گروه‌های مختلف بازنشستگان را برگزار کنیم. ضمن اینکه دیدار با بازنشستگان صعب العلاج و خانواده‌های شهدای بازنشسته صندوق و رسیدگی به مشکلات آن‌ها یکی دیگر از اقدامات ما در این مدت بوده است. 

وی ادامه داد: در گذشته در دفاتر امور بازنشستگی صندوق مشکلاتی وجود داشت و برخی مدیران نسبت به حل مشکلات بازنشستگان اهتمام لازم را نداشتند. درصدد هستیم فضای این دفاتر را متناسب باشان و شرایط بازنشستگان بهسازی نمائیم. ضمن اینکه بنا داریم مرکز تماس و پاسخگویی به بازنشستگان را ایجاد کنیم تا بازنشستگان بدون نیاز به مراجعه حضوری و تنها با تماس تلفنی پیگیر مسایل خود باشند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها