کدخبر: 9947

دزدی|دزدی های عجیب و باورنکردنی در تهران| بخوانید

دزدی های عجیب و باورنکردنی در تهران| بخوانید

سرقت‌های ۱۵ مرد و دو زن پیش‌روی پلیس پایتخت قرار دارد. این مردان و زنان در هشت پرونده جداگانه از سوی ماموران هشت کلانتری مختلف به دام افتادند.

۱۷ زن و مردی که در گروه و تیم‌های مختلف و تک‌رو در کمین طعمه‌هایشان می‌نشستند. این سارقان خبره که کارنامه سیاهی در پرونده انتظامی و قضائی خود دارند با بدل‌اندازی، سنگ‌قبر دزدی، موبایل‌قاپی، فرش‌دزدی، زورگیری با تهدید چاقو و قمه، طلادزدی از کودکان و جیب‌بری سوژه‌های خود را انتخاب می‌کردند و در فرصتی مناسب سناریوی  سرقت‌های سریالی خود را کلید می‌زدند. این متهمان حرفه‌ای در عملیات‌های مختلف پلیسی زمینگیر شدند.

بدل‌اندازان سیار در دام پلیس

چهار بدل‌انداز لوازم خانگی تقلبی در محدوده حسن‌آباد در عملیات‌های پلیسی به آخر خط رسیدند.

 

به دنبال ثبت چند مورد شکایت از سوی شهروندان با موضوع فروش لوازم خانگی تقلبی به جای اصل، توسط چهار نفر با سه دستگاه خودروی تیبا، ساینا و سمند که به صورت سیار در محدوده حسن‌آباد فعالیت می‌کنند، شناسایی و دستگیری متهمان در دستور کار کلانتری حسن‌آباد قرار گرفت.

در تحقیقات تخصصی انجام‌شده مشخصات ظاهری متهمان و محل تردد آنان شناسایی شد. تیم عملیاتی کلانتری حسن‌آباد با پوشش چندین روزه محل تردد متهمان، سوژه‌های مورد نظر را شناسایی و آنان را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

در بازدید از خودروی متهمان ۶ دستگاه مایکروفر، چهار دستگاه اجاق گاز و چهار دستگاه جاروبرقی تقلبی کشف و به همراه متهمان به کلانتری حسن‌آباد منتقل شد.

پس از پایان تحقیقات و تشکیل پرونده متهمان به مرجع قضائی ارجاع داده شدند.

پایان کار سنگ‌قبر دزدان بهشت زهرا(س)

سارقان سنگ‌قبرهای بهشت زهرا(س) به همراه چهار سنگ‌قبر سرقتی دستگیر شدند. متهمان در بازجویی‌ها به ۱۰ سرقت دیگر سنگ‌قبر اعتراف کردند.

 تیم عملیاتی کلانتری کهریزک در حال گشت‌زنی یک دستگاه خودروی وانت پیکان را با دو سرنشین در حال حمل تعدادی سنگ‌قبر مشاهده کرد که بلافاصله نسبت به متوقف‌کردن خودرو و بررسی موضوع اقدام کردند.

ماموران انتظامی در بازدید خودرو چهار سنگ‌قبر نوشته‌شده که مشخص بود از قبر کنده شده است، کشف کردند و در بررسی اولیه با حرف‌های ضد و نقیض دو نفر روبه‌رو شدند که هر دو متهم به همراه خودرو و سنگ‌های کشف‌شده به کلانتری کهریزک منتقل شدند.

در تحقیقات انجام‌شده متهمان سابقه‌دار ضمن اعتراف به جرم خود به ۱۰ فقره سرقت سنگ‌قبر از بهشت زهرا(س) اعتراف کردند.

پس از پایان تحقیقات و تشکیل پرونده متهمان تحویل مرجع قضائی شدند.

 دستگیری سارقان موبایل‌قاپ

دو موبایل‌قاپ تبعه افغانستان در محله انقلاب که ۲۲ سرقت گوشی همراه در کارنامه خود داشتند، از سوی پلیس به دام افتادند.  

 در پی افزایش موبایل‌قاپی در «محله انقلاب» شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار تیمی از ماموران کلانتری این محله  قرار گرفت.

ماموران کلانتری حین گشت‌زنی در محله انقلاب موتورسیکلت آپاچی دو ترک را با پلاک مخدوش و صورت‌های پوشیده مشاهده می‌کنند و زیر نظر می‌گیرند. متهمان وقتی در کمین رهگذری بودند و در پیاده‌رو تلفن همراهش را دزدیدند، از سوی پلیس تحت تعقیب قرار گرفتند. متهمان در این  تعقیب‌وگریز زمینگیر و دستگیر شدند.

متهمان ۲۵ و ۲۸ ساله که از اتباع کشور افغانستان بودند، در تحقیقات اولیه به جرم خود و سرقت تلفن همراه به روش موبایل‌قاپی و ۲۲  سرقت دیگر اعتراف کردند که مالباختگان نیز شناسایی شدند. تحقیقات بیشتر برای کشف جرایم احتمالی متهمان ادامه دارد.

فرش‌دزدان مولوی در چنگ پلیس

سارقان فرش‌های قیمتی محله مولوی با ۶ تخته فرش به ارزش ۶میلیارد ریال تومان در عملیات‌های پلیسی زمینگیر شدند.

  واحد عملیات کلانتری ۱۱۶ مولوی حین گشت‌زنی در محله مولوی به یک خودروی سواری  با دو سرنشین که در قسمت عقب خودرو به نظر وسیله‌ای داشته و با پارچه‌ای پنهان کرده بودند، مشکوک می‌شوند.

واحد عملیات کلانتری برای بررسی بیشتر به خودروی مورد نظر مراجعه می‌کند که سارقان با مشاهده ماموران از محل متواری می‌شوند. در یک تعقیب‌وگریز خودرو متوقف می‌شود و متهمان دستگیر می‌شوند و در بررسی خودروی متهمان ۶ تخته فرش کوچک و قیمتی کشف می‌شود.

متهمان در کلانتری در تحقیقات اولیه به جرم خود و سرقت فرش‌ها از خانه‌ای در شرق تهران اعتراف کردند که مالباخته شناسایی شد و کارشناسان ارزش اموال کشف‌شده را ۶میلیارد ریال محاسبه کردند.

سارقان سابقه سرقت و تحمل حبس در زندان را نیز دارند. تحقیقات بیشتر برای کشف جرایم احتمالی متهمان ادامه دارد.

سرقت با تهدید چاقو و قمه

در پرونده دیگری سارقان زورگیر محله خلیج با تهدید سلاح سرد اقدام به سرقت می‌کردند. 

روز جمعه شهروندی به ماموران واحد عملیات کلانتری ۱۷۹ خلیج‌فارس که درحین گشت‌زنی بودند، مراجعه کرده و اظهار داشت که سه روز پیش سه نفر با تهدید سلاح سرد اقدام به زورگیری از من کردند و در حال حاضر نیز سارقان در یکی از خیابان‌های محله خلیج حضور دارند.

واحد عملیات کلانتری  با راهنمایی مالباخته به محل رفت. متهمان در خودرو بودند که پلیس را دیدند. ماموران کلانتری برای بررسی موضوع به سمت متهمان رفتند. آنان با مشاهده ماموران قصد فرار داشتند که با درایت پلیس  هر سه سارق ۲۷ تا ۳۳ ساله دستگیر شدند. در بررسی خودروی متهمان آلات و ادوات سرقت و اموال سرقتی اعم از هشت تلفن همراه سرقتی، سه ضبط و باند خودرو، ۶ قبضه انواع سلاح سرد و ۴۰ گرم موادمخدر کشف شد.

متهمان در کلانتری و در تحقیقات اولیه به جرم خود و سرقت با تهدید سلاح سرد اعتراف کردند که تاکنون پنج نفر از مالباختگان شناسایی شده‌اند.

کارشناسان ارزش اموال کشف‌شده را ۶۰۰میلیون ریال محاسبه و اعلام کردند. تحقیقات بیشتر برای کشف جرایم احتمالی متهمان ادامه دارد.

دستگیری سارق گوشواره‌های کودکان در امامزاده حسن

زن سارق ۵۰ ساله با سوءاستفاده از غفلت والدین گوشواره‌های کودکان را سرقت می‌کرد.

 به دنبال دریافت خبری مبنی بر سرقت طلای کودکی در بازار «امامزاده حسن» دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار تیمی از کلانتری این محل قرار گرفت. واحد عملیات کلانتری برای شناسایی و دستگیری سارق به‌صورت محسوس و نامحسوس در بازار امامزاده حسن اقدام به گشت‌زنی کردند. در همین حین زنی را که با غفلت والدین در حال بازکردن گوشواره دختر خردسالی بود، مشاهده کردند که به سرعت وارد عمل شده و سارق را در حالی که قصد فرار در شلوغی و ازدحام جمعیت را داشت، دستگیر کردند و در بررسی اولیه یک جفت گوشواره که لحظاتی قبل سرقت کرده بود، کشف کردند.

متهم که زنی ۵۰ ساله بوده در کلانتری در تحقیقات اولیه و با مشاهده ادله و مدارک به جرم خود اعتراف کرد که تاکنون فقط به یک سرقت اعتراف کرده و تحقیقات بیشتر ادامه دارد.

با توجه به سرقت‌های مشابه در کلانتری‌های مجاور تحقیقات بیشتر و شناسایی مالباختگان ادامه دارد. پرونده متهم به مرجع قضائی معرفی شد.

دستگیری مامور قلابی و کشف سرقت میلیاردی

 ماجرای بعدی سرقت‌ها مربوط به دو مامور قلابی است که با غصب عناوین، یک خودروی وانت نیسان حامل ۲هزار و ۲۵۰ کیلوگرم پسته به ارزش تقریبی ۷میلیارد ریال را سرقت کرده بودند.

 به دنبال مراجعه تعدادی از شهروندان در محدوده نجم‌آباد به ماموران انتظامی و اعلام سرقت یک خودروی وانت نیسان حاوی ۲هزار و ۲۵۰ کیلوگرم پسته توسط پنج نفر از سرنشینان خودروی ۴۰۵ تحت پوشش مامور و با استفاده از دستبند و بیسیم، موضوع به دلیل حساسیت در دستور کار کلانتری قرار گرفت و طرح مهار اجرا شد.

مشخصات خودروها و سارقان در اختیار واحدهای عملیاتی و انتظامی قرار گرفت. تیم عملیاتی کلانتری قلعه نو با همکاری عوامل بسیج حوزه ۴۵۷ خودروی وانت نیسان سرقتی حامل بار پسته را متوقف و دو نفر از سارقان را به همراه یک رشته دستبند دستگیر و برای بررسی بیشتر به کلانتری قلعه نو منتقل کرد و با اقدامات عملیاتی و اطلاعاتی پسته‌های سرقت‌شده نیز کشف شد.

در تحقیقات انجام‌شده متهمان به جرم خود اعتراف کردند. پس از اخذ شکایت شاکی و هماهنگی‌های قضائی کشف جزئیات بیشتر پرونده و دستگیری دیگر متهمان پرونده در دستور کار پلیس ری قرار گرفت.  دستگیری دیگر متهمان متواری نیز در دستور کار پلیس ری قرار دارد.

جیب‌بری‌های سریالی زن مسافرنما در مترو

سارق حرفه‌ای و سابقه‌دار در ایستگاه‌های اتوبوس اقدام به جیب‌بری می‌کرد. این زن پس از دستگیری به ۸۰ سرقت اعتراف کرد.

اواخر بهمن‌ماه پرونده‌ای با موضوع سرقت گوشی تلفن همراه به شیوه جیب‌بری به پلیس آگاهی ارجاع شد که دایره مبارزه با سرقت‌های خاص پایگاه سوم برای کشف پرونده وارد عمل شد.

در ابتدا از شاکی تحقیق شد که اظهار داشت در ایستگاه میدان ولیعصر(عج) حین سوارشدن به اتوبوس تلفن همراهش به ارزش ۴۰میلیون تومان از کیف او ربوده‌اند.

پس از دریافت پرونده کارآگاهان برای کشف پرونده راهی محل سرقت شده و با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین و علمی کشف جرم موفق به شناسایی هویت متهم به اسم «سمیه» که دارای سوابق متعدد در زمینه جیب‌بری بود، می‌شوند. پس از هماهنگی قضائی، «سمیه» شناسایی و دستگیر شد.

سمیه پس از مواجهه با شواهد و مستندات جرم خود را پذیرفت و به ۸۰ فقره سرقت گوشی تلفن همراه از شهروندان اعتراف کرد.

با اعتراف صریح «سمیه» به جرم سرقت او برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی مالباختگان در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفت که با دعوت از شاکیان و مواجهه حضوری با متهم تا به حال ۶۴ نفر از مالباختگان او را به عنوان سارق خود شناسایی کرده‌اند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها