کدخبر: 9985

امیکرون| ویروس امیکرون| سویه جدید کرونا

هشدار: افراد واکسن نزده بخوانند| خبر مهم

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که واکسن‌های کووید ۱۹ در برابر همه انواع کروناویروس جدید مؤثر هستند.

 کارشناسان می‌گویند که تحقیقات جدید نشان دهنده نیاز به نظارت مداوم و نیاز بالقوه به دوزهای تقویت کننده در صورت ظهور انواع جدید است.

محققان می‌گویند دوزهای تقویت کننده واکسن‌های کووید ۱۹ برای محافظت کافی از مردم در برابر آخرین سویه غالب این بیماری موسوم به اومیکرون ضروری است.

تحقیق در مورد اثربخشی واکسن‌ها، بینشی در مورد برنامه‌های واکسیناسیون ارائه می‌کند، زیرا ویروسی که باعث کووید ۱۹ می‌شود به جهش ادامه می‌دهد و به طور بالقوه دفاع‌های جدیدی را در برابر واکسن‌ها ایجاد می‌کند.

محققان در این مطالعه، سوابق نزدیک به ۱۲۰۰۰ بیمار بزرگسال بستری شده در ۲۱ بیمارستان را بین مارس ۲۰۲۱ تا ژانویه ۲۰۲۲ بررسی کردند. محققان بررسی کردند که اثربخشی واکسن بر انواع سویه های آلفا، دلتا یا اومیکرون چقدر خوب است.

بررسی‌ها نشان داد اوج گرفتن سویه اومیکرون در نیمکره شمالی، بدان معناست که آب و هوای زمستانی و تجمع در داخل خانه فرصتی را برای سویه بسیار عفونی اومیکرون، بخصوص در بین افراد واکسینه نشده، فراهم می‌کند تا سریع‌تر پخش شود.

طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، تزریق دو دوز واکسن کووید ۱۹ احتمال بستری شدن بیماران کرونایی را در بیمارستان تا ۶۵ درصد کاهش می‌دهد.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها