کدخبر: 1732

شرایط بازگشایی مدارس اعلام شد/مدارس کدام مناطق باز می شوند؟

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه رتبه بندی معلمان تا پایان دولت دوازدهم عملیاتی می شود گفت: بازگشایی حضوری مدارس وابسته به واکسینه کردن معلمان است.​

"قاسم احمدی لاشکی" شامگاه هشتم تیرماه در نشست با شورای معاونان آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به موافقت نمایندگان مجلس با رتبه بندی معلمان افزود: در نشستی که با رییس سازمان برنامه و بودجه داشتیم، اعلام شد هیچگونه مشکلی برای اجرای رتبه بندی معلمان وجود ندارد و هر رقمی نیاز باشد، تأمین خواهد شد.

وی با بیان اینکه بازگشایی مدارس به صورت حضوری اولویت اصلی وزارت آموزش و پرورش برای سال تحصیلی آینده است گفت: در صورتی که معلمان واکسینه شوند مدارس برای سال تحصیلی آینده به صورت حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی بازگشایی خواهند شد.

احمدی لاشکی اظهار کرد: بازگشایی مدارس بهترین تصمیم برای سال تحصیلی آینده در راستای ارتقای کیفیت فعالیت های آموزشی و پرورشی است.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه باید در مدارس انسان در طراز جمهوری اسلامی ایران را تربیت کنیم گفت: شهید سلیمانی تربیت یافته مدارس و معلمان است و استعداد ذاتی، والدین، جامعه و دوستان نیز نقش موثری در موفقیت و سربلندی این بزرگوار داشتند.

احمدی لاشکی با بیان اینکه مستند سازی املاک آموزش و پرورش یکی از مهمترین راهبردهای وزارت  آموزش و پرورش است اظهار کرد: خوشبختانه تعامل خوبی بین ثبت و اسناد و بنیاد مسکن برای تحقق این مهم صورت گرفته است و اگر ما در ادارات آموزش و پرورش استان ها و شهرستان ها و مناطق تلاش نکنیم مدیون هستیم.

وی به  ساماندهی 88 هزار نفر نیرو در آموزش و پرورش کشور به استناد تبصره ده ماده 17 قانون تعیین تکلیف نیروهای حق التدریس اشاره کرد و افزود: با جدیت دغدغه های استخدام آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی، نیروهای قرآنی و پیش دبستانی را پیگیری می کنیم.

احمدی لاشکی از اقدامات موثر و ماندگار انجام شده در آموزش و پرورش استان کرمان در چند سال اخیر تقدیر و تشکر کرد و گفت: ساخت مدارس و اقدامات اثربخش آموزشی و پرورشی در استان مصداق عینی مدیریت جهادی است.

وی تعامل و همکاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی با آموزش و پرورش استان را در کشور بی نظیر دانست و بیان کرد: کرمان یکی از  استانی هایی است که نمایندگان مجلس شورای اسلامی دغدغه ها و مشکلات آموزش را با جدیت پیگیری می کنند این تعامل و همکاری نقش موثری در کاهش چالش ها و آسیب ها داشته و دارد.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها