کدخبر: 224

2هزار تبلت برای دانش آموزان خوزستانی+ توضیحات

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: ۲هزار دستگاه تبلت از سه هزار دستگاهی که استانداری قول تامین آن را داده بود تهیه شده و در حال توزیع در بین دانش آموزان نیازمند استان است.

 

کوروش مودت گفت یکی از مشکلات عمده در آموزش آنلاین عدم دسترسی تعدادی از دانش آموزان به شبکه شاد به دلیل نداشتن تبلت و یا گوشی هوشمند است.

وی گفت: استانداری خوزستان به همراه آموزش و پرورش و خیران در این مدت یک ساله بعد از شیوع کرونا و استفاده از شبکه آموزشی آنلاین در تامین تبلت برای دانش اموزان نیازمند تلاش های بسیاری را انجام دادند.

با وجود محرومیت ها آموزش مجازی رتبه خوبی داشتیم

آموزش مجازی

مودت افزود: خوزستان با وجود تمامی محرومیت ها فعالیت های خوبی را در بخش آموزش آنلاین داشته است و رتبه استان در بحث احراز دانش آموزان در شبکه شاد از چهار استان هم‌تراز و برابر به لحاظ جمعیت،  رتبه برتری  است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه استانداری و آموزش و پرورش به تنهایی نمی توانند در تامین تبلت و گوشی فعالیت کنند ادامه داد: در طرح هدایت وزارت آموزش و پرورش، هدف هر دانش آموز یک تبلت و یا یک گوشی همراه هوشمند ،دنبال می شود و این طرح تحت عنوان "هر دانش آموز یک تبلت و هر تبلت یک کلاس" نامگذاری شده است.

مودت ادامه داد: در این طرح از تمامی شرکت ها و دستگاه ها و خیران خواسته می شود که درخرید تبلت دانش اموزی همکاری کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بیان کرد: در این طرح دانش آموزان رتبه بندی شده اند و دانش آموزانی که فاقد پدر هستند و یا مادر سرپرست خانوار دارند در اولویت دریافت تبلت هستند.

وی ضمن درخواست از تمامی فرمانداری ها برای انجام این طرح افزود: با وجود مشکلاتی که کرونا برای مردم و کشور داشته است اما باعث شد که فناوری وارد آموزش و پرورش شود واز این فرصت به نفع سیستم آموزشی استفاده شود.

با شیوع ویروس کرونا و برگزاری آنلاین آموزش دانش آموزان دستگاه های و شرکت های مختلف و خیران پای کار آمدند تا برای دانش اموزان نیازمند تبلت و گوشی هوشمند تهیه کنند تا از تحصیل خود بازنمانند.

مرحله دوم تامین وسایل آموزشی همچنان برقرار است

آموزش مجازی

استانداری خوزستان در مرحله اول تعهد تامین ۳هزار تبلت را تقبل کرد که ۲ هزار تبلت تامین شده است و درمرحله دوم نیز استاندار خوزستان تامین ۲۵ هزار تبلت را با همکاری دستگاه ها و خیران عنوان کرده است.

شرکت پتروشیمی ماهشهر ۲ هزار تبلت را تامین و توزیع کرد و دفتر معاونت مناطق محروم ریاست جمهوری نیز تامین پنج هزار تبلت را برای شهرستان های آبادان و خرمشهر تقبل کرده است.

خیران نیز در این مسیر همکاری های زیادی را داشته اند با این وجود طبق اعلام آموزش و پرورش استان هنوز بالغ بر ۱۳ هزار دانش آموز در استان نیازمند تبلت هستند.

جمعیت دانش آموزی خوزستان یک میلیون و ۱۳۰ هزار نفر است که طبق اعلام آموزش و پرورش استان بیش از ۸۵ درصد این جمعیت به شبکه شاد دسترسی دارند.

 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها