کدخبر: 375

ماجرای شارژ کارت مترو با کدملی چیست؟+جزئیات

مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه از اجباری شدن ارائه کد ملی برای خرید و شارژ کارت بلیت‌های مترو خبر داد.

به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه؛ با توجه به اهمیت مترو که روزانه میزبان تعداد زیادی از شهروندان است، به همین دلیل برای خرید و شارژ کارت بلیت‌ها کد ملی متقاضیان باید ثبت شود تا از ورود مبتلایان به کرونا به ایستگاه‌ها جلوگیری شده و زنجیره انتقال قطع شود.

کارت مترو

این کار بر اساس دستور ستاد ملی مقابله با کرونا و به منظور جلوگیری از ورود افراد بیمار به سامانه حمل‌ونقل ریلی و در راستای اجرای دستور العمل‌های ابلاغی از سوی این ستاد، در تمامی ایستگاه‌های خطوط متروی تهران و حومه، توسط دستگاه‌های شارژ اجرا می‌شود.

گفتنی است ارائه کد ملی برای نخستین شارژ کارت بلیت‌های اعتباری که قبلا تهیه شده اجباری است و بعد از آن با توجه به اینکه مشخصات فردی که از کارت استفاده می‌کند در سامانه ثبت می‌شود، نیاز به ارائه کد ملی نیست.

درباره اتباع خارجی

لازم به توضیح است اتباع خارجی و مهاجرین نیز از نیمه اول اسفندماه امسال با ارائه کد اتباع خارجی یا کارت اقامت که هویت شناسایی آنها را نشان می‌دهد، می‌توانند بلیت تهیه کنند. اما تا زمانی که امکان ثبت کد اقامت برای دریافت بلیت در سیستم مهیا شود، می‌توانند بدون محدودیت‌ از باجه، بلیت تهیه و یا کارت‌های خود را شارژ کنند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها