کدخبر: 619

شبکه های اجتماعی و کسب و کار

بی شک در دنیای امروزی ، شبکه های اجتماعی به یکی از اثرگذارترین نوع رسانه تبدیل شده اند که می توانند نقش کلیدی برای کسب و کارهای مختلف داشته باشند. در ادامه به معرفی شبکه های اجتماعی محبوب برای کسب و کارها می پردازیم که می توانند نقش مستقیمی در توسعه کسب و کارهای محلی و مجازی داشته باشند.

اگر می خواهید کسب و کار خود را وارد شبکه های اجتماعی کنید ، مهم است که بدانید کدام شبکه های اجتماعی برای کسب و کار شما مناسب هستند و بیشترین ارزش را برای شرایط شغلی شما فراهم می کنند.

هر بستر شبکه های اجتماعی مناسب همه کسب و کارها نیستند ، بنابراین باید وقت و مهارت خود را در بسترهایی سرمایه گذاری کنید که به مخاطبان هدف خود دسترسی داشته باشید. هر پلتفرم دارای ویژگیه های خاص ، هدف و مخاطبان منحصر به فرد می باشد. به عنوان مثال ، اینستاگرام بصری محور می باشد ، در حالی که توییتر به شما این امکان را می دهد که با دنبال کنندگان خود تعامل بیشتری داشته باشید.

در ادامه به معرفی شبکه های اجتماعی محبوب برای کسب و کارها می پردازیم.

فیسبوک

فیسبوک شبکه رسانه ای اجتماعی بسیار محبوب با مخاطبان متنوع است و بیش از 2.7 میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد. به همین دلیل معمولا پیشنهاد می شود که هر کسب و کار یک صفحه فیسبوک داشته باشد. اگر از صفحه فیسبوک به درستی استفاده شود ، می تواند برای کسب و کارهای مختلف بسیار ارزشمند باشد.

می توانید از فیسبوک برای به اشتراک گذاشتن هر نوع رسانه ایی ، از عکس گرفته تا به روزرسانی های مهم کسب وکار خود ، استفاده کنید. با یک حساب کاربری تجاری ، به ابزارهای تبلیغاتی قدرتمند و تجزیه و تحلیل عمیق دسترسی خواهید داشت. صفحات تجاری همچنین گزینه های سفارشی سازی بیشتری هم در اختیار شما قرار می دهند. شما می توانید از فیسبوک برای برجسته سازی اطلاعاتی مانند اطلاعات تماس ، ساعات کار و محصولات و خدمات ارائه شده استفاده کنید. بنابراین مهم نیست که به چه کسب و کاری مشغول هستید ، با توجه به حضور بسیار پررنگ کاربران ، فیسبوک یک شانس عالی برای کسب و کار شما محسوب می شود.

اینستاگرام

اینستاگرام با داشتن حدود 1 میلیارد کاربر فعال بسیار محبوب می باشد. از لایو گرفته تا استوری های اینستاگرام ، ابزارهایی که مشاغل می توانند برای تبلیغ خدمات و محصولات خود استفاده کنند کم نیستند. اینستاگرام یک پلتفرم بصری است که کاملاً بر اساس پست های عکس و ویدئویی بنا شده است ، بنابراین پیشنهاد می شود که مشاغلی که محتوای بصری قوی دارند از این شبکه اجتماعی نهایت استفاده را داشته باشند.

حوزه های هنری بیشتر تمایل به فعالیت اینستاگرام دارند و بسته به حوزه کاری شما ممکن است بهترین شبکه اجتماعی برای تجارت شما نباشد. صرف نظر از این موضوع ، شخصی که حساب کاربری شما را در اختیار دارد باید جزئیات و حداقل مهارت های اساسی عکاسی را داشته باشد تا عکس ها و فیلم های پیج اینستاگرام شما از کیفیت بالایی برخوردار باشند. فالوور اینستاگرام یکی از مهمترین مسائل مربوط به اینستاگرام می باشد که تعداد کم آن نمی تواند برای کسب و کار شما سود قابل توجهی داشته باشد که با خرید فالوور اینستاگرام می توانید به سوددهی از اینستاگرام برسید.

098

توییتر

در حالی که توییتر برای به  متن و خبرهای کوتاه ، تعامل با دوستان و به اشتراک گذاری لینک به پست های وبلاگ بسیار مناسب است ، اما برای هر کسب و کاری مناسب نیست. در توییتر می توانید توییت های کوتاه (240 کاراکتر یا کمتر) ، فیلم ، تصویر ، لینک ، نظرسنجی و موارد دیگر را با دیگران به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید با ذکر کاربران در پست های خود همراه با پسندیدن و بازتوییت توییت ها ، تعامل با مخاطبان خود را در این بستر بیشتر کنید.

اگر یک کسب و کار کاملاً بصری دارید یا نام تجاری قوی ندارید ، احتمالا باید از این شبکه اجتماعی صرف نظر کنید. با این حال ، بسیاری از شرکت ها در توییتر بسیار عالی هستند ، چرا که آنها نام تجاری نسبتا شناخته شده ایی دارند. شرکت های دیگر از این پلتفرم برای مدیریت خدمات به مشتری استفاده می کنند زیرا مشتریانی که در این پلتفرم نیز فعال هستند برای ابراز نگرانی یا تعریف و تمجید از آنها به دنبال شرکت ها و کسب و کارها می گردند.

اگر محتوای جالبی دارید و می توانید آن محتوا را به شکلی جذاب بیان کنید ، توییتر ابزاری عالی برای گسترش کسب و کار شماست. هشتگ ها به تقویت پست ها کمک می کنند و اگر کاربری با تعداد زیادی فالوئر شما را بازتوییت کند ، محتوای شما می تواند حتی به یک ترند تبدیل شود ! در توییتر یافتن تعادل مهم است. فقط لینک ها یا محتوای خود را به اشتراک نگذارید ؛ مطمئن شوید که بسیاری از مطالب جالب و مرتبط را از سایر کاربران توییتر را نیز به اشتراک می گذارید.

پینترست

پینترست پل فرم بصری است که به کاربران امکان می دهد تا با "پین کردن" اعلانات دیجیتال ، که می توانند بر اساس دسته بندی سازماندهی شوند ، محتوا را ذخیره و نمایش دهند. به عنوان مثال ، ممکن است یک کاربر به دنبال موضوعاتی مرتبط با مد و پوشاک باشد ، در صورتی که افراد دیگر به دنبال عکاسی و غیره هستند در پینترست می توانید کالکشنی از عکس های مورد علاقه خود داشته باشید. هر پین موجود در پینترست شامل یک تصویر یا فیلم است وکه آن را به یک بستر کاملاً تصویری تبدیل کرده است. به این ترتیب ، پینترست جایی نیست که شما بتوانید اطلاعات ساعات کاری خود را به اشتراک بگذارید. 

اطلاعات برای مشاغل خاص عالی است. کسب و کارهایی با موضوعات مد ، ورزش ، زیبایی ، عکاسی و غذا می توانند در پینترست به دنبال موفقیت بیشتر باشند اما این بدان معنا نیست که مشاغل دیگر نمی توانند در این شبکه اجتماعی موفق شوند و این موضوع باعث می شود که پینترست به یک ابزار بازاریابی مناسب برای مشاغل مختلف تبدیل شود.

منابع:

خرید فالوور پینترست

وبسایت آموزشی نوآوری های روز

 

 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها