کدخبر: 751

این دختر گمشده تهرانی را می شناسید؛ نامش زهرا بود +عکس

34 سال پیش دخترمان زهرا را گم کردیم. تنها نشانه ای که بعد از گم شدن او بدست آمد. تماس های تلفنی بود که گاهگاهی آنان را امیدوار می کرد. تماس هایی که ادعا می کرد که زهرا در کنار آنان زندگی می کند و هر بار درخواست پول می کردند، ولی هرگز زهرا را به ما برنگرداندند.

قرص های آرام بخش، جزوی جدایی ناپذیر زندگی من شد. شب و روز برایم بی معنی شد، زهرا تنها دخترم بود. وابستگی شدیدی که به دختر سه ساله ام داشتم تمام زندگی ام را فلج کرد. چند سال پیش عکس دختری که شباهت بی مانندی با کودکی زهرا داشت در روزنامه دیدیم. دخترک ( مریم) در همان کودکی از پرورشگاه به خانواده ای تهرانی سپرده شده بود و حالا به دنبال پدر و مادر واقعی خودش در این تهران شلوغ می گشت. شباهت های ظاهری و قیاسی که بین کودکی زهرا و مریم وجود داشت کم نبودند.

منیر (مادر زهرا) و مریم دست به دامان آزمایش ژنتیکی شدند. دو ماه طول کشید تا جواب آزمایش آماده شد. جواب، تکان دهنده بود. همه ی امید ها به باد رفت. جواب آزمایش منفی بود. باورکردنی نبود، احساس عمیقی در همین چند ماه بین منیر و مریم ایجاد شده بود. آنها ناگزیر بودند که جواب را با سوالی که آیا آزمایش " درست است یا نه" مواجه کنند. تا اینکه بالاخره همه چیز به حالت اول برگشت. هنوز هم منیر به دنبال دخترش زهرا است و هنوز هم مریم به دنبال پدر و مادرش. اما هر دو درد مشترکی دارند. دردی که منیر و مریم را به هم پیوند داده است. به امید زندگی می کنند به امید یافتن گمشدگانشان.

 

- زهرا ذاکری 37 ساله (متولد 1358)

- اول مهرماه سال 1361 از خانه بیرون رفته و دیگر بازنگشته است.

- او با پیراهن سفید و شلوار مخمل قرمز و دمپایی زرشکی از خانه خارج شده بود.

- مکان : تهران ، خیابان رودکی ( سلسبیل سابق) بالاتر از هاشمی.

- موهای خرمایی/ رنگ پوست سفید / رنگ چشم مشکی.  برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

در صورتی که می توانید با دادن اطلاعاتی به این مادر کمک کنید با ما تماس حاصل فرمایید.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها