کدخبر: 10595

با مهدی آقامحمدی (mehdi fiscal) یکی از کارآفرینان جوان برجسته آشنا شوید

 

با مهدی آقامحمدی (mehdi fiscal) یکی از کارآفرینان جوان برجسته آشنا شوید

خیلی از عوامل مهم برای شروع یک کسب و کار موفق ، یک بیزینس جدید و یک برند جدید می‌تواند تاثیرگذار و مهم باشد به خصوص برای رشد و ادامه آنها. درست است که هیچ پارامتر و موضوع دقیقی برای موفقیت وجود ندارد که بتوان آن را برای همه استفاده کرد و همه بتوانند از آن استفاده کنند و در نتیجه موفق باشند. به صراحت به شما می‌گویم که چنین فرمولی وجود ندارد در ادامه طی مصاحبه‌ای که با مهدی آقامحمدی کارآفرین ایرانی داشتیم میخواهیم با یک دیگر چند تا از پارامترها و عوامل موفقیت در کسب و کار و بیزنس  را بررسی کنیم.

 

 پنج تا از ویژگی ها کارآفرینان موفق از دیدگاه mehdi fiscal

در ادامه طی گفت و گویی که با جناب آقای مهدی آقامحمدی داشتیم ، چندتا از مهم ترین عوامل موفقیت یک کسب و کار و بیزنس را باهم برسی کردیم و نظر ایشان را این باره پرسیدیم و این نکات می تواند برای خوانندگان این مطلب مفید و اثر بخش باشد ، نکاتی که در ادامه مشاهده خواهید کرد بسیار ساده و عملیاتی می باشد که با اجرا آن می توان به موفقیت های زیادی دست پیدا کرد.

پیدا کردن نیاز

 

یکی از مهمترین ویژگی کارآفرینان برجسته پیدا کردن مهم ترین نیازهای جامعه و برطرف ساختن آنها است ، در واقع هر جای جامعه که یک نیازی وجود داشته باشد یک کار آفرینی و یک شغل و یک اشتغال را می توان ایجاد کرد و این موضوع و درک عمیق این ماجرا را یکی از مهم ترین عوامل تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق می توان دانست.

 که ما بدانیم که نیاز جامعه چیست و چگونه می توانیم آن را برطرف کنیم در واقع این سوال می تواند شروع یک کارآفرینی مهم و جذاب باشد.

ساخت نیاز برای جامعه

 

اگر نیازی در جامعه نبود یا اگر دنبال بهتر کردن زندگی دیگران باشیم باید این موضوع را مطرح کنیم که ساخت نیاز برای جامعه و ساخت نیاز برای مخاطب می‌تواند یکی از عوامل موفقیت در کارآفرینی و ایجاد یک اشتغال و کارآفرینی باشد ما باید به این موضوع دقت کنیم که چه چیزی را می توانیم در جامعه و در اطراف خود بهتر کنید برای مثال  گذشته را در نظر بگیرید که مردم با اسب و کالسکه نقل مکان می کردند اما در دنیای امروز همه با ماشین و خودرو شخصی رفت و آمد می‌کنند و این حاصل نگرش یک فرد در چند سال پیش است! فردی به اسم هنری فورد که با ساخت و در دسترس قرار دادن آسان خودرو برای عموم جامعه  یک نیاز جدید ایجاد کرد و  نیاز قبلی را از بین برد و باعث شد که صنعت حمل و نقل متحول شود.

خلاقیت و نو آوری

 

داشتن خلاقیت و نوآوری باعث ایجاد وجه تمایز در کسب و کار و بیزنس می‌شود و میتواند یک بیزینس را جلو ببرد صرفاً ایجاد یک خلاقیت ساده و یک نوآوری در یک محصول در یک بیزنس و در یک موضوع را  می‌توان راز موفقیت در این زمینه دانست. برای مثال خلاقیت در ارائه یک محصول قدیمی به صورت بسته بندی و پک های شیک و جذاب یا تغییر فرمول ساخت یک محصول و یا بهبود عملکرد یک محصول یا پاسخگویی بهتر و هوشمندانه به مشتریان نسبت به سایر رقبا و…

می تواند یک وجه تمایز بین شما و سایر رقباء ایجاد کند و به این سوال کلیدی اصلی مشتریان که چرا باید از خدمات شما استفاده کنم؟ پاسخ قاطعانه و درستی دهد!

شکست وجود ندارد

 

یک اقدامی انجام می شود و نتیجه ای حاصل نمی شود این موضوع را نمی توان شکست نام گذاری کرد در واقع شکست یک باور غلط در میان مردم است! چیزی به اسم شکست وجود ندارد در واقع درست آن چرخه زیر است :

در صورتی که کاری موفقیت آمیز نبود باید این چرخه را برسی کنیم!

1-انجام کار

2- نتیجه نگرفتن

3- دریافت بارخورد و اصلاح

4-اقدام مجدد با اصلاح مشکلات قبلی

 

تیم قوی و خوب

قطعا هیچ کسب و کار بزرگی بدون داشتن یک تیم خوب و قوی نمی توانست به موقعیت موفقیت و فعلی خود برسد و پشت هر کسب و کار موفقی می تواند از یک نفر تا چندین هزار نفر نیرو قوی و متخصص باشد.

برای شروع هر کسب و کار و بیزنسی باید به این نکته توجه کافی و کامل داشته باشید.

تیمی که جمع می کنید و می سازید از افردای هدفمند ، با انگیزه و با روحیه کار تیمی بالا باشد.

با ایجاد چنین تیمی به راحتی می توانید یک کسب و کار را از نقطه صفر به اوج برسانید و برعکس آن با نداشتن یک تیم خوب و قوی هیچ کسب و کار موفقی را نمی توانید بسازید!

 

منبع برخی از تصاویر این مصاحبه از پیج شخصی ایشان برگرفته شده است.

https://www.instagram.com/mehdifiscal

 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها