کدخبر: 10636

انواع دسته صندلی اداری و انتخاب بهترین آن

 

دسته صندلی یکی از اصلی ترین قطعات یک صندلی اداری مناسب و استاندارد است. دسته ها اصولا به استراکچر و بدنه صندلی اداری متصل است ولی در این میان صندلی هایی هستند که دسته های آن به صورت مجزا طراحی و تولید شده اند.

تفاوت دسته متصل و جدا صندلی اداری :

تفاوت عمده این دو اتصال دسته صندلی اداری در این است که دسته هایی که به صندلی اداری و بدنه اتصال دارد، در هنگام نشستن کاربر به همراه پشتی و نشیمن جابجا می گردد ولی در دسته های صندلی اداری که به صورت مجزا طراحی شده اند صرفا پشتی صندلی جابجا می گردد.

دسته های صندلی اداری دارای تنوع گسترده ای می باشند که در این مطلب به آن می پردازیم پس با ما همراه شوید.

انواع دسته صندلی اداری :

 • دسته صندلی اداری حلقه ای
 • دسته صندلی اداری قابل برداشت
 • دسته صندلی اداری T شکل
 • دسته صندلی انتگرال
 • دسته صندلی اداری چرم
 • و...

 

دسته حلقه ای:

این نوع از دسته های به صورت کاملا معمولی بوده و قابلیت تنظیم دسته را ندارند و به صورت ثابت استفاده می شوند. این نوع از دسته های حلقه ای به صورت پلاستیکی و با مقاومت مطلوب می باشند و بیشتر برای صندلی های اداری قیمت پایین استفاده می گردد. نام گذاری این نوع دسته ها به دلیل خاله بودن محسط داخلی دسته و شکل هندسی آن که به صورت دایره یا بیضی بوده می باشد.

2

دسته قابل برداشت:

در این نوع از دسته ها که به دسته های اتوبوسی نیز معروف هستند پایه در انتهای دسته قرار دارد و به دو روش قابلیت برداشت و جابجایی دارند. این دسته های صندلی اداری به صورت عمودی بالا و پایین می شوند و به وسیله دکمه قفل شونده قابلیت ثابت شدن دارد.

دسته T شکل:

این نوع از دسته های صندلی اداری همان طور که از اسمشان پیداست، پایه در وسط قرار دارد و قابلیت تنظیم در هر زاویه و به صورت ثابت را به کاربران ارائه می دهند. اکثر این دسته ها در صندلی های مدیریتی و صندلی های کارشناسی استاندارد و ارگونومیک مورد استفاده قرار می گیرند. جنس به کار رفته در آنها بسیار مرغوب بوده و در استفاده های طولانی باعث خستگی در فرد نمی شود.

 

3

دسته انتگرال:

این نوع از دسته ها به دلیل برخورداری از جنس روکش پلاستیک بسیار نرم و مقاوم، مورد توجه تمامی سازندگان صندلی اداری قرار میگیرد و به عنوان یکی از پر فروش ترین آنها می باشد. در اصل دسته انتگرال نوعی جنس دسته به شمار می رود. از قابلیت های آن می توان به نرم بودن و مقاومت بالا در برای استفاده های طولانی مدت اشاره کرد.

دسته اداری چرم:

این نوع از دسته های صندلی اداری بیشتر برای سبک های کلاسیک استفاده می گردد و پس از انتخاب شکل هندسی مناسب، دسته با چرم روکش می گردد.

 

نکته:

دسته صندلی اداری مدرن و کلاسیک دارای اشکال هندسی مختلفی می باشد و بسته به نوع صندلی و حالت طراحی، در صندلی ها استفاده می گردد. با استفاده از مهمترین نکات در رابطه با ست کردن صندلی اداری در محیط اداری می توانید بهترین دسته صندلی اداری را انتخاب کنید.

جنس دسته صندلی اداری :

مواد به کار رفته در دسته های صندلی دارای تنوع بسیاری است. دسته ها می تواند از جنس فلز ، پلاستیک فشرده، چوب و ... باشد و به وسیله پد ها که بر روی دسته تعبیه می شوند مورد استفاده قرار بگیرند.

پد دسته صندلی اداری :

پد های بازویی صندلی برای کمک به رفع خستگی یا درد دست مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند به راحتی فرد در هنگام کار و همچنین حالت ارگونومیک صندلی کمک نماید. این پد ها به زیبایی دو چندان دسته ها در صندلی اداری کمک بسزایی می نماید.

4

برای این که بهترین دسته را برای صندلی اداری خود انتخاب نمایید باید به چند نکته مهم توجه داشته باشید که در زیر به مهمترین آنها می پردازیم:

 • دسته انتخابی باید متناسب با نوع فعالیت و کار شما در نظر گرفته شود تا بتواند راحتی و آرامش را به همراه داشته باشد.
 • دسته باید نرم ، مقاوم و انعطاف پذیر باشد.
 • بهتر است در هنگام خرید صندلی اداری دقت نمایید تا دسته به استراکچر و بدنه صندلی متصل باشد تا در تکیه دادن کاربر همراه او کشیده شود.
 • دسته ای را انتخاب نمایید که قابلیت تنظیم داشته باشد تا افراد بتوانند متناسب با وضعیت اندام و حالت دسته ها از آن استفاده نمایند.
 • دسته ای را انتخاب نمایید که قابلیت تعمیر و تعویض داشته باشد.

اگر دسته صندلی از جنس مرغوب و رویه مناسب تهیه و تولید نشده باشد در دراز مدت باعث آسیب های بی شماری به ستون فقرات و گرد شدن شانه ها و همچنین احتمال قوز پیدا کردن فرد می شود پس خرید صندلی اداری با دسته های ارگونومیک و قابل تنظیم بهترین گزینه می باشد زیرا سلامتی در کار الویت است.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها