کدخبر: 10948

تولید کننده فیلتر تصفیه آب مشهد

فیلترهای تصفیه آب در بسیاری از شهرها و مناطق مسکونی و صنعتی کاربردهای زیادی دارند. با توجه به وجود مواد مختلف و مضر در آب‌های شهری، عدم استفاده از این تصفیه کننده‌ها مشکلات متعددی را در کوتاه مدت یا بلند مدت در پی خواهد داشت. تصفیه کننده آب شهری که در منازل استفاده می‌شود، برای جلوگیری از ورود املاح و مواد معدنی مضر به بدن انسان استفاده می‌شود. از طرفی، در مراکز صنعتی نیز این تصفیه کننده‌ها برای پاکسازی آب از مواد معدنی و مواد ریز و درشت شناور در آب که باعث آسیب به دستگاه‌ها می‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در شهر مشهد که شهری پرجمعیت و همچنین صنعتی به شمار می‌رود، نیاز به دستگاه تصفیه آب و فعالیت گسترده تولید کننده‌های فیلتر آب، بیش از پیش احساس می‌شود. از همین رو، باید در انتخاب دستگاه تصفیه مناسب دقت لازم را داشته باشیم. همچنین آشنایی درست با انواع فیلترهای تصفیه و تولید کنندگان آن نیز از جمله موارد مهم در رابطه با این موضوع هستند.

انواع دستگاه و فیلتر تصفیه آب

دستگاه‌ها و فیلترهای تصفیه آب، به صورت کلی به دو دسته خانگی و صنعتی تقسیم می‌شوند. با توجه به نامگذاری هرکدام، حوزه استفاده از آن‌ها نیز مشخص است. برای خرید فیلتر مناسب، باید از فیلتری استفاده کنیم که مناسب محل استفاده آن باشد تا بعدا مشکلی در تصفیه آب ایجاد نشود.

·       فیلتر الیافی؛ اولین مرحله در دستگاه تصفیه آب

یکی از فیلترهای تصفیه که هم برای مصارف صنعتی و هم خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد، فیلتر الیافی است. این فیلتر در سه نوع صنعتی، نیمه صنعتی و خانگی تولید می‌شود که تفاوت آن‌ها در ابعاد است. برای مصارف صنعتی از فیلتر 30 تا 60 اینچ استفاده می‌شود. فیلتر 2 اینچی برای موارد نیمه صنعتی و فیلتر 10 اینچی نیز مناسب مصارف خانگی است.

5

این فیلترها، به عنوان اولین مرحله در دستگاه تصفیه آب مورد استفاده قرار می‌گیرند و وظیفه آن‌ها تصفیه فیزیکی آب است. از دیگر نکات در مورد این فیلترها، می‌توان به قیمت ارزان آن‌ها نسبت به فیلترهای دیگر اشاره کرد.

· فیلتر ممبران؛ از جدیدترین روش‌های تصفیه آب

فیلترهای ممبران، نسل جدیدی از فیلترهای تصفیه آب هستند که تمام مراحل تصفیه آب را بدون دخالت مواد افزودنی انجام می‌دهند. این فیلترها نیز برای مصارف صنعتی، نیمه صنعتی و خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این فیلترها برای حذف آلاینده‌های شیمیایی و فیزیکی مناسب هستند. از انواع فیلترهای ممبران، فیلتر صنعتی اسمز معکوس را می‌توان نام برد که برای تصفیه آب دریاها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

6

فیلترهای نیمه صنعتی ممبران که در دستگاه‌های تصفیه آب استفاده می‌شوند، حجم آب کمتری از فیلترهای صنعتی را تصفیه می‌کنند. ولی حجم آب آن‌ها از فیلترهای خانگی بیشتر است. این فیلترها هرگونه املاح در آب را تصفیه می‌کنند. هدف استفاده از فیلتر نیمه صنعتی ممبران، تصفیه عوامل بیولوژیکی مانند باکتری‌ها و ویروس‌ها است.

فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی نیز که با قطر 2.5 اینچی در بازار وجود دارد،‌ باکتری‌ها و قارچ‌ها و فلزات سنگین موجود در آب را فیلتر می‌کند. این فیلتر که یک غشای نیمه تراوا با منافذ بسیار ریز دارد، از عبور ذرات ریز در آب جلوگیری می‌کند.

·       فیلتر نخ تابیده در دستگاه تصفیه آب

فیلترهای نخ تابیده از انواع دیگر فیلترها هستند که در دستگاه تصفیه آب مورد استفاده قرار می‌گیرند. وظیفه فیلتر نخ تابیده، حذف مواردی مانند شن و ماسه، گل و لای و لجن و غیره است. این فیلترها برای فیلتر خانگی و دستگاه تصفیه خانگی که با اسمز معکوس کار می‌کنند، مناسب نیستند. فیلتر نخ تابیده، بیشتر برای دستگاه‌هایی که از روش فیلتراسیون استفاده می‌کنند مورد استفاده خواهند بود. اگر میزان رسوبات زیاد باشد، عمر این فیلتر نیز زودتر تمام می‌شود و باید نسبت به تعویض آن سریع‌تر اقدام کنید.

·       فیلتر کربنی؛ از انواع فیلترهای دستگاه تصفیه آب

فیلتر کربنی، از انواع فیلترهای تصفیه آب است. این فیلتر، برای حذف مواد آلی و کلر بهترین عملکرد را دارد. فرایندی که در فیلتر کربنی برای حذف مواد آلی صورت می‌گیرد، در نهایت موجب می‌شود که آب خروجی، عاری از هرگونه بو، طعم یا رنگ نامناسب باشد.

فیلترهای کربنی، در سه نوع فیلتر کربن گرانول، فیلتر کربن بلاک و فیلتر پست کربن تولید و روانه بازار می‌شوند. هرکدام از این فیلترها، وظیفه مهمی در دستگاه تصفیه آب انجام می‌دهند. فیلتر گرانول که در مرحله دوم در دستگاه تصفیه مورد استفاده قرار می‌گیرد، با نام‌های دیگری مانند فیلتر شنی یا دانه‌ای شناخته می‌شود. این فیلتر از تعداد زیادی صفحات گرافیتی تشکیل شده است. از مزایای این فیلتر این است که از نظر زیست محیطی مناسب بوده و پس از بارها استفاده نیز، با عملیاتی به نام اکسیداسیون حرارتی باز هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

7

فیلترهای کربنی بلاک که فیلتر کربن جامد هستند، ساختاری مانند فیلترهای الیافی دارند. این فیلترها، همان فیلترهای تصفیه پودری هستند که به صورت فشرده درآمده و به شکل استوانه‌ای در تصفیه آب عمل می‌کنند. محل استفاده این فیلترها، در مرحله سوم دستگاه تصفیه است و در حذف آلاینده‌های شیمیایی نیز از فیلترهای پودری بهتر عمل می‌کنند.

فیلترهای تصفیه آب انواع دیگری مانند فیلترهای پک و فیلترهای In line نیز دارند که در عمل تصفیه آب مورد استفاده قرار می‌گیرند.

همچنین دستگاه‌های تصفیه نیز در سه نوع این لاین، هوززینگی و بلوویو هستند. تفاوت این دستگاه‌ها در فیلترهای استفاده شده در آن‌ها و همچنین حجم آبی است که تصفیه می‌کنند؛ بنابراین هنگام خرید باید به نوع دستگاه و فیلترهای درون آن‌ها دقت کنیم.

بهترین تولید کننده فیلتر آب

برای خرید دستگاه تصفیه و فیلتر تصفیه آب ، باید از تولید کننده فیلتر تصفیه آب معتبر خرید کنید. برای شهرهایی مانند مشهد که میزان آلایندگی‌های موجود در مراکز صنعتی و شهری زیاد است، استفاده از این دستگاه‌ها و فیلترها از نیازهای ضروری به شمار می‌روند؛ از همین رو باید از مراکزی که به عنوان تولید کننده فیلتر تصفیه آب معتبر شناخته می‌شوند خرید کنید.

تولید کننده‌های معتبر و موفق بسیاری انواع مختلف فیلترها و دستگاه‌های تصفیه آب را با کیفیت مناسب تولید می‌کنند که توانایی رقابت با نمونه‌های مشابه خارجی را نیز دارند. پیش از اقدام به خرید کالا، تحقیقات لازم را به عمل آورده و از راهنمایی‌های کارشناسان باتجربه در این حوزه بهره‌مند شوید.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها