کدخبر: 11102

کولر گازی 36000 برای چه فضایی مناسب است؟

بارها در مقالات مختلف نحوه کار انواع کولر گازی را توضیح داده ایم. همه کولر های گازی از جمله  کولر 36000 با انواع برندهای مختلف نیز درست به مانند یخچال، دارای کمپرسور است. گاز مخصوصی که در کمپرسور وجود دارد طی فرآیندی در کمپرسور تبدیل به مایع می شود. سپس گاز فشرده شده به سمت صفحات رادیاتور روانه می شود. در این زمان دمای محیط را جذب و گاز فشرده شده به گاز تبدیل می شود.

در نظر داشته باشید این روند تا زمانی که دستگاه روشن باشد ادامه خواهد داشت. اگر می خواهید عمر دستگاه طولانی باشد و زمان بیشتری در امر خنک سازی محیط فعال بماند حتما تایم هایی را برای استراحت کولر گازی در نظر بگیرید. چرا که فعالیت بیش از اندازه به کولر آسیب جدی وارد خواهد کرد. برای خرید کولر ال جی، حتما راهنمای خرید انواع کولر گازی ال جی LG را مطالعه کنید.

ظرفیت کولر گازی نیز می بایست با مساحت محیطی که در آن قرار دارد متناسب باشد. اگر در تعیین ظرفیت کولر و تناسب آن با محیط بی تفاوت باشید. ممکن است به دمایی که مد نظرتان است دست پیدا نکنید و یا مجبور باشید زمان زیادی کولر را روشن بگذارید. روشن ماندن در زمان های طولانی سبب کاهش عمر کولر خواهد شد و مطمئنا میزان هزینه برق مصرفی شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

برای تعیین ظرفیت کولر گازی باید با توجه به متراژ محیط و محاسبه طول و عرض اتاق مد نظر بی تی یو موتور را مشخص کنید. حاصل ضرب طول و عرض اتاق ضرب در 25 بی تی یو ظرفیت کولر را تعیین خواهد کرد. کولر گازی 36000 می تواند در منزل و دفتر کار شما هوای مطبوع و خنکی در وسط گرمای طاقت فرسای تابستان برایتان ایجاد کند.

رایج ترین کولرهای گازی کدامند؟

رایج ترین کولر گازی ها عبارتند از:

 1. اسپیلت دیواری
 2. کولر گازی ایستاده
 3. داکت اسپلیت
 4. اسپلیت مولتی پنل
 5. کولر گازی کاستی
 6. کولر گازی پرتابل
 7. کولر گازی پنجره ای
 8. کولر گازی سرمایش مرکزی

 

صرفه جویی در مصرف برق کولرهای گازی های 36000 اجنرال تا چند درصد است؟

کولر گازی 36000 اجنرال دارای یک درایو متغیر فرکانس است که از یک اینورتر الکتریکی یا همان برد اینورتر ساخته شده است و برای کنترل سرعت موتور الکتریکی قابل تنظیم است. صرفه جویی تا 73 درصد از بهترین مزیت های این مدل اینورتر است که انرژی را ذخیره می کند.

 در جدیدترین مدل های کولر گازی 36000 برد اینورتر، مصرف برق را تا 73% کمتر کرده است. به این نوع دستگاه کولر گازی دی سی اینورتر با مصرف انرژی در رده A+++ گفته می شود. در زمان خرید کولر گازی اجنرال 36000 به نکاتی که گفته شد دقت کنید تا در زمینه پرداخت قبض برق دچار مشکل نشوید. کم مصرف بودن کولر گازی اینورتر دار سبب معروفیت آنها در بین خریداران شده و طرفداران خاص خود را پیدا کرده است.

2

گاز استفاده شده در جدید ترین کولر گازی اجنرال  36000 دی سی اینورتر، گاز R410a  است. استفاده از این گاز برای کارایی و کارآمدی بهتر کولر گازی است. مزیت این گاز در این است که می تواند حرارت و دمای بیشتری را جذب و آزاد کند. بنابراین کولر گازی می تواند هوای خنک و مطبوعی را به محیط اطراف خود پخش کند.

کمپانی اجنرال در سال 2018 انقلاب جدیدی در عرصه ساخت کولر گازی 36000  به وجود آورد. این شرکت با اضافه کردن دی سی اینورتر به کولرهای 36000 ، بازار این کالا را در اختیار خود گرفت و گوی رقابت را از دیگر سازندگان کولر ربود و از آن خود کرد. کولر گازی اجنرال دی سی اینورتر یقینا یکی از کم مصرف ترین کولرها برای هر نوع آب و هوایی است.

به جز این کمپانی کمپانی های دیگری چون کولر گازی بوش، کولر گازی گری، کولر گازی جنرال لبخند و کولر گازی ال جی نیز در زمینه تولید انواع کولر گازی فعالیت می کنند.

بررسی و مشخصات کولر گازی 36000 بوش

خرید کولر گازی یکی از پر اهمیت ترین وسایلی است که برای هر خانه ای لازم است. این وسیله برای روزهای گرم تابستان و حتی روزهای سرد زمستان بهترین گزینه و صد البته مورد احتیاج ترین است. با کمک این وسیله پر کاربرد می توانید علاوه بر استفاده از هوای خنک در تابستان و هوای گرم در روزهای سرد زمستان از سیستم تصفیه هوای آن نیز بیشترین بهره را ببرید.

 

مشخصات کولر گازی 36000 بوش عبارتند از

 • سطح انرژی کولر گازی بوش A+ است.
 • کولر گازی بوش دارای سیستم دی سی اینورتر است.
 • این کولر دارای استارت 2 است.
 • برق مصرفی کولر گازی بوش 4 و 9.6 است.
 • کولر گازی بوش در آب و هوای مختلف چون هوای معتدل و حاره ای کاربرد دارد.
 • 73 درصد کاهش مصرف برق در کولر گازی بوش وجود دارد.
 • کمترین میزان صدا در یونیت خارجی کولر گازی بوش را شاهد هستیم.
 • فیلتر تصفیه هوای موجود در این نوع کولر با آزاد کردن ذرات نانو در هوا بهترین تصفیه هوا را انجام می دهد.
 • عملکرد متفاوت کمپرسور کولر گازی بوش نسبت به دیگر نوع ها در این است که زمان رسیدن دمای تنظیم شده دستگاه خاموش نمی شود. بلکه دور موتور کم و هوای محیط متعادل باقی می ماند. این امر در کاهش مصرف انرژی نیز بسیار کارآمد است.
 • با استفاده از گاز R410a در کولر گازی بوش راندمان و کارایی کولر بسیار بالا رفته است. نقطه جوش این این نوع ماده بالاست و تاثیر مستقیمی در بالا رفتن راندمان کولر خواهد داشت. بالا بودن نقطه جوش این ماده سبب می شود زمان کمتری برای ایجاد دمای مناسب محیط صرف شود.

 

منبع: https://coolernew.com/blogs/purchase-guide/

 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها