کدخبر: 12304

قیمت و هزینه پروتز سینه مدل اشکی در سال 1401

شکل و فرم سینه در تناسب اندام خانم ها نقش مهمی دارد. یکی از جراحی های زیبایی محبوب برای حجم دهی سینه ها، جراحی پروتز سینه است. پروتز سینه انواع مختلفی دارد که نوع آن اول با نظر پزشک و سپس با سلیقه خود فرد انتخاب می شود.

انواع پروتز سینه

به طور کلی پروتز سینه به دو نوع  پروتز گرد و پروتز اشکی تقسیم می شود:

 • پروتز گرد: پروتز گرد برای جراحی های اصلاحی مناسب است. افرادی که می خواهند سینه برجسته تر از حد نرمال داشته باشند، این نوع پروتز را انتخاب می کنند.
 • پروتز اشکی: پروتز اشکی به دلیل نمای طبیعی که به سینه ها می دهد طرفدار بیشتری دارد. این پروتز بیشتر برای افرادی که سینه های تخت دارند، مورد پسند است.

پروتز سینه اشکی

همانگونه که گفته شد پروتز سینه اشکی به دلیل نمای طبیعی تری که نسبت به پروتز سینه گرد به سینه ها می دهد، کاربرد بیشتری دارد. معمولا در طی عمل پروتز اشکی، پزشک سه محل زیر بغل، بافت اطراف نوک پستان و چین زیر سینه را برش می دهد و پروتز را وارد می کند. پس از آن بدن پروتز را در جایی که وارد شده نگه می دارد و مانع جابجایی آن می شود.

انواع پروتز سینه اشکی

پروتز های سینه به سه جنس سالینی، سیلیکونی و ثابت تقسیم می شوند که برای پروتز سینه اشکی فقط می توان از پروتز سیلیکونی و ثابت استفاده کرد.

پروتز سیلیکونی

پروتز سیلیکونی به دلیل امنیت و زیبایی که ایجاد می کند بهترین پروتز برای پروتز اشکی محسوب می شود. پروتز های سیلیکونی برای خانم های بالای 22 سال کاربرد دارد و در صورت ضربا یا صدمه از بین نمی رود. از مزایای این پروتز می توان به چین خوردگی کمتر و لمس طبیعی تر اشاره کرد. هزینه بالا و برش های بزرگتر روی پوست را می توان از معایب آن به شمار آورد. افراد دارای پروتز سیلیکونی هر دو سال یکبار باید برای بررسی پارگی و یا فرسودگی تحت معاینه و MRI قرار بگیرند.

پروتز ثابت

پروتز ثابت نیز مانند مدل سیلیکونی می تواند در پروتز سینه اشکی استفاده شود، اما زیبایی آن را ندارد. این نوع پروتز آسیب دیدگی بسیار کمی دارد، اما در مقابل برای جای گذاری ان باید برش های بسیار زیادی روی پوست ایجاد شود.

2

مزایا و معایب پروتز سینه

پروتز سینه نیز مانند هر اقدامی یک سری معایب و مزایا دارد که با انتخاب آگاهانه جراح می توانید از معایب آن بکاهید. پروتز سینه دارای مزایای زیادی از جمله موارد زیر است:

 • افزایش سایز،حجم و برجستگی سینه ها
 • ایجاد تقارن در سینه های نامتقارن
 • ایجاد حس رضایتمندی در ظاهر خود

همانطور که گفتیم به دنبال مزایا تعدادی معایب نیز همراه این عمل است که شامل موارد زیر می شود:

 • درد و عفونت در سینه
 • تغییر در حساسیت سینه و نوک آن
 • امکان پاره شدن پروتز

3

هزینه پروتز سینه اشکی

پروتز سینه مانند تمامی عمل های زیبایی هزینه بالایی دارد. این هزینه به نوع و سایز پروتز استفاده شده، هزینه دریافتی توسط متخصص و نوع بیمارستانی که در آن عمل انجام شده بستگی دارد. به طور میانگین هزینه پروتز اشکی به تنهایی بین 15 تا 20 میلیون متغیر است و به همراه هزینه های دکتر وبیمارستان گاهی اوقات تا 30 الی 40 میلیون نیز می رسد.

شرکت های پروتز سینه

در دنیا برند های مختلفی برای پروتز وجود دارد که هرکدام بر اساس ویژگی های خاص خود قیمت متفاوتی دارند.

شرکت پروتز سینه منتور

پروتز های برند آمریکایی منتور در ایران بسیار پرطرفدار هستد و بسیاری از جراحان آن را بهترین پروتز برای سینه می دانند. قیمت حدودی این پروتز 20 میلیون تومان است.

شرکت پروتز سینه موتیوا

برند موتیوا رقیب اصلی منتور در بازارهای جهانی است. این شرکت ضمانت 10 ساله برای پروتزهای خود ارائه می دهد. با همه این ها این شرکت در ایران نمایندگی ندارد.

شرکت پروتز سینه پلی تک

شرکت پلی تک یک شرکت آلمانی است که از معتبر ترین برند های پروتز در جهان محسوب می شود. ویژگی اصلی پروتز های این شرکت، سبکی آن ها است که قیمتی حدود 18 میلیون دارند.

شرکت پروتز سینه ناگور

این برند انگلیسی از قدیمی ترین شرکت های تولید کننده پروتز محسوب می شود. نکته جالب راجب این برند ضمانت دائمی پروتز های آن است یعنی اگر فردی از پروتز ناگور استفاده کند و پس از چند سال به مشکل بخورد، این شرکت پروتز دیگری برای او می فرستد. قیمت پروتزهای ناگور نیز مثل پلی تک 18 میلیون است.

شرکت پروتز سینه آریون

آریون یک برند فرانسوی محسوب می شود که گارانتی 20 ساله برای محصولات خود در نظر گرفته است. اگر فردی از پروتز برند آریون استفاده کند و به مشکل بخورد، این برند علاوه بر ارسال یک پروتز جدید مبلغ زیادی را برای کمک هزینه عمل مجدد می فرستد. قیمت پروتز آریون 15 میلیون و نسبت به سایر برندها صرفه اقتصادی بیشتری دارد.

4

چه کسانی نمی توانند پروتز سینه انجام بدهند؟

پروتز سینه برای افرادی که باردار یا شیرده هستند به دلیل اینکه سایز واقعی سینه هایشان مشخص نیست، نباید انجام شود. علاوه بر این افراد زیر 22 سال نمیتواند از لحاظ ترمیمی یا زیبایی پروتز سینه را انجام بدهند.

ماندگاری پروتز سینه

پروتز های سینه معمولا ماندگاری 10 ساله دارند و در این بین اگر پروتز پاره شود یا هر گونه آسیبی ببیند باید هرچه سریع تر آن را تعویض کند. راه های زیادی برای افزایش ماندگاری پروتز ها وجود دارد:

 • عجله نداشتن برای انجام فعالیت های شدید
 • انتخاب جراح حرفه ای
 • پوشیدن سوتین مناسب
 • اجتناب از کاهش یا افزایش وزن

چرا پروتز سینه اشکی انتخاب مناسبی است؟

امروزه افراد در عمل­های زیبایی بیشتر به دنبال طبیعی بودن عمل هستند و در عمل پروتز سینه با انتخاب پروتز سینه اشکی، فرم طبیعی سینه شما حفظ می ­شود. پروتز سینه اشکی علاوه بر طبیعی بودن ظاهر، به دلیل استفاده از سیلیکون در آن از ماندگاری بیشتری نیز برخوردار است. قیمت این پروتز از پروتز گرد بیشتر و قیمتی حدود 15 تا 20 میلیون دارد اما شرکت های سازنده پروتز اشکی با ارائه گارانتی های چندین ساله و خدمات پس از فروش خوب خود کاملا این هزینه را مقرون به صرفه کرده اند.

 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها