کدخبر: 14957

قبل از خرید بلوک سبک با قیمت آن آشنا شوید

 

بررسی قیمت بلوک سبک امروزه دغدغه بسیاری از افراد هست که در حال ساخت و ساز با پیشرفته ترین مصالح و تکنولوژی موجود می باشند امروزه بلوک سبک به عنوان کارآمد ترین و پیشرفته ترین مصالح ساختمانی شناخته شدند که به خاطر داشتن وسعت بسیار کم جایگزین بسیاری از مصالح ساختمانی سنتی شده اند با توجه به میزان پرطرفدار بودن این مساله در ادامه درباره این قطعات ساختمانی اطلاعاتی را در اختیارتان قرار خواهیم داد و به بررسی قیمت بلوک سبک خواهیم پرداخت.

بررسی قیمت بلوک سبک

با بررسی قیمت بلوک سبک متوجه قابلیت هایی که این نوع بلوک نسبت به دیگر بلوک های قدیمی دارد، خواهیم شد. با توجه به آن که روزانه به محبوبیت این نوع بلوک افزوده می‌ شود، بسیاری از مهندسان و مدیران تمام پروژه‌ های ساختمان به دنبال تهیه این نوع قطعه برای ساخت و ساز خود می باشند. از ترکیب آب و دانه های ماسه ‌و سیمان و ریز دانه ها، پوکه های معدنی ساخته می شود. بسته به آنکه مقدار ترکیب این مواد با هم چگونه می باشد، نوع بلوک تولید شده نیز متفاوت خواهد بود.

 در واقع هر چه ترکیب مواد به کار رفته در این بلوک سبک تر باشند، آنگاه قابلیت‌ هایی که برای این نوع قطعات ساختمانی به وجود می‌ آید نیز بیشتر خواهد بود. با توجه به آنکه انواع بلوک ساختمان متفاوت می باشد، قیمت تمام شده و نهایی این قطعات ساختمان نیز یکسان نخواهد بود. بنابراین با در نظر گرفتن قابلیت ها و مزایای این قطعات، می توان قیمت تمام شده آن را به دست آورد.

کاربرد بلوک سبک در ساختمان سازی

کاربرد بلوک سبک در روند ساختمان سازی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. دلیل آن این است که به کار گیری این نوع قطعه، زمان کار و انرژی صرف شده را بسیار پایین آورده و موجب افزایش صرفه جویی در تمام انرژی و هزینه ها نیز شده است. به همین خاطر است که توجه بسیاری از افراد به این نوع مصالح ساختمانی جلب شده و افراد زیادی متوجه وزن بسیار کم و نوع بافت هوادهی این مصالح ساختمانی شده اند. به خاطر سرعت بالای نصب این نوع قطعات و کاربرد پربازده آن، همچنین حمل و نقل آسان و هزینه پایین جابه جایی آن، افراد زیادی نسبت به این نوع مصالح ساختمانی علاقه زیادی نشان داده اند. به همین خاطر است که قیمت این نوع بلوک ها نسبت به دیگر مصالح، تا حد زیادی بیشتر می باشد.

 

شاید برایتان سوال باشد که چرا قیمت این نوع مصالح ساختمانی رفته رفته بیشتر از سابق شده است؛ دلیل آن این است که از این نوع مصالح ساختمانی در ساختمان سازی های پیشرفته استفاده گسترده ای می‌ شود زیرا در مقابل صدا و هوا این نوع قطعات بسیار عایق است. همچنین این نوع بلوک ها، در برابر وقوع حوادث و بلایای طبیعی نیز آسیب بسیار کمی می بینند و همین باعث شده است تا توجه بسیاری از ساختمان سازان نسبت به این نوع مصالح ساختمانی جلب شود. به هر حال افزایش صرفه جویی در مصرف هزینه و انرژی از نوع گرمایشی یا سرمایشی، باعث شده تا دوست داران محیط زیست نیز نسبت به این نوع مصالح ساختمانی علاقه مند شوند.

13

چه المان هایی بر روی قیمت تاثیر گذارند؟

با توجه به آن که امروزه تنوع قطعات بلوک های سبک رو به افزایش است، قیمت های متنوعی از این محصولات در بازار وجود دارد. بنابراین نتیجه این است که المان های زیادی بر روی قیمت نهایی این نوع قطعات ساختمانی تاثیر گذار خواهند بود. برای مثال مواد اولیه به کار رفته در ساخت بلوک های سبک یکسان است اما کیفیت و میزان مقاومت هر کدام از این مواد اولیه متفاوت است. میزان مواد به کاررفته نیز هر چقدر متفاوت باشد، کیفیت نهایی و قیمت تمام شده نیز متفاوت خواهد بود.

 

با بررسی قیمت بلوک سبک متوجه خواهیم شد که در روند ساخت این نوع بلوک ها، مقاومت بالایی در برابر صوت و حرارت صورت می گیرد. همین باعث می‌ شود که هنگام ساخت این نوع بلوک های ساختمانی در میزان انبوه و استفاده از آن در روند ساختمان سازی، آسایش ساکنان این ساختمان ها فراهم  شود. همین موضوع، استقبال بیشتر خریداران ساختمان را به همراه خواهد داشت.

 

هرچه میزان کیفیت این نوع بلوک ها بیشتر باشد و مقاومت در برابر صوت و حرارت افزایش پیدا کند، قیمت نهایی این نوع بلوک های ساختمانی نیز بیشتر خواهد بود. از جمله المان هایی که بر روی قیمت نهایی این نوع مصالح ساختمانی اثر گذار است، می توان به وزن بلوک های سبک اشاره‌ نمود. ظرفیت فشاری، صوتی و حرارتی این مصالح و همچنین مقاومت در برابر رطوبت و مواد شیمیایی و شرایط آب و هوایی، از دیگر عوامل تاثیر گذار در تعیین قیمت این قطعات ساختمانی شناخته شده است.

قیمت بلوک سبک لیکا

هزینه هایی که جهت نظارت بر تولید بلوک های سبک لیکا برای برندهای فعال در روند ساخت مصالح ساختمان سازی به همراه خواهد داشت، باعث بالا رفتن قیمت این مصالح شده است. در آزمایشگاه های برند پارسیان، کنترل کیفیت به طور مستمر صورت می گیرد و محصولات خط تولید با کیفیت مطابق با مرکز تحقیقات و همچنین استاندارد ملی همراه اند. همه این ها باعث شده تا قیمت تمام شده برای این نوع بلوک های ساختمان تا حدی بالا رود اما باز هم بسیار مقرون به صرفه تر از برندهای دیگر می باشد. شما می توانید با مشورت با مشاورین این برند راجع به قیمت تمام شده این محصولات ساختمان اطلاعات بیشتری به دست آورید.

14

  قیمت بلوک سبک سه جداره

بررسی قیمت بلوک سبک در تهران و سایر شهرهای بزرگ، باعث شده تا فروش بلوک سبک از سوی برندهای معتبر که هزینه تمام شده این مصالح ساختمانی را مقرون به صرفه تر اعلام کرده اند، بیشتر از سایر برندها باشد. با توجه به آنکه کیفیت مصالح ساختمانی عامل تعیین کننده قیمت نهایی می باشد، با این حال برند پارسیان ثابت کرده که در این زمینه بیشترین کیفیت و مقرون به صرفه ترین قیمت ها را به متقاضیان اعلام نموده است. از این رو توصیه می کنیم که حتماً برای تعیین قیمت نهایی با مشاورین این برند مشورت داشته باشید.

قیمت بلوک سبک معدنی

در بررسی قیمت بلوک سبک معدنی از برند های بسیار معروف، مانند برند پارسیان، متوجه خواهیم شد که هر کدام از این پوکه های معدنی در مقایسه با قطعات و مصالح دیگر، از قیمت مقرون به صرفه تری برخوردار می باشند. امروزه بلوک های سبک به عنوان مهم ترین فاکتور در روند ساخت و ساز به شمار می روند و نقش موثری در بالا بردن کیفیت سازه دارند.

نتیجه گیری

با توجه به آنکه بلوک های ساختمانی سبک، امروزه کاربرد گسترده ای پیدا کرده اند، افراد زیادی متقاضی استفاده از این نوع بلوک ها در ساختمان خود می باشند. به همین دلیل است که برند پارسیان کیفیت خط تولید خود را بسیار بالا برده تا استانداردهای لازم در جهت ساخت این مصالح رعایت شود. از این رو توصیه می کنیم که با در نظر گرفتن کیفیت مواد به کار رفته در این مصالح، بهترین خرید را داشته باشید و اطلاعات کاملی را درباره قیمت نهایی این مصالح ساختمانی به دست آورید. بنابراین در ساختمان سازی از قطعات سیمانی پارسان بهره مند شوید.

 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها