کدخبر: 15041

با داشتن یک دستگاه دورکن به راحتی قطعات MDF,PVC را برش دهید.

 

 

امروزه با توجه به پیشرفت صنایع مختلف در زمینه های گوناگون، صنعت چوب نیز از این قاعده مستثنی نبوده است و دستگاه ها و ماشین آلات مختلفی جهت بهره برداری هر چه تمام تر به  وجود آمده اند در اینجا ما به معرفی یکی از ماشین آلات صفحه ای نجاری به نام دورکن میپردازیم و همچنین نحوه ی خرید بهترین دورکن نجاری را به شما خواهیم گفت.

 

معرفی دورکن

 

این وسیله یکی از ابزارهای پرکاربرد موجود در صنایع چوب است و تقریبا همه ی کارگاه های نجاری از این وسیله استفاده میکنند. این دستگاه جزء ماشین های برش محسوب میشود و همان طور که از نام آن پیداست برای برش تخته ها و ورق های چوبی از آن استفاده میشود و با توجه به دقت بالایی که دارد میتواند ورق ها را با ضخامت های متفاوت را برش دهد. از کاربرد این دستگاه به برش MDF و PVC میتوان اشاره کرد. پس این دستگاه جزء مهم ترین ماشین آلات صفحه ای به شمار میاید. دستگاه دورکن به نام های اره میزی، دستگاه دوتیغ، و دستگاه خط زن نیز شناخته میشود. از این ماشین برای برش های طولی، زاویه دار، دورکردن و شیارزنی استفاده کرد.

 

 

انواع دورکن بر اساس عملکرد اره

یکی از تقسیم بندی ها برای انواع دورکن اساس عملکرد اره آن است که به دو دسته تقسیم میشوند:

دستگاه اتوماتیک

همه دستگاه های دورکن امروزی اتوماتیک هستند و کار کردن با آنها برای اپراتور راحتتر است. این دستگاه برای کار نیاز به نیروی انسانی کمتری دارد و در وقت و زمان صرفه  جویی میشود تا بتوان مقدار چوب بیشتری را برش داد.

دستگاه دستی

این دستگاه همان دستگاه قدیمی و سنتی است که از زمان های دیرباز مورد استفاده قرار می گرفت و همه بخش های آن اعم از نوع و ارتفاع تیغه به طور دستی تنظیم میشدند.

 

انواع دورکن بر اساس موتور و تیغه

از دیگر تقسیم بندی های این دستگاه بر اساس موتور و تیغه ی آنهاست که به دو دسته تک تیغ و دو تیغ طبقه بندی میشود. دستگاه دو تیغ بر خلاف دستگاه تک تیغ قسمت مخصوص نصب اره را دارا می باشد. تفاوت این دستگاه ها بدین شکل است که در دستگاه ساده تیغه قابلیت خط زنی ندارد در حالی که در دستگاه های جدید این قابلیت برای دستگاه وجود دارد.

 

مهم ترین ویژگی های یک دستگاه دورکن

15

مهم ترین ویژگی های دورکن که آن را به یک دستگاه پر کاربرد در صنایع چوب تبدیل کرده است میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • برش دقیق و سریع
  • عملکرد ساده و دقیق
  • اپراتوری آسان و استهلاک پایین دستگاه

چگونه یک دستگاه دورکن با کیفیت تهیه کنیم؟

شما در ابتدا  برای خرید یک دستگاه دورکن باید فاکتورهایی چون قدرت موتور، ابعاد متریالی که میخواهید آنها را برش دهید، قیمت و کیفیت دستگاه دورکن را مدنظر قرار دهید به همین جهت سایت تکنوماشین در صدد بر آمده است تا با ارائه بهترین و با کیفیت ترین دستگاه های صنایع چوب و فلز از جمله دورکن، رضایت مشتریان خویش را جلب کند. بنابراین شما میتوانید با مراجعه به سایت تکنوماشین از محصولات ما دیدن کرده وبنا به نیاز خود آنها را تهیه کنید.

 

 

 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها