کدخبر: 17148

اصول انتخاب رنگ مناسب برای آشپزخانه ها

 

به نقل و قول از نمناک: آشپزخانه یکی از مهم‌ترین قسمت‌های خانه محسوب می‌شود. دیواره‌های آشپزخانه همیشه با آب و رطوبت در تماس است. و به علت آشپزی با مواد های روغن خوراکی و... امکان کثیف شدن سریع دیواره های اطراف، وجود دارد، این موارد؛ در طولانی مدت به رنگ دیواره‌‌ها آسیب زده و اگر به این مورد، رسیدگی نشود، امکان دارد در بعضی مواقع، خسارت های پرهزینه‌ای را شامل شود. در ادامه با ما همراه باشید تا هر آنچه از باید‌ها و نباید‌هایی که در نوع رنگ آشپزخانه وجود دارد را باهم‌دیگر دریابیم.

12

رنگ مناسب برای دیوار های آشپز خانه

همانطور که گفتیم؛ رنگی که مناسب دیواره های آشپزخانه باشد، باید در مقابل انواع آلودگی‌‌ها، رطوبت، آب و... مقاوم باشد. رنگ مخصوصی که در این باره مخصوص دیواره‌های آشپز‌خانه باشد؛ طبق گفته شرکت هایی که در این زمینه فعالیت دارند، رنگ نانو است.

رنگ نانو

رنگ نانو یکی از جدید‌ترین و بهترین نوع رنگ برای نمای بیرونی و داخلی ساختمان است. رنگ نانو دارای موادی به اندازه نانو متری است که باعث می‌شود سطح مورد نظر کاملا آبگریز شود.

بنا به گفته بعضی از فروشنده‌ها مواد نانویی که داخل رنگ‌های نما وجود دارد به سطح رنگ نفوذ کرده و باعث می‌شود که هرگونه رطوبت و آب به سطح داخل رنگ نفوذ نکند و به شکل آبگریزی، خود تمیز شونده شود. یعنی توسط این رنگ می‌توانید آلودگی‌های موجود، بر دیواره‌های آشپزخانه را، با یک شستشوی ساده و راحت، سطح مورد نظر را کاملا تمیز کنید.

ویژگی رنگ نانو

رنگ نانو، مناسب و مخصوص نمای داخلی و بیرونی یک ساختمان است که با قابلیت آبگریزی که دارد، یکی از شناخته شده‌ترین؛ از نظر کیفیت و مقاومت، در برابر رنگ‌های دیگر نما است.

  • ترتیب مدت زمان ماندگاری رنگ نمای نانو نسبت به سایر رنگ ها، از قدرت و ماندگاری بالا‌تری برخورد دار است.
  • امکان نقاشی بهتر با رنگ نمای نانو، در داخل و خارج ساختمان نسبت به رنگ معمولی
  • از بین نرفتن پوشش رنگ نسبت به رنگ‌های دیگر
  • چسبندگی بالا رنگ نانو به سطوح مورد نظر
  • رنگ نانو نما، دارای بافت آبگریز
  • عدم ایجاد پوسته 

 

 

چگونه رنگ نانو مناسب دیواره های آشپزخانه را پیدا کنیم؟

درباره پیدا کردن رنگ نانو اصلی، برای نقاشی دیواره آشپزخانه خود، کاملا دقت داشته باشید، که این رنگ را با کیفیت اصلی آن خریداری کنید. یک سری عوامل وجود دارد که می‌تواند، در خرید رنگ نانو نمای اصلی با قیمت مناسب، به شما کمک کند.

  • اول) سعی کنید که همیشه این نوع محصولات را از شرکت یا مغازه‌ای تهیه کنید که آدرس و جایگاه آن‌ها کاملا مشخص باشد.
  • دوم) شما می‌توانید از فروشنده رنگ نانو درخواست نمونه محصول یا تست محصول را بدهید.
  • سوم) برای اطمینان بیش‌تر می‌توانید، از فروشنده مورد نظر، درخواست گواهی نامه‌های معتبر مثل، گواهی تاییدیه نانو را بدهید.

این موارد برای اطمینان بیش‌تر از فروشنده‌هایی است که هیچ گونه شناختی بر روی آن‌ها ندارید. بعد‌ها که شما به مشتری ثابت آن فروشنده تبدیل شوید، با خیال راحت می‌توانید رنگ نانو نما را با کیفیت و ماندگاری بالا، از جایی که قبلا خریداری کرده ایدو اطمینان حاصل کرده اید، هر دفعه، تهیه کنید.

خرید رنگ نانو مناسب دیواره آشپزخانه

باتوجه به فروشنده های زیاد رنگ نانو، ما نمی‌توانیم به شما بگوییم که بهترین رنگ نانو مورد نظر خود را از کدام شرکت پیدا کنید، اما با کمی تحقیق و سرچ، مطمئنا؛ با توجه به مطالب فوق می‌توانید رنگ نانو نمای مورد نظر خود را پیدا کنید. شرکت های زیادی در این زمینه فعالیت دارند، یکی از این شرکت‌‌ها؛ شرکت نانو پارس گرجی است، که با توجه به گفته این شرکت، 15 سال سابقه در اجرا و ارائه انواع محصولات نانو نمای ساختمانی و رنگ نانو نما فعالیت دارد.

انتخاب رنگ مناسب آشپز خانه

بهتر است برای دیزاین آشپزخانه ها از رنگ های گرم و خنثی و یا روشن و شاد استفاده کنید، زیرا باعث می شود که در این قسمت از خانه احساس راحتی و صمیمیت بیشتری داشته باشد و به کار بردن رنگ های روشن و گرم و خنثی باعث می شود که شما حتی برای فروش خانه هم موفق تر باشید زیرا این رنگ ها جزو آن دسته از رنگ هایی هستند که نظر مخاطب را خیلی زود جلب میکنند.

رنگ های گرم مناسب برای آشپزخانه

علاوه بر انتخاب رنگ نورپردازی هم باعث می‌شود که هر رنگی که شما انتخاب می‌کنید جذاب تر به نظر برسد و نورپردازی مناسب در کنار یک رنگ خوب باعث ایجاد تعادل در محیط می‌شود. اگر تصمیم گرفتید از رنگ خنثی برای آشپزخانه استفاده کنید از کم‌رنگ‌تر ها استفاده کنید. به طور مثال رنگ طوسی هیچ وقت از چشم نمی افتد و باعث می شود که همیشه ظاهر آشپزخانه شما زیبا به نظر برسند و در کنار این رنگ طوسی نور پردازی مناسب جذابیت را بیشتر می‌کند.

خیلی از افراد معتقد هستند که رنگ های خنثی خیلی خسته کننده هستند اما این طور نیست و اگر ترکیب رنگ هوشمندانه‌ای داشته باشید باعث ایجاد یک تعادل و زیبایی در آشپزخانه می شوید که قطعاً منحصر به فرد خواهد بود. بطور مثال استفاده از رنگ‌های یاسی، سبز و آبی در آشپزخانه باعث می‌شود که فضا آرام بخش باشد و استفاده از رنگ قهوه ای شتری برای کابینت ها و کف آشپزخانه و دیوارها باعث می‌شود که فضا گرم و دلنشین باشد.

جمع بندی

مطالب قوق به نقل و قول از نمناک: به تصمیم گیری شما در رابطه با تهیه خرید رنگ نانو نمای مورد نظر شما، کمک خواهد کرد. اگر شما تجربه خرید رنگ نانو نما را داشته اید می‌توانید تجربه خود را در قسمت نظرات همین صفحه؛ برای افرادی که قصد خرید رنگ آبگریز نما را دارند بازگو کنید.

ذکر منبع: سایت خبری نمناک

 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها