کدخبر: 19474

جان ویک 4؛ یکی از بهترین فیلم های اکشن تاریخ با بازی کیانو ریوز در فیلیمو

 

 

آقای ویک، خوش آمدید! چهار سال از جان ویک: فصل 3 گذشته و حالا کارگردان این فیلم چاد استاهلسکی و کیانو ریوز بازیگر محبوب سری فیلم های جان ویک؛ با فیلم جان ویک 4 به سینما بازگشتند.

فیلمی که قرار بود تقریبا دو سال پیش در سینماها اکران شود. حالا با پخش آن می بینیم که ارزش این انتظار طولانی را داشت. استاهلسکی و نویسندگان این فیلم، شای هاتن و مایکل فینچ؛ رویکرد اسطوره‌شناسی دو فصل آخر را با اکشن جذاب و مهیج قسمت اول ترکیب کرده و در نتیجه فیلم جزو لذت بخش ترین فیلم هایی است که امسال تماشا می کنیم. اگر شما هم دلتان برای این شخصیت جذاب و ماجراهایش تنگ شده، این مطلب را از دست ندهید. در این مطلب می خواهیم این فیلم اکشن جدید را بررسی و داستان آن را مرور کنیم.

 

جان ویک به خانه برگشت!

جان ویک فصل 4 برگشته. این خبر یکی از بهترین خبرهای سال 2023 بوده، هم برای طرفداران جان ویک و هم برای کسانی که به دنبال یک فیلم اکشن تمام عیار بودند.

استاهلسکی کارگردان فیلم جان ویک 4 و تیمش، سکانس‌های اکشن را به گونه‌ای ساخته اند که هم پر هیجان باشد و هم از لحاظ هنری به خوبی طراحی شده باشد. سکانس ‌های اکشن فیلم سینمایی جان ویک: فصل 4، پر از نبرد های طولانی و تیراندازی ‌های رعدآسا بین جان و ده ‌ها نفری است که او را دست‌کم می ‌گیرند.

شما به عنوان بیننده یک فیلم اکشن و جنایی، انتظار دارید که بدلکاری ها و مبارزات فیلم در سطح بالایی باشد و این همان چیزی است که فیلم جان ویک 2023 به بیننده هدیه می کند. کارگردان این فیلم یعنی چاد استاهلسکی کیک بوکسور سابق، در صنعت سینما به عنوان یک بدلکار شروع به کار کرد و به عنوان بدلکار کیانو ریوز در ماتریکس هم فعالیت داشت. با شناخت خوب و کامل استاهلسکی از بدلکاری، تماشای صحنه های اکشن و بدلکاری با کیفیت و واقعی جان ویک 4 چندان هم دور از انتظار نبود! گویی در طول فیلم ما در دستان یک استاد اکشن هستیم.

فیلمبردار شگفت‌انگیز این فیلم یعنی دان لاستسن نیز با استاهلسکی همکاری کرده و مطمئن شده که اکشن و صحنه های مبارزات تمیز و بی‌رحمانه و البته سرگرم کننده باشد. تیراندازی‌ها بیشتر حس رقص را دارند تا مبارزات بی‌مزه بسیاری از فیلم ‌های استودیویی. در نهایت وقتی ویک سر کار می رود، ظرافت و نبوغ فیلم از قبل هم بیشتر می شود و این را مدیون بازی نفس گیر و بی نظیر کیانو ریوز هستیم. ریوز دقیقاً می ‌داند این شخصیت به چه چیزی نیاز دارد. بسیاری از بازیگران به شخصیتی که قبلاً اینقدر محبوب است، چیز های غیرضروری اضافه می‌ کنند، اما ریوز در این مورد بسیار هوشمندانه عمل می‌ کند. شاید به همین دلیل هم ریوز را بعد از ماتریکس افسانه ای با سری فیلم های جان ویک به یاد می آوریم. در نهایت این همان فیلمی است که می توانید با جمع دوستان یا خانواده با صدای بلند تماشا کنید و از صحنه های اکشن و ماجراجویی جان ویک لذت ببرید.

 images_1684913782_646dbe76dcb4c.png

فیلم جان ویک 4؛ فرار بزرگ یک مبارز

داستان فیلم جان ویک 4، با سکانسی از شخصیت اصلی خود با بازی ریوز، در حال فراری دوباره آغاز می شود. در مسیر این فرار بزرگ قدرت های شروری سر راه او قرار می گیرند. شرور اصلی اما همان کسی است که مدام برای ویک جایزه تعیین می کند.

 

در واقع می توان گفت که داستان فصل 4 جان ویک، خیلی از نسخه های قبلی خود متفاوت نیست. جان دوباره با آدم های شرور درگیر می شود، پادشاه بووری با بازی لارنس فیشبرن، به او کمک می کند و افراد بد زیادی در این راه سلاخی می شوند!

جان یک بار دیگر به دنبال سرپناهی می گردد این بار در قاره اوزاکا؛ جایی که دوست قدیمی‌اش شیمازو کوجی و دختر آکیرا، او را قبل از یک جنگ اجتناب‌ناپذیر پنهان می‌ کنند. بنابراین باید از نیویورک تا پاریس و ژاپن و برلین به دنبال تبهکاران بگردد و با آن ها مبارزه کند. تماشای فیلم جان ویک 4 از پلتفرم فیلیمو شما را در دل این هیجان و ماجراجویی می برد، جایی که ویک به زیبایی مبارزه کرده و ما از آن لذت می بریم!

 images_1684913791_646dbe7fa5500.png

در آخر

2023 با خبر خوبی شروع شد، خبر پخش فیلم جان ویک 4. اکشن و ماجراجویی در قابی حیرت انگیز به کارگردانی چاد استاهلسکی و بازی بی نظیر کیانو ریوز. صحنه های مبارزات جنجالی، تیراندازی های غوغایی و زد و خورد جان و تبهکاران؛ همان چیزی است که از جان ویک فصل 4 انتظار می رفت. حالا تمام این صحنه ها و مبارزات را می توان در جدیدترین قسمت فیلم جان ویک تماشا کرد و برای ساعاتی غرق در آدرنالین شد. نظر شما چیست؟ آیا به نظر شما قسمت چهارم سری فیلم های جان ویک، انتظارات را برآورده کرد؟ برای ما بنویسید.

 

ارسال نظر: