کدخبر: 19665

آیا با شنا قد بلندتر می شویم؟! آموزش قورباغه

عموما شناگران از شنای قورباغه تقلید می‌کنند. این سبک شنا جزء چهارگونه شنای اصلی و از قدیمی‌ترین سبک‌های شنای بشر است. شنای قورباغه با هواگیری مناسب، لگد زدن پاها به طرفین و سپس بستن آن‌ها مشخص می‌شود.

 

شنای قورباغه فواید بسیاری دارد؛ چرا که از قسمت‌های مختلف بدن استفاده می‌کند و تمرکز آن بر روی عضلات پایین تنه است.

برای شرکت در آموزش قورباغه مستر سوییمر کلیک کنید.

فواید شنای قورباغه  

این سبک از شنا به تقویت قلب و ریه‌ها کمک می‌کند و در عین حال ران‌ها، قسمت بالایی پشت، عضله سه سر، همسترینگ، ساق پا و عضلات سینه را تقویت می‌کند. همچنین شنای سینه یک ورزش قلبی عروقی است. 

فواید شنا قورباغه فقط به عضلات محدود نمی‌شود، بلکه بر روحیه تاثیر می‌گذارد و آرامش را نیز همراه با راحتی عضلات فراهم می‌کند.

شنای قورباغه بیش از سایر ورزش‌ها به کاهش وزن و سوزاندن کالری کمک می‌کند. این یک ورزش منحصر به فرد است که همراه با لذت، فواید ذهنی و عضلانی را نیز به همراه دارد.

نحوه اجرای شنای قورباغه به این صورت است که بدن در حالت افقی بر روی آب قرار گرفته پس از آن درست‌ها توسط کف و ساعد آب را از جلو به سمت عقب و زیر شکم هدایت می‌کنند و از همان زیر آب، به سمت جلو هدایت می‌شود و این عمل مجددا توسط دست‌ها انجام می‌شود. 

پاها نیز در این حرکت آب را با فشار و با ضربه کف پاها به سمت عقب هدایت می‌کنند. در این حالت ساق پاها ابتدا به طرف داخل جمع می‌شوند و سپس به سمت پهلوها حرکت می‌کنند و آب را به عقب می‌رانند و پس از این مرحله پاها کشیده و در مجاورت یکدیگر قرار می‌گیرند.

شنای قورباغه یک تکنیک شنای سرگرم‌کننده و آسان برای یادگیری است. این یک تمرین ورزشی عالی است که روی بازوها، پاها، شانه‌ها و گردن کار می‌کند. با کمی آموزش زیر نظر مربیان مجرب مستمر سوییمر در مدت زمان بسیار کوتاهی می‌توانید به خوبی تکنیک قورباغه را شنا کنید.

آیا شنا قد را بلند می کند؟

شناگران به عنوان برخی از بلندقدترین ورزشکاران شناخته می‌شوند و بر کسی پوشیده نیست که شنا یکی از بهترین ورزش‌هاست. شنا به ایجاد تناسب اندام قلبی عروقی، تونوس ماهیچه‌ای کمک می‌کند و کالری زیادی را ‌می‌سوزاند. اما سوال این است که آیا شنا شما را قد بلندتر می‌کند؟ 

جواب کامل آیا شنا قد را بلند می کند؟ در وبلاگ مستر سوییمر.

اگر بخواهیم به طور خلاصه بیان کنیم؛ نه، شنا شما را قد بلندتر نمی‌کند بلکه شنا باعث می‌شود تا نیروی گرانش از ستون فقرات برداشته ‌شود و به ستون فقرات اجازه می‌دهد تا فشرده شود و شناگر را بلندتر نشان دهد. 

18

بنابراین در حالی که شنا ممکن است به طور موقت بدن شما بلندتر نشان دهد، اما شواهدی وجود ندارد که نشان دهد شنا به طور دائم قد را افزایش می‌دهد. همانطور که گفته شد، هر قدی که در طول شنا به دست می‌آورید، موقتی است و شنا تغییر محسوسی در قد شما ایجاد نمی‌کند.

نفس گیری در شنا

بیرون از آب، تنفس امری اساسی و آسان است. آنقدر بی زحمت که به ندرت به آن فکر می‌کنیم. اما در آب، نیروی گرانش، شناوری، نیروی محرکه، مقاومت در برابر آب، و بدن شما با هم متحد می‌شوند تا آب را به سمت بینی و ریه‌های شما برانند و تنفس را پیچیده‌تر از آنچه باید باشد، می‌کنند.

آموزش کامل نفس گیری در شنا در وبلاگ مستر سوییمر.

 

تنفس خوب داشتن یکی از بزرگترین مسائل برای هر شناگر مبتدی و تازه‌کار است. برای حل این مشکل به تمرین و حوصله نیاز است تا زمان بندی بدن برای تنفس کم شود. هنگامی که تنفس سازگارتر شود، می‌توانید بدون زحمت، کارآمدتر شنا کنید.

19

در ادامه بحث به سه نکته کلیدی برای کمک به بهبود تنفس در هنگام شنا اشاره می‌کنیم:

  1. سر خود را کمی به پهلو بچرخانید:

هنگام نفس کشیدن، سر خود را کمی به پهلو بچرخانید تا فقط یک لنز عینکتان از آب بیرون باشد. و به جای اینکه سر خود را بلند کنید و به بالا نگاه کنید، باید به طرف سطح آب نگاه کنید.

  1. به سرعت نفس بکشید، سپس به آرامی و به طور کامل در آب بازدم کنید:

زمانی که نفس می‌کشید، روی یک دم سریع تمرکز کنید. هنگام شنا نفس خود را حبس نکنید در عوض، بازدم را کاملا زیر آب انجام دهید. این باعث می‌شود در زمانی که سر خارج از آب است به جای تلاش برای بازدم و دم، در نفس بعدی، فقط یک دم سریع انجام دهید.

  1. در حالی که نفس می‌کشید، بازوی خود را دراز کنید:

همانطور که سر خود را برای نفس کشیدن به یک طرف می چرخانید، بازوی شما در سمت مخالف باید در مقابل شما کشیده شود. اینکار به شما کمک می‌کند تا بدن خود را بالا نگه دارید و راحت‌تر نفس بکشید. به عنوان مثال، اگر به سمت راست خود نفس می‌کشید، بازوی چپ شما باید دراز شود.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها