کدخبر: 19965

عضو جامعه روحانیت مبارز در گفتگو با خبر24:

روحانیون آماده مقابله با شبهات انحرافی باشند

عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: بیانات ارزشمند رهبری به سبب بینش بلند و هدایتگرانه ایشان و همچنین جایگاه حساس و تأثیرگذارشان در معادلات داخلی، منطقه‌ای و نیز نظام بین‌الملل، همواره بایستی مورد توجه طلاب و روحانیون بوده و به عنوان فصل‌الخطابی برای آنها باشد تا درحوزه انقلابی به معنای واقعی جامه‌عمل به خود بگیرد و طلاب در این راستا گام بردارند.

 
 

حجت الاسلام محمد تقی رهبر در گفتگو با خبر24، با بیان اینکه رهبر انقلاب در دیدارهایشان با اقشار مختلف مردم اعم از روحانیون. دیدارهای ماه رمضان ایشان و یا دیدار با کارگزاران نظام؛ به اینگونه ای است که به تناسب هر گروهی و آنچنان که خط سیری ایشان است بهترین راه را بیان می‌کنند، گفت: بیانات ایشان در حوزه های مختلف راهگشا است.

وی با بیان اهمیت مساله حکومت در اسلام، ادامه داد: حکومت در حقیقت تنظیم کننده ساختارهای اجتماعی، سیاسی و اقتصادی است و نمی توان برای آن برنامه ای نداشت.

رهبر همچنین با تجلیل از دستاوردهای فراوان انقلاب اسلامی در عرصه های ملی و فراملی خاطر نشان کرد: ایران امروز در دنیا قطبی است و این نشان دهنده کارآیی و توانایی بالای نظام ولایی است و از این دید باید آن را نگریست و زمان را درک کرد و در راستای آن گام برداشت.

این عضو جامعه روحانیت مبارز افزود: از این جهت بیانات ارزشمند رهبری در دیدارهایشان به سبب بینش بلند و هدایتگرانه ایشان و همچنین جایگاه حساس و تأثیرگذارشان در معادلات داخلی، منطقه‌ای و نیز نظام بین‌الملل، همواره بایستی مورد توجه طلاب و روحانیون بوده و به عنوان فصل‌الخطابی برای آنها باشد تا درحوزه انقلابی به معنای واقعی جامه‌عمل به خود بگیرد و طلاب در این راستا گام بردارند.

نماینده ادوار مجلس تصریح کرد: باید مهم‌ترین وظایف روحانیت هدایت فکری و دینی، هدایت سیاسی و بصیرت‌افزایی و راهنمایی و حضور در عرصه‌ خدمات اجتماعی باشد.

رهبر گفت: تبدیل جامعه به جامعه‌ای دینی، بر عهده‌ علما، روحانیت و طلاب است. بنابراین روحانیون و طلاب باید مسلح و آماده، وارد عرصه‌ مقابله با شبهات و تفکرات غلط و انحرافی شوند.

 

ارسال نظر: