کدخبر: 19974

سالار فایبر گلاس، مرجع خرید انواع محصولات پوششی

در صنایع مختلف به خصوص صنعت ساختمان‌سازی ازعایق‌های مختلفی استفاده می‌شود. برای کاهش آلودگی صدای بیرون از ساختمان، کاهش حرارت و گرمای بیش از اندازه و همچنین برای جلوگیری از بروزرطوبت ازعایق‌ها در صنعت ساخت و ساز به‌کار می‌رود.

 

محافظ‌هایی که برای جلوگیری از بروز سروصدا، حرارت و رطوبت استفاده می‌شود انواع مختلفی دارد. هر کدام از انواع آن برای یک محل خاص و کاربردی مخصوص استفاده می‌شوند.

 

معرفی انواع عایق‌های صوتی، حرارتی و رطوبتی

در این قسمت بهترین عایق‌ها و پرکابردترین آنها همراه با ویژگی‌های منحصربه‌فردشان معرفی شده‌اند:

 

1.پلی کربنات

خرید ورق پلی کربنات به عنوان عایق گرما و رطوبت یکی از مهم‌ترین گزینه ها به منظور عایق سازی به شمار می‌رود. پلی کربنات‌ها یک نوع از پلیمرهای ترموپلاستیک کربنات‌دار هستند. این ماده به‌خاطر مقاومت و تنوع رنگی که دارد در صنایع بسیار زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. خواص منحصربه‌فرد پلی کربنات در کنار قیمت مناسبی که دارد باعث محبوبیت این ماده شده است.

ویژگی‌های پلی کربنات

ورق پلی کربنات ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی خاص و بسیار مهمی دارد، که صنایع زیادی را برای استفاده از آن ترغیب کرده است. برخی از این ویژگی‌ها عبارتند از:

 • شفافیت: این ورق‌ها بخاطر مواد تشکیل‌دهنده‌ای که دارند، بسیار شفاف هستند. این شفافیت به قدری زیاد است که می‌تواند جایگزین شیشه شود. پلی کربنات بخاطر دفع اشعه‌های مضر خورشید در اغلب مصارف فنی جایگزین بسیار مناسبی برای شیشه هستند.
 • وزن سبک: پلی کربنات با وزن سبکی که دارد، جایگزین مناسبی برای فلزات به‌کاربرده در تولید محصولاتی مانند قطعات خودرو و تجهیزات الکترونیکی هستند.
 • مقاومت در برابر حرارت: ماده‌ای که در ساختار این ورق‌ها استفاده شده است، هیچ‌گونه تغییرات شیمیایی در آن رخ نخواهد داد و آتش نمی‌گیرد.
 • انعطاف‌پذیری: بخاطر مواد و ضخامتی که دارند این ورق‌ها انعطاف‌پذیری زیادی دارند.
 • مقاومت زیاد: پلی کربنات در شرایط جوی مختلف (طوفان، تگرگ، برف، باران و...)، مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد.

کاربردهای پلی کربنات

همانطور که اشاره کردیم از پلی کربنات در صنایع مختلفی استفاده می‌شود. انواع کاربردهای این ورق‌ها شامل موارد زیر هستند:

 • صنعت الکترونیک: از پلی کربنات بخاطر مقاومت زیادی که در برابر ضربه دارد در صنعت الکترونیک استفاده می‌شود. در تولید قطعات الکترونیکی مانند: قاب‌های گوشی، شاسی‌های تلویزیون و لوازمی از این دست به‌کار می‌روند.
 • صنعت خودروسازی: با مقاومت و وزن کمی که ورق‌های پلیمر دارند بهترین انتخاب برای استفاده در تولید قطعات خودرو مانند: برف پاک‌کن و نمای داشبورد است.
 • صنعت ساختمان‌سازی: در ساختمان‌سازی از پلی کربنات به‌عنوان پنجره، سایبان و عایقی برای سقف پارکینگ، گلخانه و استخر استفاده می‌شود. همچنین برای محافظ در استادیوم‌های ورزشی از این ورق‌ها به‌کاربرده می‌شوند.
 • صنعت بسته‌بندی: شفافیت و مقاومت زیاد در برابر ضربه این محصول باعث شده تا در تولید بسته‌بندی‌های بطری نوشابه، شیشه‌های مربا و بسته‌بندی‌های الکترونیکی مورد استفاده قرار بگیرد.

6

 

2.فایبرگلاس

فایبرگلاس یا همان شیشه پلاستیک، یکی از جدیدترین مصالح ساختمانی است که در سال‌های اخیر جایگاه خوبی در صنعت ساختمان‌سازی پیدا کرده است. این محصول را با استفاده از ترکیب الیاف پشم سنگ و مواد پلیمری تولید می‌کنند. الیاف‌ها نقش تقویت‌کنندگی برای فایبرگلاس دارند و از مواد پلیمری مانند رزین هم به‌عنوان چسباننده‌ی پایه استفاده می‌کنند. این دو عنصر در کنار در نهایت یک ماده بسیار سخت و مقاوم را تشکیل می‌دهند.

ویژگی‌های فایبرگلاس

ورق فایبرگلاس ویژگی‌های مختص خود را دارد. این ویژگی‌ها عبارتند از:

 • مقاومت بالا دربرابر ضربه
 • زیبایی ظاهری
 • مقاومت در برابر شرایط آب‌وهوایی مختلف
 • مقاومت در برابر حرارت (عایق حرارتی)
 • مقاوم در برابر اشعه UV
 • مقاوم در برابر مواد شیمیایی

کاربردهای فایبرگلاس

فایبرگلاس‌ها بخاطر ویژگی‌های منحصربه‌فردی که دارند در صنعت ساختمان‌سازی کاربرد زیادی خواهند داشت. در ادامه برخی از این کاربردها را شرح داده‌ایم:

 1. این ماده یک جایگزین عالی برای چوب، فلزات و بتن است.
 2. برای افزایش مقاومت ساختمان‌های مسکونی، پل‌ها، تونل‎ها و ساختما‌های صنعتی از فایبرگلاس استفاده می‌کنند.
 3. ساختمان‌هایی که در نواحی ساحلی هستند و در معرض بارش برف و باران قرار دارند، در مصالح آنها از فایبرگلاس استفاده می‌شود که عایق رطوبتی است.
 4. همچنین از این محصول در زیر ساخت ساختمان‌هایی که در مناطق گرمسیری وجود دارند و در معرض حرارت زیاد قرار دارند، استفاده می‌شود.
 5. در ساختمان‌هایی که طبقات زیادی دارند مهم است که مصالح استفاده شده وزن کمتری داشته باشند، به همین علت از فایبرگلاس در ساخت آنها به‌کار می‌رود.

 

3.کارتن پلاست

کارتن پلاست یک نوع مواد بسته‌بندی است که از ترکیب موادی مانند پلی اتیلن، پلی پروپیلن و کائوچو ساخته می‌شود. این ماده بخاطر ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی که دارد جایگزین بسیار مناسبی برای کارتن‌ها است و برای بسته‌بندی در صنایع مختلف به‌کار می‌رود.

ورق‌های کارتن پلاست با قرار گرفتن دو ورق مسطح روی یکدیگر تولید می‌شوند. در بین این دو لایه یک لایه دندانه‌ای شکل قرار می‌گیرد. این حالت به زیاد شدن مقاومت این ماده در برابر حرارت و فشار کمک می‌کند. این ورق‌ها به ورقه‎های پلاستیکی دوجداره هم شناخته شده هستند.

ضخامت کارتن پلاست بین 2 تا 12 میلی‌متر است و در رنگ‌های متنوعی در بازار یافت می‌شوند. برای اطلاع از قیمت کارتن پلاست به سایت سالار فایبرگلاس که نمایندگی پلیمر طلایی یزد است، مراجعه نمایید.

ویژگی‌های کارتن پلاست

برخی از ویژگی‌های کارتن پلاست عبارتند از:

 1. مقاومت در برابر آب و رطوبت
 2. مقاومت در برابر شوک و ضربه
 3. قابلیت بازیافت

کاربردهای کارتن پلاست

مهم‌ترین کاربردهای کارتن پلاست شامل موارد زیر هستند:

 1. بسته‌بندی مواد غذایی
 2. بسته‌بندی الکترونیک
 3. بسته‌بندی مواد شیمیایی
 4. بسته‌بندی لوازم خانگی

 

4.پشم سنگ

پشم سنگ عایقی است که از سنگ‌ها طبیعی (بازالت، دیاباز،گچ و انواع دیگری از سنگ‌ها) ساخته می‌شود که به‌عنوان مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پشم سنگ یک عایق صوتی، حرارتی و رطوبتی بوده که بخاطر داشتن ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی منحصربه‌فردی که دارد در صنایع ساختمان‌سازی و صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. عایق پشم سنگ 33 برابر دیوار بتنی و 22 برابر دیوار آجری، مقاومت دارد.

 

7

5.پشم شیشه

پشم شیشه الیافی است که به‌عنوان عایق رطوبتی، حرارتی و صوتی در صنایع صنعتی و ساختمان‌سازی به‌کاربرده می‌شود. الیاف‎های این عایق از شیشه‌های بازیافت شده به‌دست می‌آید که بسیار نازک و بلوری  با تارهای سوزنی شکل هستند. برای تولید یک رول پشم شیشه، به حدود 10 بطری شیشه‌ای بازیافت شده نیاز است.

 

6.تایل سقفی

تایل سقفی که با نام آجر سقفی هم شناخته می‌شود، یک نوع تایل برای پوشش سقف‌های داخلی ساختمان‌ها است. این محصول از مواد مختلفی مانند: فیبر سلولزی، پلی استر، پشم سنگ، پشم شیشه، فلز و مواد دیگری ساخته می‌شود. از ویژگی‌های این تایل‌ها می‌توان به: عایق حرارتی و صوتی، نصب و نگهداری آسان، زیبایی ظاهری و مقاومت در برابر آتش اشاره کرد.

 

7.توری پلاستیکی

توری پلاستیکی یک نوع شبکه کوچک با بافت پلیمری است که از مواد پلاستیکی به‌وجود آمده. از این توری‌ها عموما برای حفاظت و حصارکشی استفاده می‌شوند. برای محافظت از پرندگان یا حصارکشی باغ و مزرعه می‌توان از توری پلاستیکی استفاده کرد. این محصول به علت مقاومت و دوام زیاد، جایگزین بسایر مناسبی برای توری‌های فلزی هستند.

 

8

8.توری مرغی

توری مرغی یک شبکه فلزی بافته شده از سیم‌های مفتولی است. این محصول برای حفاظت و پرورش مرغ یا سایر پرندگان کوچک است.توری مرغی از پرندگان دربرابر حملات حیوانات و رویدادهای طبیعی غیر منتظره محافظت می‌کند.

 

 

معرفی مجموعه سالار فایبر گلاس

گروه صنعتی سالار فایبر، بیش از 20 سال است که در زمینه تولید ورق‌های فایبرگلاس و توزیع انواع محصولات پوششی اعم از: ورق پلی کربنات، کارتن پلاست، پشم سنگ و دیگر محصولاتی که در این مطلب به آنها اشاره شد؛ فعالیت می‌کند.

اگر قصد خرید محصولات معرفی شده را دارید سالار فایبر گلاس یکی از بهترین و قابل اعتمادترین مجموعه‌هاست. در ادامه نحوه ثبت سفارش و خرید محصولات این نمایندگی را شرح داده‌ایم.

 

چگونگی خرید و ثبت سفارش

برای ثبت سفارش در سایت سالار فایبر گلاس باید طبق روندی که در ادامه آمده است پیش بروید:

 1. محصول موردنظر خود را انتخاب کنید.
 2. با تیم سالار فایبر گلاس تماس بگیرید.
 3. چنانچه اولین خرید باشد، در ابتدا نوع قرارداد مشخص می‌شود که به صورت رسمی باشد یا غیررسمی.
 4. اطلاعات لازم برای احراز هویت شخص یا شرکت دریافت می‌شود.
 5. در ادامه مشخصات (رنگ، ابعاد، گارانتی و مشخصات دیگر) کالای انتخاب شده به‌طور کامل و دقیق از مشتری گرفته می‌شود.
 6. در آخر محصول موردنظر آماده ارسال شده و به آدرس شخص یا شرکت فرستاده می‌شود.

 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها