کدخبر: 2680

آنچه باید درباره بازیافت جعبه و کارتن بدانید

یکی از مواردی که در زندگی روزمره همه ما مصرف بسیاری دارد کاغذ است که از این کاغذ محصولاتی همانند کارتن و جعبه تولید میشود و حجم گسترده ای از مصرف کارتن و جعبه در مواردی همچون: اسباب کشی منازل و ادارجات، حمل و نقل وسایل، کارتن پستی برای ارسال مرسولات، بسته بندی صادراتی و داخلی، محل مناسب برای نگهداری کتاب و سایر لوازم استفاده نشده و موارد دیگر به چشم میخورد و حجم مصرف بالای آنها حتما به راه حلی نیاز  دارد که آن بازیافت جعبه و کارتن ها میباشد تا بتوان آنها را دوبار به چرخه مصرف و استفاده مجدد بازگرداند.

بیشتر بدانید: نمونه جعبه و کارتن بسته بندی انواع محصولات

شاید این نکته را ندانید که برای تولید کاغد که نهایت به تولید جعبه و کارتن ختم میشود چندین اصله درخت قطع میگردد یا شاید بدانید ولی دغدغه شما نباشد. باید توجه داشته باشید که درختان جز اصلی کره زمین هستند که در تنفس ما نقش مهمی دارند و اگر آنها نباشند مسلما نمیتوان نفس کشید پس جلوگیری از قطع خود یک حرکت بشر دوستانه است.

اگر همه مردم دنیا به ارزش کارتن و جعبه باطله توجه کنند هیچ گاه آنرا همراه با زباله های دیگر دور نمی اندازند. چندین نکته در خصوص بازیافت جعبه و کارتن وجود دارد که در این نوشتار تلاش میکنیم درباره آن اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

اول از همه باید به یکسری از نکات توجه داشته باشید. بازیافت جعبه و کارتن بسته بندی باعث اشتغال زایی و کسب درآمد میشود. حالا شاید این سوال پیش آید که چگونه؟

اغلب کارتن سازی ها در تولیداتشان دچار اشتباه میشوند مثلا ممکن است در نوع چاپ فونت نوشته یا سایر موارد اشتباهی رخ دهد و تعدادی از آنها به اشتباه تولید شده اند که به این کارتن ها، کارتنهای ضایعاتی می گویند که قابل استفاده نیستند. بهتر است به جای دور انداختن آنها، توسط شرکت های بازیافت وارد چرخه دوباره مصرف شوند. برای بازیافت جعبه و کارتنها، کارتن سازی ها پولی دریافت میکنند که هم در این خصوص باعث کسب ثروت جزئی شده و از نظر اشتغال زایی نیز عده ای در کارخانه های بازیافتی مشغول به کار هستند که وظیفه بازیافت کارتن و جعبه را دارند.

نکته بعدی که مهم ترین نکته نیز میباشد حفظ محیط زیست است. شاید برایتان جالب باشد که برای تولید یک تن کاغذ نیاز است 17 اصله درخت قطع گشته و همچنین در روند تولیدآن به 400 هزار لیتر آب و 4000 کیلو وات برق مصرف گردد.

کارتن

حال خوب محیط زیست تاثیر مستقیم بر حال انسانهای کره زمین دارد. تصور کنید کره زمینی که در آن زندگی میکنید عاری از هرگونه آلودگی باشد چقدر زندگی در آن لذت بخش خواهد شد. بنابراین هر انسان به نوبه خود در کمتر شدن انواع آلودگی نقش دارد. در حال حاضر تمامی جوامع گرفتار معضل مصرف گرایی می باشند. به طور کلی حجم بسیار بالایی زباله خشک و تر تولید میشود. اگر این زباله ها به صورت اصولی تفکیک شوند هر کدام میتوانند بازیافت شوند و از آنها محصولات جدیدی تولید کرد.

پس با تفکیک درست زباله های خشک و تر و تحویل کارتن و جعبه به کارخانه های بازیافت به چه میزان میتوان در مصرف آب و برق صرفه جویی کرد و با جلوگیری از نابودی جنگل ها، به حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی کمک کرد.

بیشتر بدانید: استعلام قیمت آنلاین جعبه و کارتن بسته بندی در کمتر از 2 دقیقه

مراحل بازیافت

فرآیند بازیافت شامل چند مرحله میباشد. در مرحله اول با استفاده از دستگاه های خمیر سازی و با افزودن موادی به کارتن و جعبه کارتنی آنها را له کرده و به خمیر تبدیل میکنند که این فرآیند توسط دستگاه پالپر صورت میپذیرد. بعد از آن خمیر را زیر دستگاه خمیر تمیز کن قرار داده که تمامی ذرات چسبیده به آن از قبیل: شن، ماسه، فلز و یا سایر ناخالصی ها جدا شوند که بعد از آن خمیر بدست آمده را به ورق های کارتنی تبدیل میکند که این ورق توسط دستگاه های مخصوص خشک شده و رطوبت آن کشیده میشود.

کارتن

این ورق های کارتنی در نهایت تبدیل به کارتن ضایعاتی میگردد مثلا اکثر شانه های تخم مرغ از کارتن بازیافی میباشند و یا مواردی همانند کاغذ های باطله یا پوشال میتوان جز این دسته قرار گیرند. البته در مواردی با اضافه کردن مواد اولیه مرغوب و با کیفیت به این خمیرهای کارتن های بازیافتی میتوان کیفیت آنها را تا حدی مشابه جعبه و کارتن های درجه یک نمود.

مصارف کارتن و جعبه های بازیافتی بسیار زیاد است بعنوان مثال شانه تخم مرغ، جعبه کفش که از نوع کارتن قهوه ای میباشد، جعبه مقوایی شیرینی، دستمال کاغذی و غیره را شامل میشود.

اینکه بازیافت جعبه و کارتن های بی مصرف و دور ریز های تولید آنها که آخال نام دارند راه بسیار تاثیر گذاری برای کاهش آلودگی های زیست محیطی، صرفه جویی در آب و برق و ایجاد اشتغال میباشد. با این کار شما میتوانید از کارتن و جعبه های بازیافتی به بهترین شکل استفاده کرده و دوباره آنها را به چرخه تولید برگردانید که باعث کمتر شدن هزینه ها نیز میگردد.

البته باید توجه داشته باشید در خصوص موادغذایی استفاده از جعبه و کارتن های بازیافتی گزینه مناسبی نیست و مشکلات بهداشتی را به دنبال دارد که بر کیفیت موادغذایی اثر میگذارد.

کارتن آوین

کارتن سازی آوین پک با بیش از یک دهه تجربه در زمینه کارتن و جعبه سازی، مناسب ترین بسته بندی ها را در انواع فلکسویی و لمینتی دایکاتی تولید کرده است. شما عزیزان میتوانید با کسب مشاوره رایگان از واحد فروش این شرکت در صورت تمایل برای ثبت سفارشات خود اقدام نمایید.

راههای ارتباطی با ما:

91001919_026

09125602785

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها