کدخبر: 2884

مهمترین نکات در انتخاب سمساری

در قانون تجارت شغلی که به خرید و فروش کالا دسته دوم می پردازد به سمساری معروف است. به طور کلی در تعریف کالای دسته دوم می توان اینطور عنوان کرد که کالایی است که قبل یک نفرآن را به صورت نو خریداری کرده است و در یک بازه زمانی آن را مورد استفاده قرار داده و پس از مدتی به دیگران در ازای پول و یا رایگان واگذار می کند.کسی که در این میان نقش رابط را بازی می کند باید دارای مهارت کافی در امر قیمت گذاری باشد تا هم سود معقولی به خودش برسد و هم بتواند مشتری را در سطح رضایت بالایی نگه دارد.رضایت مشتری در یک کلام به معنای بازگشت آن و معرفی مغازه به سایر دوستانش است.

سمساری محلی است برای خرید و فروش کالای دست دوم شما.زمانی که به هردلیلی میخواهیم لوازم دست دوم خانه خود را عوض کنیم به این نیازمند هستیم که اجناس دست دوم خود را به بالاترین قیمت ممکن به فروش برسانیم تا بتوانیم بخشی از پول مورد نیاز خود برای خرید کالاهای جدید را از این طریق به دست بیاوریم.

این روز ها وقتی به دنبال جایی برای فروش لوازم دست دوم خود هستیم یا به عبارتی به جایی که خریدار لوازم دست دوم ما باشد مراجعه میکنیم با سمساری های مختلفی مواجه میشویم که این کارها را انجام میدهند.

اما برای اینکه بتوانیم یک سمساری را برای فروش جنس دست دوم خود انتخاب کنیم باید چه معیار هایی را در نظر بگیریم؟

معیار های یک سمساری خوب و قابل اعتماد که خریدار لوازم دست دوم ماست چیست؟

دراین مقاله سعی داریم به برخی از معیار های یک سمساری خوب اشاره کنیم.

اولین نکته ای که در مواجه با یک سمساری باید به آن توجه داشت قدمت و اصیل بودن یک سمساری است.

این روزها در کسب و کار های مختلف متاسفانه کلاهبرداری افزایش یافته و افراد در غالب هر موضوعی سعی میکنند سوء استفاده انجام بدهند.

برای همین در انتخاب محلی که خریدار لوازم دست دوم ما باشد باید به اصیل بودن و قدمت آن سمساری توجه ویژه ای شود.

نکته دومی که باید در انتخاب یک سمساری به آن توجه داشت,تعداد مناطق تحت پوشش آن است.سمساری هایی که در تهران قرار دارند و فعال هستند.معمولا دارای شعبات مختلفی در سرتاسر تهران هستند که تمامی مناطق تهران را پوشش میدهد.

معرفی و پیشینه سمسارچی

قبل از هر چیز در مورد پیشینه، سابقه و شروع به کار این فروشگاه و صاحبان آن اطلاعاتی را با هم مرور می کنیم. صاحب فروشگاه سمسارچی در حال حاضر آقای مجید جعفری هستند. به نقل از آقای جعفری شغل سمسارچی، شغلی است که از پدر برای ایشان باقی مانده است.

پدر آقای جعفری شغل سمسارچی را از سال 1342 با کار کردن در مغازه یکی از آشنایان در تهران آغاز کردند و بعد از گذشت 5 سال توانستند مغازه ای را برای شروع شغل سمساری و ضایعاتی در خیابان تهران نو خریداری کنند. این نقطه شروع افتتاح فروشگاه سمسارچی بود که بعد از گذشت این سال ها هنوز هم نام و آوازه خود را در میان مشتریان به قوت قبل حفظ کرده است.

آقای جعفری از همان کودکی در کنار درس برخی از ایام هفته را در کنار پدر به شغل سمساری مشغول شد. با گذشت زمان کم کم علاقه زیادی در ایشان نسبت به این شغل ایجاد شد که حاصل مراوده با انسان های مختلفی بود که برای خرید و فروش اجناس و لوازم خودشان به مغازه پدر می آمدند. از طرفی وجود اجناس قدیمی و آنتیک مغازه پدر که بسیار هم کمیاب بود، باعث جذابیت بیش تر این شغل برای آقای جعفری در همان ایام کودکی شد.

بیشتر بخوانید: سمساری سمسارچی در تهرانپارس

علاقه ای که نسبت به شغل سمساری در آقای جعفری در دوران کودکی ایجاد شده بود، با گذشت زمان نه تنها کمرنگ نشد بلکه این علاقه تا حدی بود که ایشان بعد از اتمام تحصیل و سربازی، تصمیم گرفتند این شغل را به عنوان یک حرفه تمام وقت ادامه دهند.

در ابتدای راه آقای جعفری جوان با پس انداز خود و کمک مالی پدر، موفق به خرید یک مغازه همراه با مجوز اتحادیه صنف سمساری تهران و امانت فروشی شدند. آقای جعفری به دلیل علاقه وافری که به شغل سمساری داشتند در همان ابتدا تصمیم گرفتند برای معرفی و تبلیغ حرفه خود به دیگران از روش های تبلیغاتی رایج در آن زمان استفاده کنند.

در اوایل کار آگهی خرید لوازم منزل برای فروشگاه سمسارچی در روزنامه کیهان منتشر شد که با استقبال زیادی از سمت همشهریان تهرانی مواجه شد. در ادامه راه و با افتتاح دفتر روزنامه همشهری در تهران باز هم آگهی های جدیدی در این روزنامه منتشر شد که مشتری های جدید و بیش تری را برای فروشگاه سمسارچی به ارمغان آورد.

مشتری های جدید و بیش تر باعث دلگرمی و ایجاد انگیزه بیش تر در آقای جعفری شد، بسیاری از مشتری های آقای جعفری بعد از گذشت سال ها هنوز هم برای خرید یا فروش لوازم خود به ایشان مراجعه می کنند و این یعنی ایشان در سال های زیادی که در این حرفه فعالیت داشته است، توانسته اعتماد مردم را جلب کند و با تعیین قیمت های مناسب برای خرید و فروش وسایل آنها، جواب اعتماد چند ساله آنها را به بهترین وجه بدهد.

 

 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها