کدخبر: 7762

بیمارستان ایرانشهر

 

بیمارستان ایرانشهر، یک بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی در منطقه شریعتی تهران است که با هدف ارائه بهترین خدمات به بیماران در سال 1355 تاسیس شد. این بیمارستان ظرفیتی حدود 120 تخت دارد و درمان های مختلفی نظیر گوارش، مغز و اعصاب، غدد و... در آن ارائه می شوند.

همچنین این بیمارستان به دارا بودن بهترین جراح دیسک کمر در ایران نیز مشهور است.

در این مقاله به معرفی کامل بیمارستان ایرانشهر خواهیم پرداخت، اگر قصد مراجعه به این بیمارستان برای درمان خود را دارید با این مطلب همراه باشید.

  1. بیمارستان ایرانشهر شامل چه بخش هایی است؟
  2. چه خدماتی در بیمارستان ایرانشهر ارائه می شوند؟
  3. ترخیص و پذیرش در بیمارستان ایرانشهر چه قوانینی دارد؟
  4. چه قوانینی برای مراجعه ملاقات کنندگان در بیمارستان ایرانشهر وجود دارد؟

بیمارستان ایرانشهر شامل چه بخش هایی است؟

بیمارستان 120 تخت خوابی ایرانشهر، یکی از بیمارستان های فوق تخصصی در منطقه شریعتی شهر تهران است که این روزها با برخورداری از 6 اتاق عمل در زمینه خدمات درمانی مختلف به بیماران فعالیت می کند. یکی از امتیازات مهم بیمارستان ایرانشهر پوشش بیشتر بیمه های رایج و طرف قرارداد بودن با بیشتر بیمه های خدمات درمانی است.

بخش بین الملل

یکی از بخش های بیمارستان ایرانشهر، بخش بین الملل است. در این بخش اتاقهای یک تخته با امکاناتی مانند ماهواره، اینترنت و.... به بیماران خارجی خدمات رسانی می کند.

بخش CCU

بخش CCU، دیگر بخش فعال در بیمارستان ایرانشهر است که پذیرش بیماران قلبی نیازمند رسیدگی بیشتر و دقیق تر در آن انجام می شود. این بخش با برخورداری از مانیتورینگ دقیق، وضعیت قلب بیماران را به طور 24 ساعته آنالیز و با کنترل شرایط قلبی از بروز مشکلات حاد برای جلوگیری می کند.

تصویربرداری

تصویربرداری دیگر بخش بیمارستان ایرانشهر است که خود دارای قسمت های مختلف رادیولوژی، رادیوگرافی، سونوگرافی، پانورکس، ماموگرافی، سی تی اسکن و... می باشد.

آزمایشگاه

آزمایشگاه دیگر بخشی است که در بیمارستان ایرانشهر فعال بوده و کارمندان آن، به طور 24 ساعته به انجام آزمایشات بیماران و پاسخ دهی اورژانسی مشغول می باشند.

درمانگاه تخصصی

درمانگاه های تخصصی مختلف، مانند درمانگاه گوارش، کودک، زنان، اعصاب و روان، عفونی، چشم پزشکی، ریه، جراحی عمومی و تخصصی، ارتوپدی، پوست، جراحی پلاستیک و... از دیگر بخش های این بیمارستان می باشند.

اورژانس

در نهایت آخرین بخشی که از این بیمارستان به معرفی آن خواهیم پرداخت بخش اورژانس است. بیماران سرپایی و اورژانسی ابتدا در این بخش رسیدگی شده و در صورت نیاز به خدمات بیشتر در بخش های تخصصی بستری می شوند. البته بیمارستان ایرانشهر دارای بخش های مختلف دیگر مانند فیزیوتراپی، اتاق عمل و... نیز می باشد.

چه خدماتی در بیمارستان ایرانشهر ارائه می شوند؟

بیمارستان ایرانشهر در سال 1355، با همت 10 تن از متخصصین با تجربه کشور تاسیس شد. از همان ابتدای تاسیس هدف کار این بیمارستان ارائه مطلوب ترین خدمات درمانی به بیماران بوده است. جلب رضایت بیماران و تسریع روند درمان و بهبودی بیماران از اهداف مهم کادر درمان این بیمارستان است.

خدمات ارائه شده در بیمارستان ایرانشهر

در هر بخش از بیمارستان ایرانشهر، مطابق با شرایط و قوانین بخش خدمات تخصصی مختلفی به بیماران ارائه می شود. جراحی عمومی و تخصصی بیماران یکی از خدمات ارائه شده در این بیمارستان است. معاینات سرپایی و تخصصی، بستری بیماران به منظور رسیدگی بیشتر، انجام آزمایشات کامل، فیزیوتراپی برای بیمارانی که در این بیمارستان بررسی بوده یا از دیگر بیمارستان ها به این مرکز ارجاع داده می شوند و... از جمله خدمات مهم این بیمارستان هستند. از دیگر خدماتی که در این بیمارستان ارائه می شود، می توان به تصویربرداری زایمان اشاره کرد. در صورت تمایل والدین از لحظه تولد تا اولین ملاقات پدر و مادر با نوزاد توسط کادر بیمارستان فیلمبرداری می شود. خدمات این بیمارستان از دندانپزشکی تا قلب یا مغز و اعصاب تماما با کیفیت بالا و زیر نظر متخصصین مجرب به بیماران ارائه می شوند.

2

ترخیص و پذیرش در بیمارستان ایرانشهر چه قوانینی دارد؟

پذیرش و ترخیص بیماران در بیمارستان ایرانشهر قوانین و شرایط به خصوصی دارد که تمام متقاضیان حضور در این بیمارستان باید از آن مطلع باشند.

پذیرش

پذیرش در بیمارستان ایرانشهر چند حالت دارد. شرط پذیرش بیمار در این بیمارستان ارجاع از سمت پزشک معالج است که به این منظور باید دستور پذیرش توسط پزشک به بیمار داده شود. در صورت لزوم برای بستری بیمار، دستور بستری نیز باید توسط پزشک صادر شده باشد، برای پذیرش کارت ملی بیمار، پرونده پزشکی و دستور پزشک الزامی است، در پذیرش زنان به منظور زایمان، کورتاژ و... رضایتنامه همسر و مدارک وی نیز باید به بیمارستان ارائه شود. بیماران نیازمند بستری در این بیمارستان به سه طریق پذیرش می شوند، اولین شیوه پذیرش مستقیم برای بستری است که با دستور پزشک معالج که فعال در این بیمارستان باشد انجام می شود. نوع دوم پذیرش کلینیک تخصصی است. در این حالت بیمار با مشکلی مشخص به یکی از کلینیک های تخصصی این بیمارستان مراجعه کرده و در صورت نیاز برای بستری به بخش مورد نظر ارجاع داده می شود و در نهایت بستری اورژانس که برای بیماران سرپایی و بدحال انجام شده و بیمار ابتدا توسط پرستار اورژانس معاینه شده و سپس با معاینه پزشک اورژانس در صورت لزوم، بستری در بخش های دیگر انجام می شود.

ترخیص

ترخیص بیمار در این بیمارستان با تشخیص و تایید پزشک انجام می شود. در زمان ترخیص تمام هزینه های بستری و خدمات ارائه شده در این بیمارستان باید تسویه شده باشند. بیمار در زمان بستری باید خلاصه پرونده درمان و مدارک مختلف مانند سونوگرافی، آزمایشات و... را از بیمارستان دریافت کند.

3

چه قوانینی برای مراجعه ملاقات کنندگان در بیمارستان ایرانشهر وجود دارد؟

بیمارستان ایرانشهر در مورد ملاقات با بیماران نیز مانند سایر بیمارستان ها قوانین به خصوصی دارد. ساعت ملاقات در این بیمارستان، 2-4 در بخش های عادی و 2-3 در بخش های ویژه است. همچنین در روزهای تعطیل بخش های عادی از ساعت 11-12 صبح نیز ملاقات کنندگان را پذیرش می کنند. کشیدن سیگار در محیط بیمارستان برای همراهان و بیمار ممنوع می باشد.

کودکان زیر 12 سال اجازه حضور در بخش های مختلف بیمارستان به عنوان ملاقات کننده را ندارند به همین دلیل بهتر است از آوردن آن ها به بیمارستان خودداری کرد. بهتر است در زمان حضور در بیمارستان چه به عنوان ملاقات کننده و چه به عنوان بیمار از آوردن وسایل قیمتی خودداری کرد. همچنین در صورت نیاز به همراهی بیمار، اجازه این کار باید توسط پزشک صادر شده باشد و فرد همراه، دارای کارت مخصوص همراهی نیز باشد.

4

 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها