کدخبر: 151

فوری: مستمری اسفند بازنشستگان زودتر از موعد پرداخت می‌شود

مدیرکل مستمری‌های سازمان تأمین اجتماعی از پرداخت زودتر از موعد مقرر حقوق اسفندماه بازنشستگان و مستمری‌بگیران این سازمان خبر داد.

اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان نیاز به تصویب دولت دارد. حقوق بازنشستگان مورد توجه دولت است. همسان سازی حقوق بازنشستگان در ابتدای سال ۹۹ برای بازنشستگان کشوری و لشکری به اجرا درآمد.حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از24تا80درصد افزایش یافت. حقوق بازنشستگان و تغییرات جدید آن را و البته تصمیم جدید دولت در مورد بازنشستگان را در این خبر بخوانید :

حقوق بازنشستگان

ناهید حیدری مدیرکل مستمری‌های سازمان تأمین اجتماعی، اظهار کرد: همه‌ماهه حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران این سازمان از بیستم الی سی‌ام ماه پرداخت می‌شود لیکن با دستور مدیرعامل این سازمان، حقوق اسفندماه بازنشستگان عزیز زودتر از موعد مقرر و از هفته آتی پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به اعمال متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان مشاغل سخت و زیان‌آور افزود: بازنشستگان و مستمری‌بگیران مشاغل سخت و زیان‌آور به‌همراه مستمری اسفند مبلغ ترمیم‌شده متناسب‌سازی خود را نیز دریافت می‌کنند.

حقوق بازنشستگان

همچنین محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور  در توییت اخیر خود نوشت: «از تجربه همسان سازی بازنشستگان عزیر لشکری و کشوری و همراهی وزیر محترم رفاه، سازمان تامین اجتماعی و کانون‌های تامین ‌اجتماعی روشی مناسب برای تکمیل همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی پیشنهاد شد.»

 وی در ادامه این توئیت نوشت: «با عنایت خداوند، احکام جدید این عزیزان در همین اسفند ماه اصلاح و صادر می‌شود.»

حقوق بازنشستگان

سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد : بیمه‌شدگان و بازنشستگانی که برگه‌های دفاتر آن‌ها به اتمام می‌رسد نگران نباشند با همراه داشتن یکی از مدارک معتبر (کارت ملی، شناسنامه، برگه اول دفترچه بیمه) به پزشک و مراکز درمانی مراجعه کنند و خدمات لازم را دریافت می‌کنند. 

دفاتر درمانی سازمان تامین اجتماعی بتدریج حذف می‌شود و دفاتر درمانی فعلی نزد بیمه شدگان تا آخرین برگ آن اعتبار دارد و قابل استفاده است. پس از اتمام دفاتر درمانی، درخواست می‌شود بیمه شدگان به شعب و کارگزاری‌ها مراجعه نکنند زیرا از اول اسفند دفترچه جدید صادر نمی‌شود. 

در این میان، شرکت‌های سودجو و افراد شیاد با بیمه شدگان و بازنشستگان تماس می‌گیرند و به بهانه توقف انتشار دفترچه، کارت بیمه درمان طلایی، کارت هوشمند درمان، کارت تکمیلی درمان و… را به آن‌ها معرفی می‌کنند و مدعی می‌شوند در قبال دریافت وجه کارت جدید برای آن‌ها صادر کنند. این افراد صرفا قصد اخاذی دارند و بار دیگر این سازمان تاکید می‌کند در قبال حذف تدریجی دفترچه‌ها هیچ کارت و دفترچه جدیدی صادر نمی‌شود و هر تماس و یا مراجعه به بیمه شدگان با عنوان صدور کارت جدید درمان کلاهبرداری است و بیمه شدگان به این تماس‌ها اعتنا نکنند و موضوع را به مرکز ارتباطات مردمی این سازمان ۱۴۲۰ اطلاع دهند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها