کدخبر: 202

سود خوبی به این بورس بازان رسید

امروز سهامداران شرکت‌های سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، سیمان صوفیان و گروه صنعتی بوتان در بورس و معامله‌گران شرکت‌های گروه کارخانجات صنعتی تبرک، سرمایه‌گذاری مسکن زاینده‌رود و کلر پارس در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

شاخص کل بورس به یک میلیون و ۱۳۵ هزار واحد رسید. بورس امروز به سطح یک میلیون و 207 هزار واحدی رسید. سهامداران بورس امید چندانی به تغییرات بنیادی در بورس را ندارند. استعفای رییس سازمان بورس گمانه‌زنی‌ها را درباره جانشینان احتمالی او تقویت کرد. عدم درک معنای دقیق بورس منجر به ضرردهی خواهد شد.

بورس

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با افت ۲ هزار و ۷۰۶واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۳۰۶هزار و ۸۵۵واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۴میلیارد و ۷۶۸میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۳هزار و ۹۰۹میلیارد تومان در بیش از ۵۴۵هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، سیمان صوفیان و گروه صنعتی بوتان بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های گروه دارویی برکت، فرآورده‌های نسوز آذر و لبنات پاک بیشترین افت را تجربه کردند.

بورس

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۴۰۲میلیون ورقه به‌ارزش ۴۳ هزار و ۱۴میلیارد تومان در ۲۵۸هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۷واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۸هزار و ۴۶واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های گروه کارخانجات صنعتی تبرک، سرمایه‌گذاری مسکن زاینده‌رود و کلر پارس بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی تندگویان و سیمان لار سبزوار بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها